Tajlandia blog podróżniczy

Szewczyk Travel

Bangkok, perła wschodu, którą musisz odwiedzić choć raz w życiu

Bangkok w jeden dzień?! Bangkok stolica Tajlandii i jednocześnie największe miasto w kraju liczące około 15 mln mieszkańców.Nazywane miastem aniołów (swoją drogą prawdziwa nazwa miasta w języku tajskim, jest tak długa, że trafiła do księgi rekordów guinnessa, brzmi ona następująco: „Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit”). Bangkok jest najczęściej odwiedzanym miastem w Azji południowo wschodniej. Jedni kochają, drudzy nienawidzą.Nam odradzano kilkudniowy pobyt właśnie w tym

Tajlandia, podróż lub wakacje…

Tajlandia to zdecydowanie niesamowity i bardzo popularny kierunek podróży, a stolica Tajlandii jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie i wyprzedza nawet europejskie potęgi turystyczne.

Tajlandia to raj dla miłośników plażowania i przyrody. Znajdziesz tam zarówno piękne plaże, lasy jak i tropikalne wyspy.
Gościnne nastawienie lokalnej społeczności sprawia, że podróżowanie po Tajlandii to prawdziwa przyjemność.

Bez względu, czy szukasz odpoczynku na pięknej plaży, czy chcesz zwiedzić piękne tajskie świątynie, a może wolisz po prostu się pobawić do białego rana, w Tajlandii znajdziesz to wszystko.

Lokalna kuchnia w Tajlandii

Kuchnia tajska, znana przecież na całym świecie, naprawdę potrafi zachwycić. Nigdzie indziej do tej pory nie jadłem tak dobrego curry, a zupa Tom Yum, to już prawdziwy majstersztyk.