Holandia blog podróżniczy

Szewczyk Travel

Amsterdam dlaczego warto odwiedzić stolicę Niderlandów

Amsterdam – dlaczego warto odwiedzić stolicę Holandii?

Amsterdam – więcej niż sex i narkotyki Amsterdam dlaczego warto? Z pewnością dla wielu Amsterdam kojarzy się z trawą i legalną prostytucją, jednak dziś udowodnię, że ta tętniąca życiem stolica Holandii, ma dużo więcej do zaoferowania niż tylko sex i narkotyki. Pomimo tego, że fakt… dzielnica czerwonych latarni, coffee shopy i smart shopy na każdym rogu – to odzierając Amsterdam z jego wierzchniej warstwy unoszącego się w powietrzu gęstego i odurzającego zapachu marihuany oraz prostytutek w oknach wabiących napaloną część

Amsterdam Holandia blog podróżniczy

Amsterdam – unikaj tych 6 błędów

Amsterdam – 6 błędów których lepiej nie popełniać odwiedzając stolicę Holandii Po naszej kolejnej już wizycie w Amsterdamie, postanowiliśmy spisać listę rzeczy których nie powinno się robić w stolicy Niderlandów. Niektóre z nich to typowe błędy Amsterdamu, inne to nasze rady czego unikać. Myślę, że informację okażą się przydatne dla osób planujących swój pierwszy wyjazd do stolicy Holandii, bo Amsterdam to nieco inne miasto niż inne stolice Europy… Ale osoby które już były w Amstedamie też pewnie znajdą jakieś ciekawe

Keukenhof Holandia park kwiatów

Keukenhof Holandia największy park kwiatowy na świecie

Keukenhof – park kwiatów w Holandii i zarazem największe skupisko kwiatów na świecie. Około 7 milionów kwiatów sadzonych ręcznie i prawie milion turystów w ciągu tylko mniej więcej dwóch miesięcy – bo tyle trwa seson i okres kiedy kwiaty kwitną – a więc uwierzcie mi, są tutaj tłumy. Miejsca które warto zobaczyć w Holandii – Keukenhof Keukenhof to największy ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie. Znajduje się w Holandii w miejscowości Lisse, pomiędzy Hagą i Amsterdamem.Tereny te dawniej należały

Amsterdam Holandia blog podróżniczy

Amsterdam – unikaj tych 6 błędów

Amsterdam – 6 błędów których lepiej nie popełniać odwiedzając stolicę Holandii Po naszej kolejnej już wizycie w Amsterdamie, postanowiliśmy spisać listę rzeczy których nie powinno się robić w stolicy Niderlandów. Niektóre z nich to typowe

Podróże po Holandii

Holandia czy jak niektórzy wolą Niderlandy, to być może niewielki kraj, ale ma dość sporo do zaoferowania. Można tutaj znaleźć wiele parków rozrywki jak na przykład Walibi World czy Efteling.

Holandia to bardzo popularna turystycznie stolica, czyli Amsterdam – znany również jako miasto grzechu. Jednak Amsterdam to nie tylko rozpusta i rozrywka. Znajduje się tam wiele świetnych muzeów a jedno z bardziej znanych to muzem poświęcone twórczości i osobie Vincetn van Gogh.

Nie można pominąć tego, z czego słynie Holandia, czyli wiatraki i tulipany. W Niderlandach znajdziesz takie miejsca jak Kinderdijk, czyli największe zbiorowisko zabytkowych wiatraków, które były używane do osuszania terenów, jeszcze przez wynalezieniem pomp spalinowych czy elektrycznych.

Odwiedzając Holandię nie można też pominąć ogrodów Keukenhof. Jest to największy na świecie park światowy z milionami sadzonych ręcznie kwiatów. Naprawdę piękne miejsce, które zdecydowanie polecamy odwiedzić.

Blog podróżniczy o Holandii

Holandia to również bardzo nowoczesny kraj. Słynie również z rolnictwa i jest drugim na świecie eksporterem żywności. Warto zobaczyć ich ogromne szklarnie i technologie, jakie wykorzystują w procesie produkcji żywności.
Jak już wspomnieliśmy, jest co zwiedzać podczas podróży po Holandii, dlatego tylko dlatego, że to mały kraj, to nie znaczy, że można go pominąć podczas zwiedzania Europy.