Katar blog podróżniczy

Szewczyk Travel

Katar mity i fakty

Zobacz Dlaczego Katar Powinien Być Twoim Kolejnym Celem Podróży?

City break Doha Doha – miejsce transferowe, okno na Świat… stąd polecisz w każde miejsce na Ziemi. Większość turystów dociera do portu lotniczego, przesiada się w inny samolot i wylatuje bez opuszczania budynku lotniska. My mieliśmy okazję (z uwagi na tańszy bilet powrotny do Polski) zostać w Doha nieco dłużej i poznać miasto od podszewki, dzięki Łukaszowi, który mieszka w Katarze na stałe. Zamieniliśmy więc kilkugodzinny layover, na czterodniowy stopover. Doha, stolica Kataru – to miasto Cię zaskoczy! Niegdyś ziemia

Katar, Doha – niewielki bogaty kraj arabski położony w Zatoce Perskiej

Katar to niesamowicie bogaty arabski kraj, który posiada jedne z większych złóż gazu ziemnego na świecie.

Katar i jego stolicę, czyli miasto Doha, mieliśmy okazję odwiedzić, organizując sobie kilkudniowy stop-over, zamiast kilkugodzinnego postoju, w którym mieliśmy tylko przesiąść się do kolejnego samolotu.
Doha totalnie nas zaskoczyło, nie tylko swoim wyglądem, bo spodziewaliśmy się bogatego kraju, ale też zaskoczyło nas między innymi cenowo.
Za 4 noce w bardzo fajnym hotelu oddalonym o 900 metrów od centrum miasta, zapłaciliśmy około 900 złotych. Pyszny obiad w restauracji można tam zjeść już za 45 złotych, a już nie wspomnę o litrze paliwa, który kosztuje jakieś 2,35 PLN.

Doha w Katarze to piękny skyline wieżowców, który wygląda naprawdę cudownie, zwłaszcza w nocy. Pomyśleć, że przed 2000 rokiem byłą tam praktycznie tylko pustynia.

Polecamy wszystkim odwiedzić Katar, bo jest to bardzo ciekawe i zupełnie odrębne kulturowo państwo. Jest tam bardzo bezpiecznie, bo Doha jest jednym z bezpieczniejszych miast na świecie.

Katar i atrakcje, jakie znajdziesz w Doha i nie tylko

Katar oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Od przejechania się na wielbłądzie po pustyni, po bardzo ciekawe muzea.

Katar to bardzo ciekawe miejsce, gdzie mają pyszną kuchnię, masę ciekawych miejsc i atrakcji no i jedno z lepszych lotnisk na całym świecie. Aktualnie lotnisko w Doha cały czas walczy o miano najlepszego na świecie, głównie z lotniskiem w Singapurze, zamieniając się miejscami z roku na rok…