Barcelona atrakcje – co warto zobaczyć w 2 dni

Barcelona atrakcje turystyczne

Spis treści

Barcelona w 2 dni (w weekend) – co zobaczyć i co zwiedzić?

Barcelona atrakcje co warto zobaczyć w 2 dni

Barcelona atrakcje które warto zobaczyć…?
Zacznę ten wpis od stwierdzenia, że w 2 dni raczej będzie ciężko zobaczyć wszystko co Barcelona ma do zaoferowania… co wcale nie oznacza, że nie warto się wybrać na weekend do Barcelony.

Barcelona i jedna z głównych atrakcji miasta Sagrada Familia

Jak zwiedzać Barcelonę?

Barcelona w przeciwieństwie do Rzymu, nie ma atrakcji ściśniętych gdzieś w centrum które są dostępne praktycznie w zasięgu dłuższego spaceru. Przedstawiony przez nas plan zwiedzania Rzymu – jaki opisaliśmy na tym blogu podróżniczym – w którym nie trzeba wykorzystywać komunikacji miejskiej aby zobaczyć większość głównych atrakcji miasta, nijak się ma do planu zwiedzania Barcelony. 

Barcelona raczej  nie daje takich możliwości, bo atrakcje są rozrzucone po całym mieście. Dlatego raczej nie obejdzie się bez podróży autobusami podmiejskimi, metrem, taksówkami czy autobusem hop on hop off.

To właśnie między innymi autobus „Hop on hop off” jest dobrym rozwiązaniem (choć może niezbyt tanim w Barcelonie – o cenie nieco niżej) aby zwiedzić dużo i w miarę szybko.
Oczywiście nie namawiam na przebiegnięcie przez wszystkie atrakcje miasta, ale raczej doradzał bym wybrać te które koniecznie chce się zobaczyć, a resztę zostawić na kolejny pobyt.

My za dzienny bilet na autobus Hop on Hop off w Barcelonie płaciliśmy 29 euro za osobę. Poniżej umieszczam link ze stroną w języku polskim, na której znajdują się aktualne ceny biletów i dodatkowe informacje o autobusach Hop on Hop off w stolicy Katalonii.
https://www.hoponhopoffbarcelona.org/pl/

Barcelona atrakcje

Atrakcje które tutaj przedstawię to te które my wybraliśmy podczas naszego pierwszego pobytu w Barcelonie i które uważamy, że warto jest zobaczyć. Kolejność atrakcji jest losowa 🙂

Sagrada Familia

Sagrada Familia w Barcelonie - jedna z większych atrakcji stolicy Katalonii

Sagrada Familia czyli Bazylika Świętej Rodziny. Jest to jeden z bardziej rozpoznawalnych budynków i jedna z popularniejszych atrakcji Barcelony.

Sagrada Familia na początku była projektowana przez innego inżyniera, ale z czasem została przejęta przez słynnego Antoniego Gaudi. Zmienił on projekt dość znacznie pod własne gusta.

Świątynia jednak nie została ukończona do dnia dzisiejszego, a koniec prac jest zaplanowany dopiero na rok 2026, czyli setną rocznicę śmierci jej projektanta. Antoni Gaudi w 1926 roku miał nieszczęśliwy wypadek, w którym wpadł pod przejeżdżający tramwaj. Niestety przypłacił to życiem.

Barcelona co zobaczyć Sagrada Familia od środka
Barcelona atrakcje w 2 dni Sagrada Familia świątynia
Atrakcje Barcelony Sagrada Familia

Do Sagrada Familia najlepiej będzie zarezerwować bilety przez Internet. Miejsce to jest zazwyczaj oblegane przez turystów i nawet przyjeżdżając tam w godzinach porannych, pewnie uda Ci się dostać bilety dopiero na popołudnie, a może nawet na następny dzień. 

Barcelona co zwiedzić w weekend atrakcje Sagrada Familia
Piękna Sagrada Familia w Barcelonie - jedna z większych atrakcji miasta

Casa Milà i Casa Batlló

Casa Milà

Casa Mila Barcelona atrakcje budynki Antoni Gaudiego

Oba te budynki zaprojektował Antoni Gaudi. Znajdują się w środkowej części miasta i znalazły się razem w jednym podpunkcie, bo jeden od drugiego dzieli tylko krótki spacer.

Casa Mila w Barcelonie atrakcje turystyczne

Budynek Casa Milà powstał w latach 1906 – 1910. Budynek uważany jest za najpełniejsze dzieło Gaudiego, pomimo, że nie został ukończony, z powodu zatargów z inwestorem.

Casa Batlló

Co zwiedzić w Barcelonie w 2 dni Casa Batllo Antoni Gaudi
Budynki Gaudiego Barcelona atrakcje turystyczne
Antoni Gaudi i budynki atrakcje Barcelony

Casa Batlló bo kolejny budynek Antoniego Gaudiego. Ten jednak nie został przez niego zaprojektowany, ale przebudowany w latach 1904 – 1906.
Budynek znajduje się jakieś 500 metrów od Casa Milà, zatem wybierając się zobaczyć jedeną z tych atrakcji turystycznych, warto się przespacerować kilka minut, aby zobaczyć drugą.La Rambla Barcelona

Barcelona najpopularniejsza ulica miasta La Rambla

LA Rambla to bardzo popularna ulica w Barcelonie. Oficjalnie składa się z mniejszych ulic z których każda ma swoją nazwę.

Ulica ma długość około jednego kilometra i jest tam wiele straganów i sklepików. Zazwyczaj jest tam dość tłoczno, dlatego lepiej uważać na kieszonkowców.

La Boqueria Market w Barcelonie

La Boqueria Market w Barcelonie miejsca które warto zobaczyć

Na La Boqueria Market można łatwo trafić z ulicy La Rambla, dlatego odwiedzając tą popularną w Barcelonie ulicę, warto też zahaczyć o La Boqueria Market.

Jest to jedno z większych miejsc handlowych w Barcelonie. La Boqueria Market to nie tylko bazar, ale też jedna z atrakcji turystycznych Barcelony.

Handluje się tam wieloma lokalnymi produktami spożywczymi. Można na przykład kupić już za kilka euro zwinięty w rożek papier z lokalnymi wędlinami i serami. Idealny sposób na spróbowanie wielu reginalnych przysmaków.

Pierwsze wzmianki na temat La Boqueria pochodzą już z 1217 roku. Wtedy bazar służył jako targowisko, gdzie sprzedawano mięso i jego przetwory.

Barcelona La Boqueria Market co zobaczyć w weekend

Park Güell Antonio Gaudiego w Barcelonie

Park Güell to kolejne miejsce w Barcelonie które zostało zaprojektowane przez Anotnio Gaudiego. Miejsce to, jak przystało na Gaudiego, posiada bardzo ciekawą architekturę.

W parku Güell znajduje się też świetne miejsce widokowe, gdzie po wspięciu się na samą górę czekają Cię piękne widoki na dużą część Barcelony. Na samym szczycie tego wzniesienia z pięknym krajobrazem, znajduje się kamienny krzyż.

Park Guell Barcelona największe atrakcje turystyczne
Barcelona Park Guell Antoniego Gaudi

Wstęp do większej części Parku Güell jest darmowy, a jedynie do małej części tego miejsca trzeba kupić bilet.

Jeśli wybierzesz się do Parku Güell autobusem Hop on Hop off, to miej na uwadze, że przystanek znajduje się prawie kilometr od parku.
To jedyna atrakcja z tych które odwiedziliśmy, która miała tak daleko oddalony przystanek Hop on Hop off.

Warto zapamiętać drogę, bo my wracając mieliśmy przez moment wątpliwości, czy na pewno idziemy w dobrym kierunku… 😉

Park Guell w Barcelonie i widok na dużą część miasta

Plac Kataloński w Barcelonie

Plac Kataloński w Barcelonie co warto zwiedzić

Plac Kataloński to miejsce w którym styka się kilka dzielnic Barcelony. Tam też znajdują się ważne węzły metra i autobusów podmiejskich.

Niedaleko placu znajduje się wiele hoteli, budynki instytucji finansowych i eleganckie prestiżowe sklepy.
Przy samym placu znajdują się też dwie fontanny i wiele rzeźb – wszystkie pochodzące z początku XX wieku.

Fontanna na placu Katalońskim w Barcelonie - ciekawe miejsca do zobaczenia
Oficjalny sklep FC Barcelona niedaleko placu Katalońskiego

La Barceloneta

La Barceloneta najpopularniejsza plaża i promenada w Barcelonie

La Barceloneta to promenada i najpopularniejsza plaża w Barcelonie. Miejsce to zyskało swoją popularność w 1992 roku, kiedy brzeg został zasypany piaskiem i w ten sposób powstała najpopularniejsza plaża w mieście.

Znajdziesz tam – oczywiście jak przystało na popularne miejsce turystyczne – wiele restauracji i barów.

W sezonie wakacyjnym plaża może być dość znacznie oblegana, więc jeśli ktoś szuka ucieczki od miejskiego zgiełku, to tam może raczej być ciężko znaleźć spokój i ciszę.

Barcelona port niedaleko La Barceloneta - fajne miejsca do zwiedzenia

Camp Nou – stadion Barcelony

Barcelona stadion Camp Nou wejście

Camp Nou to chyba obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego miłośnika piłki nożnej, a już na pewno fana drużyny FC Barcelona – choć moim zdaniem nie tylko.

Jest to największy w Europie i drugi największy na świecie stadion piłkarski.

Camp Nou Experience zwiedzanie stadionu Barcelony
Barcelona stadion piłkarski jako jedna z atrakcji miasta

Camp Nou Experience – bo tak nazywa się bilet dzięki któremu można zwiedzić cały obiekt – to nie tylko zobaczenie murawy i trybun. Jak sama nazwa wskazuje „experience”, czyli czeka Cię prawdziwe „doświadczenie” stadionu Camp Nou.

Trasa zwiedzania stadionu prowadzi między innymi przez szatnie piłkarzy, gdzie może to dziwne, ale mi w pamięci zapadła fajna duża lodówka w barwach klubu FC Barcelona.

Następny punkt Camp Nou Experience prowadzi przez ławkę rezerwowych przy murawie. Można też wejść na trybuny. Następnie zobaczysz od środka stanowiska komentatorskie zawieszone wysoko nad murawą.

Barcelona Camp Nou atrakcje miasta w 2 dni
Barcelona ławka rezerwowych na stadionie Camp Nou
Camp Nou muzeum z pucharami i nagrodami zdobytymi przez klub i piłkarzy Barcelony

Kolejną atrakcją jest muzeum klubu FC Barcelona. Znajdują się tam puchary, złote buty i inne nagrody zdobywane latami przez klub i zawodników.

Budujące atmosferę całego „doświadczenia” Camp Nou jest też pomieszczenie, w którym cała ściana jest wyłożona ekranami, a na nich wyświetlane są historyczne bramki i ważne momenty dla klubu. Całość przeplata się z głosami komentatorów i budującą atmosferę muzyką.
Będzie to na pewno duże przeżycie dla każdego miłośnika tego jednego z bardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich na świecie.

Atrakcje Barcelony – podsumowanie

Oto część atrakcji które mieliśmy okazję zobaczyć. Na naszą listę nie trafiły miejsca przez które szybko „przelecieliśmy” z braku czasu.

Ta lista na pewno nie jest jeszcze kompletna i po kolejnej wizycie w Barcelonie niewątpliwie pojawi się jakaś aktualizacja.
Dwa dni to troszkę mało na zobaczenie wszystkiego co oferuje stolica Katalonii. Jednak jeśli będziesz w Barcelonie na przykład na weekend, to polecamy zobaczyć miejsca z naszej listy, lub ewentualnie nieco edytować to zestawienie. Ale zdecydowanie nie polecamy wpisywać zbyt dużo na listę miejsc które chcesz zobaczyć, żeby przez te miejsca po prostu nie przebiec, bo wiele z nich zasługuje na to, żeby się na nich zatrzymać chociaż na chwilę…

Jeśli wybierasz się do Barcelony z dzieckiem, to pod tym linkiem znajdziesz atrakcje które spodobają się zarówno dorosłym jak i dzieciom. 

Barcelona w weekend

Oczywiście jak to często bywa we wpisach na tym blogu podróżniczym, i w tym wpisie znajdzie się zestawienie atrakcji Barcelony które warto zobaczyć, będąc tam tylko na weekend – w formie wideo. Zapraszamy.

2 odpowiedzi

  1. Barcelona zaliczona!

    Jest wiele miejsc na świecie, które bardzo mi się podobały. W Barcelonie się zakochałem! 😍 Gaudiego pojechana 😜 architektura, parki pełne rozmawiających ze sobą ludzi, nieskrępowana kultura hiszpańska i wiele więcej… Muzeum figur woskowych, gdzie nie będzie problemem zrobić sobie selfie z Matką Teresą lub zatańczyć z Michaelem Jacksonem. Poruszanie się metrem intuicyjne i banalnie proste. W Barcelonie być trzeba! Nie lubię wracać w te same miejsca, jednak Barcelona nadal jest na mojej liście miejsc do odwiedzenia 🤩

    Popełniłem filmik z tego wyjazdu, który być może będzie fajnym wspomnieniem dla tych, co już tam byli lub dodatkową motywacją dla tych, którzy dopiero planują 😉

    Link do filmu: https://youtu.be/bkVKZEBBdj0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *