Uzdrowisko pod Warszawą: regeneracja i spa w Konstancinie-Jeziornie

Uzdrowisko pod Warszawą: regeneracja i spa w Konstancinie-Jeziornie blog podróżniczy

Spis treści

[wpis gościnny]

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój to unikatowe miejsce na Mazowszu, gdzie wśród zachwycającego Parku Zdrojowego panuje prozdrowotny klimat, spotykany głównie nad morzem. Sprzyjający aktywnemu wypoczynkowi kurort przyciąga turystów, zarówno tych z pobliskiej Warszawy, szukających weekendowej regeneracji poza stolicą, jak i tych, którzy przyjeżdżają na dłuższy urlop z całej Polski. Rezerwaty przyrody, sosnowe lasy, przepiękne zabytkowe wille i liczne atrakcje kulturalno-sportowe to dobre powody, by zawitać do Uzdrowiska, gdzie każdy pobyt jest z korzyścią dla zdrowia.

Aktywność w solankowym klimacie

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój jest jedynym uzdrowiskiem w województwie mazowieckim. Przyjeżdżając tu od razu poczuć można niesamowity mikroklimat, tworzony przez lasy sosnowe i złoża naturalnej solanki. To jak pobyt na nadmorskim wybrzeżu, będąc… zaledwie 20 km od Warszawy.

Uzdrowiska pod Warszawą

Miejsce to stworzone jest do zdrowego wypoczynku. Zabytkowy Park Zdrojowy kilka lat temu przeszedł gruntowną modernizację: powstały nowe ścieżki i aleje spacerowe, tarasy widokowe, drewniany pomost na rozlewiskach oraz place zabaw. „Zielony salon miasta”zachęca do aktywności na świeżym powietrzu.

Biegi, spacery czy popularny tu nordic walking, do którego kijki wypożyczyć można w obiektach uzdrowiskowych, prowadzą przez trakt spacerowy Parku Zdrojowego, wzdłuż rzeki Jeziorki. Można tu zatrzymać się na chwile na platformach widokowych, usytuowanych na podmokłych terenach, by obserwować ptaki i wyjątkowo fotogeniczną szatę roślinną. Alternatywna trasa treningowa prowadzi przez ścieżkę zdrowia im. Tomasza Hopfera, położoną na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, na skraju lasu oborskiego. Na terenie parku i jego okolic wytyczonych jest również kilka świeżej dydaktycznych pieszych i rowerowych. Spacerując po Konstancinie-Jeziornie odnaleźć można zanurzone w zieleni stare, odrestaurowane wille pamiętające początki ubiegłego wieku. Ciekawym miejscem jest Stara Papiernia, gdzie obecnie działa centrum handlowe.

Po mniej lub bardziej intensywnym treningu czas na ćwiczenia oddechowe w znajdującej się w samym centrum parku tężni solankowej. To drugie najstarsze izolatorium zewnętrzne w Polsce. Warto poświęcić kilka minut na prozdrowotny seans, który korzystnie wpłynie na ogólną odporność organizmu oraz na układ nerwowy, wprowadzając w odpowiedni do relaksu nastrój.

Relaks w solankowym SPA

spa w Konstancinie-Jeziornie

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój w pełni korzysta z naturalnych walorów Konstancina – Jeziorny: basen, znajdujący się w jednym z uzdrowiskowych obiektów, podłączony jest bezpośrednio do naturalnego źródła solanki, wydobywanej z własnego ujęcia z głębokości 1750 m. Kąpiel solankowa nie tylko działa relaksująco, ale także posiada właściwości lecznicze i kosmetyczne. Kilkanaście minut w ciepłej, leczniczej wodzie lub solankowa kąpiel perełkowa w jacuzzi to doskonały wstęp do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych…

Lecznicze moce solanki są wykorzystywane także w ofercie spa: zabiegach nawilżających, ujędrniających, liftingujących, programach likwidujących oznaki zmęczenia, problemy naczyniowe czy trądzik, a także masażach oraz aromaterapeutycznych rytuałach pielęgnacyjnych na całe ciało.

Atrakcyjna okolica

regeneracja i spa w okolicach Warszawy

Zrelaksowani po solankowych zabiegach turyści chętnie poszukują atrakcji, o które w okolicach Konstancina nie jest trudno. Stąd można szybko przedostać się do Warszawy i skorzystać ze wszystkich walorów rozrywkowych i kulturalnych stolicy. Koniecznie trzeba też zajrzeć do pobliskiego Wilanowa i zwiedzić Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego wraz z zespołem parkowym. Z kolei Powsin zaprasza do Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk. Kto chce całkowicie odpocząć od Warszawy może wybrać się z Konstancina do kilku pobliskich miejscowości. Stare dwory znajdują się w Oborach, Turowicach, Skolimowie.

Uzdrowisko dla młodych

Relaks w solankowym SPA niedaleko Warszawy

W Uzdrowisku Konstancin-Zdrój coraz częściej widać młodych ludzi, którzy do podwarszawskiego kurortu trafiają także z powodów zdrowotnych. Siedzący tryb życia, stale pochylona głowa nad smartfonem czy ekranem monitora i brak ruchu oraz idąca za tym otyłość nieustannie przeciążają kręgosłup. Ból kręgosłupa natomiast powoduje niechęć do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, a jej brak przyczynia się do pogłębiania problemu.

Tydzień z fizjoterapeutą, który na podstawie zdiagnozowanej przyczyny bólu, dobierze odpowiednie ćwiczenia na kręgosłup i pokaże, jak wykonać je prawidłowo, pozwoli uniknąć złych wzorców ruchowych, przyczyniających się do wzmożenia problemów ze zdrowiem. Taki pobyt to doskonały pomysł dla 40-, 30- czy nawet 20-latków, którzy cierpią na dolegliwości związane z kręgosłupem, przeszkadza im zgarbiona sylwetka czy notoryczne zmęczenie. Pobyt w Konstancinie-Jeziornie zapewnia dostęp do doświadczonych fizjoterapeutów i zabiegów leczniczych, a solankowy klimat pogłębia rehabilitację i atrakcyjny wypoczynek.

Uzdrowisko dla młodych niedaleko Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *