Austria blog podróżniczy

Szewczyk Travel

Atrakcje turystyczne Wiednia. Top 9 miejsc, które Cię zachwycą

Wiedeń, co warto zobaczyć odwiedzając to miasto na weekend Wiedeń atrakcje turystyczne- czyli dzisiaj o tym co warto zobaczyć w Wiedniu, wybierając się tam na weekend. Wiedeń – stolica i jednocześnie największe miasto w Austrii. Liczące około 1.8 mln ludzi miasto jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Centrum muzyki klasycznej – to tu tworzyli Mozart, Beethoven, Schubert i wielu innym wirtuozów. Wiedeń przez niektórych nazywany „Miastem Marzeń” bo przecież jest tu wszystko – historia, muzyka, kultura, zabytki, pyszne

Austria podróże

Austria to kraj z bardzo ciekawą historią. Można tam znaleźć wiele ciekawych miejsc, zabytków no i miast. W końcu Wiedeń, to przecież jedno z chętniej odwiedzanych miast w Europie. Nie wspominając już o tym, że Wiedeń posiada najwyższy standard życia na świecie.

Austria dość długo pozostawała poza naszymi ścieżkami, aż w końcu niedawno mieliśmy okazję wybrać się do stolicy tego kraju, czyli do Wiednia.
Nie wiem dlaczego, ale kiedyś to miast wydawało mi się przereklamowane i jakoś specjalnie nie staraliśmy się, aby Austrię odwiedzić. Aż ostatnio w naszej podróży na południe Europy, Wiedeń stał się naszym miastem przystankowym.
Zatem tak troszkę z przypadku odwiedziliśmy Wiedeń, ale już pierwszego wieczoru w tym mieście stwierdziliśmy, że to miasto jest niesamowicie ciekawe.

Spacerując po Wiedniu, co kilka minut dosłownie trafialiśmy na jakieś ciekawe miejsca, zabytki, pomniki, muzea. Nie sposób było się nudzić. Ale więcej na ten temat pojawi się we wpisach o Austrii i Wiedniu, na które serdecznie zapraszamy.

Blog podróżniczy o Austrii

Austria, a w szczególności Wiedeń, to bardzo popularny kierunek podróży, jeśli chodzi o Europę. Sami przekonaliśmy się o tym, widząc autobusy pełne turystów, które podjeżdżały w porannych godzinach, pod Muzeum Historii Naturalnej. Wiedeń, a zwłaszcza jego centrum turystyczne, było cały czas zatłoczone.

Co nas zaskoczyło w Wiedniu, to fakt, że zbaczając nieco z turystycznych szlaków, Wiedeń okazał się całkiem niedrogi, jak na stolicę takiego kraju, oczywiście. Można było tam zjeść i napić się czegoś, za sporo mniejsze pieniądze niż na przykład w Amsterdamie.

Austria ogólnie bardzo mile nas zaskoczyła, o czym z pewnością przekonasz się ze wpisów, które znajdziesz na naszym blogu podróżniczym. Zapraszamy!