Katar Doha - blog podróżniczy

Łukasz i Natalia Szewczyk

Katar, Doha - niewielki bogaty kraj arabski położony w Zatoce Perskiej

Katar to niesamowicie bogaty arabski kraj, który posiada jedne z większych złóż gazu ziemnego na świecie.

Katar i jego stolicę, czyli miasto Doha, mieliśmy okazję odwiedzić, organizując sobie kilkudniowy stop-over, zamiast kilkugodzinnego postoju, w którym mieliśmy tylko przesiąść się do kolejnego samolotu.
Doha totalnie nas zaskoczyło, nie tylko swoim wyglądem, bo spodziewaliśmy się bogatego kraju, ale też zaskoczyło nas między innymi cenowo.
Za 4 noce w bardzo fajnym hotelu oddalonym o 900 metrów od centrum miasta, zapłaciliśmy około 900 złotych. Pyszny obiad w restauracji można tam zjeść już za 45 złotych, a już nie wspomnę o litrze paliwa, który kosztuje jakieś 2,35 PLN.

Doha w Katarze to piękny skyline wieżowców, który wygląda naprawdę cudownie, zwłaszcza w nocy. Pomyśleć, że przed 2000 rokiem byłą tam pratycznie tylko pustynia.

Polecamy wszystkim odwiedzić Katar, bo jest to bardzo ciekawe i zupełnie odrębne kulturowo państwo. Jest tam bardzo bezpiecznie, bo Doha jest jednym z bezpieczniejszych miast na świecie.

Katar i atrakcje jakie znajdziesz w Doha i nie tylko

Katar oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Od przejechania się na wielbłądzie po pustyni, po bardzo ciekawe muzea.

Katar to bardzo ciekawe miejsce, gdzie mają pyszną kuchnię, masę ciekawych miejsc i atrakcji no i jedno z lepszych lotnisk na całym świecie. Aktualnie lotnisko w Doha cały czas walczy o miano najlepszego na świecie, głównie z lotniskiem w Singapurze, zamieniając się miejscami z roku na rok…