Gdzie najlepiej sprawdzi się śpiwór puchowy?

Spis treści

Podróże wiele ma twarzy – jak zacząć podróżować? Podróże wtedy… Wiadomo nie od dziś, że podróże to nasza wielka pasja. Pamiętam naszą pierwszą „wycieczkę” i przyznaje bez bicia, że były to wakacje „all inclusive”. Wstyd mi nie jest bo od czegoś trzeba zacząć a jak to mówi stare chińskie przysłowie – najważniejszy pierwszy krok. Dalej już wszystko potoczyło się samo…

Podróże wtedy – niezbędniki podróżnika

Oboje pochodzimy z rodzin z małego miasteczka, wycieczki zagraniczne nie były nigdy czymś o czym nawet śmialiśmy marzyć jako dzieci czy nastolatkowie – wtedy pozostawały jedynie wyprawy pod namiot, biwaki, wycieczki górskie lub po prostu spanie pod gołym niebem gdzieś nad jeziorem.
Do dziś wspominam te pierwsze wypady totalnie spontaniczne, bez przygotowań i niezbędnego sprzętu.

Ba… nawet odzież, która jest podstawą była całkowitą porażką. Dziś wiem doskonale, że lekka, wygodna, wiatroszczelna i deszczoporna kurtka to podstawa. Tu idealnie sprawdzą się np. te https://sklep.jack-wolfskin.pl/kobieta/softshelle-damskie.html Kurtki Jack Wolfskin oraz inne części garderoby to odzież stworzona z myślą o amatorach a także profesjonalistach aktywności outdoorowych. Nie ważne czy backpacking, trekking, górskie wędrówki, wspinaczka, kemping, rower, siłownia, sporty zimowe czy city break, tu każdy znajdzie coś dla siebie a cena zdecydowanie idzie w parze z jakością.

Jaki śpiwór zabrać w podróż?

Podróże jak zacząć?

Naszą pierwszą wycieczkę poza granice Polski wspominamy do dziś – był to urlop na greckiej wyspie Rodos.
Pamiętam towarzyszący temu stres oraz silne emocje. Totalne wyjście z bezpiecznej strefy komfortu. Obcy język, obca kultura, spanie w obcym łóżku z dala od swoich znajomych 4 kątów.
Początki były ciężkie, ale krok za krokiem, wyprawa za wyprawą tak wszystko się zaczęło.
Podróżowanie na własną rękę – apetyt na więcej.


Pierwsza podróż na własną rękę bez biura podróży to wyskok na parę dni do Rzymu.
Pokochaliśmy ten rodzaj podróżowania miłością wielką i od tamtego momentu powiedzieliśmy sobie, że to jest to. To właśnie z podróżami łączą się nasze plany, to podróże są naszą pasją, hobby, sposobem na spędzanie czasu i budowanie niesamowitych wspomnień.


Dotychczas były to zawsze hotele, hoteliki czy apartamenty, ale przyznam szczerze, że wspomnienie tych dziecięcych biwaków na świeżym powietrzu, pierwszych nocek spędzonych w namiocie z grupką znajomych coraz częściej powracają do mnie. Te powracające wspomnienia sprawiły, że zaczęłam intensywnie przeglądać sieć w poszukiwaniu idealnych akcesoriów biwakowo-kempingowych i tak apetyt na coś nowego wzrósł.

Co zabrać na biwak? Śpiwór puchowy idealny

Asami survivalu nie jesteśmy, ale jedno wiem na pewno – porządny namiot i śpiwór to w moim odczuciu podstawa. Dodatkowo jeśli śpiwór puchowy będzie nadawał się na temperatury ujemne to już wiem, że będzie to strzał w 10.
https://www.e-horyzont.pl/camping/spiwory/spiwory-puchowe.html Śpiwory w sklepie internetowym Horyzont wydają się być idealne na ten rodzaj podróżowania. Cieplutkie, z wypełnieniem z prawdziwego puchu kaczego, dające komfort nawet przy temperaturach poniżej zera – myślę, że będzie to wybór optymalny i zaspokajający gusta nawet najbardziej wyrafinowanych outdoorowców ekstremalnych.

Gdzie sprawdzi się śpiwór puchowy?

„Podróże” wiele ma twarzy

Dla jednych będą to wakacje „all in”, dla innych hostele i obcowanie z podróżnymi nomadami, jeszcze inni wytchnienie znajdą wyłącznie na łonie natury wśród gór i szumu lodowatych strumieni. Każdy z nas jest inny, każdy powinien wybrać dla siebie swoją drogę i swój sposób na podróże, bo właśnie pod tym słowem kryje się tak wiele.
Tyle możliwości, tyle sposobów a w każdym z nich ta sama frajda i dreszcz emocji.
Mi od niedawna znów marzą się wyprawy z plecakiem i namiotem, myślę o tym bardziej intensywnie i sądzę, że nadejdzie wkrótce ten czas kiedy powiem sobie … tak… dziś ruszamy w nieznane, jak wtedy gdy byliśmy dziećmi i nocą będziemy patrzeć w niebo i wypatrywać spadającej gwiazdy… nie zapominając w myślach wypowiedzieć życzenia… tylko nie mów na głos bo się nie spełni:)

Śpiwór puchowy na biwak jaki najlepszy?
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *