Międzyzdroje atrakcje, 15 miejsc w mieście i okolicach, które warto zobaczyć

Międzyzdroje atrakcje i co warto zobaczyć

Spis treści

Wakacje w Międzyzdrojach, czy warto?

Wybrzeże, jedni kochają, inni nienawidzą. Wakacje nad polskim morzem to od jakiegoś już czasu, temat dość kontrowersyjny. Paragony grozy, pogoda, hmm, delikatnie mówiąc, w kratkę, kapryśny Bałtyk, czy nieświeża rybka. My nad polskie morze zawsze wracamy z niesłychaną ochotą, pomimo zdarzających się „delikatnych” przeciwności losu.

Plaże mamy jak nigdzie indziej, śledź, wędzona ryba, czy ten kontrowersyjny, smażony dorszyk, to jest coś, co uwielbiamy. Czy w niepogodę, czy w pogodę, polskie morze posiada własny wyjątkowy klimat i swoistą magię.

Międzyzdroje – najpopularniejszy nadmorski kurort

Dziś Międzyzdroje, jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Polskie Saint-Tropez, nadbałtycka perła. To tu każdego roku odbywa się latem festiwal gwiazd. W okresie wakacyjnym tętni tu życie, a miasto staje się nadmorską stolicą kultury.

Koncerty, festiwale, kino letnie, dzieje się tu sporo i każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Dziś Międzyzdroje atrakcje, czyli 15 miejsc w mieście i okolicach, które warto poznać.

10 i 15 najpopularniejszych atrakcji w Międzyzdrojach

Zobacz nasz film z 10 naszymi ulubionymi atrakcjami w Międzyzdrojach, a później zobacz atrakcje w tym wpisie, bo tutaj jest ich aż 15 🙂

YouTube video

1. Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

W 1996 roku po raz pierwszy, w samym sercu miasta, odciśnięto w brązie pierwsze dłonie. Odciski te należały do Beaty Tyszkiewicz oraz Daniela Olbrychskiego.

W tamtym roku odbył się również pierwszy festiwal gwiazd w Międzyzdrojach, który po dziś dzień odbywa się tu regularnie. Każdego roku, odciskane są tu również nowe dłonie polskich gwiazd, których na obecną chwilę jest około 200. 

2. Molo w Międzyzdrojach, największa atrakcja miasta?

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych części miasta. Można powiedzieć swoista wizytówka i znak rozpoznawczy.

Najdłuższe betonowe molo w Polsce o długości prawie 400 metrów. Pierwszy pomost w tym miejscu powstał już w 1885 roku. Molo na przestrzeni swojego istnienia było wielokrotnie niszczone przez huragany, sztormy czy wojnę. Rozbudowane w 2004 roku, dziś jest główną atrakcją miasta.

Molo w Międzyzdrojach na samym końcu posiada przystań dla statków wycieczkowych. Wejście na molo w Międzyzdrojach jest bezpłatne. Na nim znajdziesz restauracje, ławeczki, kawiarenki. 

3. Zagroda żubrów na terenie wolińskiego parku narodowego

Jeśli zmęczy Cię palące słońce i zapragniesz uciec od tłumów, fajną opcją będzie spacer pięknym wolińskim parkiem narodowym do zagrody żubrów.

Na miejscu oprócz żubrów znajdziesz również dziki, sarny, jelenie czy bieliki. Na miejscu w przeważającej ilości znajdują się zwierzęta, które zostały wyleczone, lub wychowane przez człowieka i nie są przystosowane do samodzielnego życia w dziczy.

Na terenie zagrody znajdziesz toalety, pomosty oraz ławeczki. Wstęp jest płatny, cena za bilet to około 10 zł.

4. Kawcza góra i Gosań, punkty widokowe w Międzyzdrojach

Ponownie, cudowny sposób na ucieczkę od zgiełku miasta. Dwa punkty widokowe na terenie wolińskiego parku narodowego, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Kawcza góra bliżej miasta, klif o wysokości 61 metrów n.p.m., piękny widok na Morze Bałtyckie wśród drzew.

Gosań, oddalony nieco od centrum, również na terenie wolińskiego parku narodowego, jest najwyższym wzniesieniem na polskim wybrzeżu – 95 metrów n.p.m.

5. Planetarium, atrakcja w Międzyzdrojach dla całej rodziny

Świetna rozrywka podczas np. niepogody. Atrakcja w Międzyzdrojach dla całej rodziny.

Planetarium w Międzyzdrojach posiada imponującą 7-metrową kopułę. W planetarium dowiesz się między innymi, skąd wzięły się gwiazdozbiory, odbędziesz wycieczkę na księżyce Jowisza oraz Saturna, odkryjesz granice Układu słonecznego, czy poznasz tajemnice Gwiazdy betlejemskiej.

6. Oceanarium w Międzyzdrojach

Na 3000 m2 znajdziesz egzotyczne ryby, ze wszystkich zakątków Świata. Świetna rozrywka dla całej rodziny, która jest jednocześnie cudowną formą edukacji. Oceanarium w Międzyzdrojach w środku, skrywa również 16-metrowy tunel, który jest niezłą atrakcją samą w sobie.

Rekiny, mureny, błazenki, rafa koralowa, ryby słodkowodne, tu znajdziesz wszytko. Oceanarium w samym sercu miasta, wstęp płatny, na dzień dzisiejszy, cena biletu to 70 zł.

7. Gabinet figur woskowych, co zobaczyć w Międzyzdrojach?

Gabinet figur woskowych w Międzyzdrojach jest największym tego typu obiektem w całej Polsce.

W środku znajdziesz około 110 wykonanych z wosku postaci ze świata filmu, polityki, sztuki oraz nauki, wszystkie wykonane w skali 1:1.

Niektóre figury faktycznie, niesamowicie dobrze odwzorowują swoje pierwowzory, inne są nieco „creepy”, ale z pewnością, jeśli plażowania będzie dość, warto wstąpić i przekonać się na własne oczy jak to wszystko wygląda.

Muzeum jest w samym centrum miasta, bilet wstępu to 25 zł.

8. Bałtycki park miniatur, atrakcje miasta Międzyzdroje

Nieco poza centrum miasta znajdziesz bałtycki park miniatur, który jest jedną z atrakcji miasta Międzyzdroje.

Czego możesz się spodziewać, odwiedzając park miniatur? Znajdziesz tam między innymi miniaturową wersję linii brzegowej Bałtyku, spacerując wzdłuż niej, przemierzysz granice wszystkich nadbałtyckich państw, 30 pięknych miniatur w tym Zamek w Malborku, Zamek Książąt Pomorskich, czy Katedrę Wileńską.

W parku miniatur w Międzyzdrojach znajduje się również makieta z kolejkami o wymiarach 500 m2. Bilet wstępu kosztuje 35 zł. 

9. Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach

Prawdziwa gratka dla każdego miłośnika przyrody. Tym razem poznasz różnorodność fauny i flory Wolińskiego Parku Narodowego.

Poza eksponatami zwierząt, które tworzą tamtejszy ekosystem, w muzeum znajdziesz również wystawę geologiczną i etnograficzną. Muzeum przyrodnicze w Międzyzdrojach posiada 5 sal wystawowych o powierzchni 900 metrów kwadratowych.

Na miejscu kupisz również pamiątki, mapy oraz przewodniki. Bilet wstępu to około 8 zł.

10. Jezioro Turkusowe w Wapnicy, atrakcje w pobliżu Międzyzdrojów

Pobliska Wapnica oddalona od Międzyzdrojów o około 6 km oferuje nam sporo.

Tamtejsze piękne tereny Wolińskiego Parku Narodowego skrywają wyjątkowe jezioro turkusowe, które swoim kolorem sprawia, że miejsce jest z pewnością godne odwiedzenia i dość wyjątkowe.

Ścieżka spacerowa szlakiem oferuje piękne widoki w cieniu drzew. Cudowny widok na jezioro rozpościera się z piaskowej góry, będzie to idealne miejsce na piknik.

Z ciekawostek, za czasów okupacji niemieckiej, na terenie dzisiejszego jeziora, znajdowała się niegdyś kopalnia kredy. W pobliżu jeziora znajdziemy również restauracje, plac zabaw dla dzieci i miejsce do odpoczynku.

11. Plaża w Międzyzdrojach

Moim zdaniem to właśnie plaża w Międzyzdrojach będzie najbardziej pożądaną przez wszystkich odwiedzających, atrakcją miasta.

Szeroka, piaszczysta, wymarzona do łapania tych cennych promieni słonecznych oraz uzupełniania zapasów witaminy D.

Plaża jest strzeżona, codziennie usłyszysz tu komunikaty dotyczące bezpieczeństwa i możliwości kąpieli bądź jej braku.

Na plaży istnieje możliwość wypożyczenia leżaczków oraz parasoli. Tu również skorzystasz ze sportów wodnych czy zjeżdżalni. Przy plaży znajdziesz też bary i restauracje.

Na plaży w Międzyzdrojach często gęsto organizowane są przeróżne zawody, koncerty itp. no i oczywiście właśnie z plaży będzie cudowny widok na zachód słońca.

12. Rejs po Zalewie Szczecińskim, co warto zobaczyć w okolicach Międzyzdrojów?

Szczerze mówiąc, była to chyba nasza ulubiona atrakcja, całego tripa:)

Rejs po Zalewie Szczecińskim, na który się zdecydowaliśmy, rozpoczął się w miejscowości Zalesie. Przejażdżka zaczynała się na jeziorze Wicko Małe, potem Wicko Wielkie i zahaczała fragment ogromnego Zalewu Szczecińskiego.

Całość trwała godzinę, a pora była wręcz wymarzona do spędzenia jej właśnie w ten sposób. Między godzinami 19 a 20 był piękny zachód słońca, który mogliśmy podziwiać ze statku, w przemiłym towarzystwie.

Zarówno kapitan jak i Pan przewodnik, byli niezwykle mili, opowiedzieli nam mnóstwo ciekawostek na temat regionu, a także poczęstowali gorącą kawą:)
Udało się nawet wypatrzeć Orła Bielika, który chillował sobie na jednym z pobliskich słupów, cudowne przeżycie.

Koszt takiej godzinnej przejażdżki to 50 zł od osoby, bardzo polecamy.

13. Punkt widokowy Grodzisko w Lubinie, musisz to zobaczyć będąc w Międzyzdrojach

Kolejne miejsce warte odwiedzenia. Do punktu widokowego Grodzisko jest tylko rzut beretem od Międzyzdrojów.

Warto wpaść tam na zachód słońca i rozkoszować się cudownym widokiem na Zalew Szczeciński.
Na terenie Grodziska w Lubinie, jest wielka, zielona polana, restauracja z tarasem, z którego rozpościera się rewelacyjny widok, leżaczki, a kilka kroków dalej, drewniana kładka, z której podziwialiśmy spokojną taflę wody i pokrzykujące kormorany, których w tym miejscu są setki.

Wstęp na teren punktu widokowego jest płatny i wynosi 7 zł. 

14. Muzeum Bunkier V-3 – muzeum militarne w pobliżu Międzyzdrojów

Dość niepozorna atrakcja, lecz zdecydowanie warta odwiedzenia.

Najmniejsze muzeum, jakie mieliśmy okazję odwiedzić, jednak na miejscu dowiedzieliśmy się sporej ilości faktów historycznych, oraz ciekawostek dotyczących miejsca.

Bardzo miła i kompetentna Pani przewodnik, opowiedziała nam wszystko na temat testowania tajnej broni niemieckiej V-3. Nie będę tutaj zdradzała szczegółów, ale projekt dotyczył testowania niemieckiej broni odwetowej, trzeciej generacji.

Po pociskach rakietowych V-1 oraz V-2, przyszedł czas na V-3 o przewidywanym zasięgu 165 km, przeznaczonych do ostrzelania Londynu z terenu Francji. Na całe szczęście do takiego ostrzału, nigdy nie doszło.

Na terenie poligonu, po małej wspinaczce można jeszcze zobaczyć pozostałości po wyrzutni. Polecamy. Wstęp do muzeum jest płatny i wynosi 9 zł.

15. Arkady, park rozrywki, gry i zabawy, Międzyzdroje 2023

No i last but not least, gry, zabawy, cymbergaje…

Będąc w Międzyzdrojach, warto rzucić się w szpony nadmorskiej rozrywki i nie zważając na swój wiek, bawić się jak dziecko.

Naszym ulubionym miejscem w Międzyzdrojach do tego typu zabaw jest zdecydowanie Arcade Bee – Centrum rozrywki, ticketowy salon gier. Każdego roku udajemy się tam i tracimy zdecydowanie zbyt dużo kasy;) Strzelanka i koszykówka to nasze ulubione gry, a wygrane kupony zawsze oddajemy jakiemuś dziecku, taka nasza mała tradycja.

W tym roku udało mi się nawet pobić swój osobisty rekord i trafiłam do kosza, uwaga, 28 razy z rzędu. Na terenie Międzyzdrojów, znajdziesz również ciuchcię, którą można zwiedzić okolice, Fun Park z karuzelami, można wynająć rowery, hulajnogi, pobawić się na koncertach na żywo, wziąć udział w zawodach organizowanych na plaży, czy zrobić sobie cute focie z Pandą;) Dzieje się sporo.

Międzyzdroje atrakcje, podsumowanie

Między miłością a nienawiścią cienka granica. Nasz stosunek do polskiego wybrzeża zdecydowanie można określić jako „skomplikowany”. Są rzeczy, które nas irytują, jednak bo burzy zawsze wychodzi słońce i koniec końców, zawsze nad Bałtykiem bawimy się świetnie. Być może portfel pustoszeje nieco szybciej aniżeli gdzie indziej, jednak ilekroć mówię sobie w nerwach „moja noga już więcej tu nie postanie”, jakoś jednak zawsze wracamy, choć na chwilę:) 

Apartament w Międzyzdrojach, gdzie warto się zatrzymać?

Serdeczne podziękowania za gościnność dla przemiłego Pana Marcina, właściciela przepięknej rezydencji „Sara” w Międzyzdrojach. Mieliśmy okazję zatrzymać się tam kilka dni i serdecznie polecamy to miejsce. Świetna lokalizacja, parking, możliwość wypożyczenia rowerów, apartament kompletnie wyposażony, czyściutki, pięknie urządzony. Poniżej link, przez który zabukujesz swój wymarzony nocleg w Międzyzdrojach i nie tylko.

Zabukuj swój nocleg w Międzyzdrojach tutaj

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *