USA - Stany Zjednoczone
blog podróżniczy

Łukasz i Natalia Szewczyk

Podróże do USA - Stany Zjednoczone Ameryki

USA to ogromny kraj i jest tam wiele miejsc które chcielibyśmy zobaczyć. Naszą podróż do Stanów Zjednoczonych zaczęliśmy od Florydy, gdzie mamy rodzinę, a następnie padło na Nowy Jork. 

W Stanach Zjednoczonych mamy jednak jeszcze sporo miejsc które chcemy zobaczyć, więc mamy nadzieję, że niedługo zaczną się też tutaj pojawiać inne miejsca, miasta i inne stany.

USA nie jest jednak najtańszą destynacją, więc nie możemy obiecać jak często będziemy jeździć do Ameryki. Jednak z pewnością będziemy chcieli odwiedzić wszystkie miejsca z naszej Bucket List, a troszkę ich jeszcze jest.

Pierwszy wpis z USA to w sumei opisanie drogi i papierów jakie są wymagane aby wjechać do Stanów Zjednoczonych. Nie potrzeba już wizy, więc piszemy gdzie wypełnić wniosek o ESTA, który wypełnia się jakieś 20 minut, a już po dwóch godzinach mieliśmy akceptację.

Do USA lecieliśmy pierwszy raz liniami Tap Portugal, więc znajdziecie też opis czego można się spodziewać po locie z portugalskimi liniami lotniczymi. 

Blog podróżniczy o USA

Stany Zjednoczone oferują bardzo dużo miejsc które chcielibyśmy zobaczyć. Jest tak w dużym stopniu dlatego, że wychowywaliśmy się na amerykańskich filmach i oczywiście chętnie wiele z tych miejsc chcielibyśmy zobaczyć na żywo.

Choć USA nie mają takiej historii jak Europa, bo jest to stosunkowo młody kraj, to jest tam nadal wiele pięknych miejsc chociażby parków i naturalnych krajobrazów które zdecydowanie warto zobaczyć.

Amerykanie też potrafią zrobić piękne show z tego co mają do zaoferowania, a jedną z takich rzeczy którą zawsze chcieliśmy zobaczyć to mecz NBA na żywo. To marzenie udało się spełnić i już niedługo z pewnością pojawi się wpis z tego wydarzenia.

Zapraszamy na naszego bloga co jakiś czas, bo będą się pojawiały co jakiś czas nowe wpisy ze Stanów Zjednoczonych. Będą między innymi najciekawsze miejsca które warto odwiedzić na Florydzie czy w Nowym Jorku. Być może te wpisy już są, dlatego zerknij na listę wpisów powyżej. Zapraszamy!