Wspomnienia z wakacji, jak odtworzyć i sprawić, by podróż trwała wiecznie

Spis treści

Jak zachować te wyjątkowe chwile z podróży?

Jeśli podobnie jak my kochasz podróże, a myślę, że skoro tu jesteś, to je kochasz miłością wielką, być może tak jak my, chcesz to wyjątkowe uczucie ekscytacji związane z odwiedzeniem nowego miejsca, przeżywać jak najdłużej. Uwielbiasz wracać do tych wspomnień, przeżywać je na nowo, chcesz zachować chwilę, moment, tak by z czasem nie zniknęły gdzieś w oddali, w czeluści innych wspomnień.
Dziś o tym co zrobić, aby wspomnienia, emocje i to niesamowite uczucie pozostało z Tobą jak najdłużej. Jak w zaciszu domowym odtworzyć wspomnienia z wakacji i z podróży i przenieś się znów w te odwiedzane niegdyś miejsca?

Etap 1 – planowanie podróży

Planując podróż, zaczynasz wkraczać w ten Świat po raz pierwszy. Czytasz, oglądasz, szukasz kierunku wymarzonego, lotów, transferów. Przeglądasz atrakcje na miejscu, zapisujesz, notujesz, robisz skriny miejsc, restauracji. Etap pierwszy już zapewnia mnóstwo nowych wrażeń i emocji.
Jesteś zniecierpliwiony, czekasz z wypiekami na twarzy na ten dzień, dzień wyjazdu i moment, w którym zaczniesz kolekcjonować nowe, cudowne, wspomnienia.
To jest pierwszy etap i już w tym momencie rozpoczyna się Twoja podróż.

Etap 2 – podróż…

Drugi etap, jesteś na miejscu. Zaskakujesz się, odkrywasz, czujesz, że żyjesz, bo poprzez swoją ciekawość świata, zdobywasz cenną wiedzę, której nie sposób posiąść w żaden inny sposób.
Podróże kształcą i wielka moc tkwi w tych słowach, ale oczywiście tylko wtedy, kiedy jesteś chętny na przyjęcie wiedzy i wychodzenie poza strefę komfortu.
Warto wyjść poza postać turysty, który będzie widział jedynie to, co ma napisane na liście do odhaczenia i stać się podróżnikiem, czyli widzieć i doceniać to co przed Tobą, tu i teraz. Gubić się, pytać, rozmawiać. Jesteś ciekawy lokalnych smaków, kultury, sposobu życia.
Przeżywasz każdy dzień, zagłębiając się w codzienność lokalnej społeczności.

Podróże kulinarne — jak poznajemy Świat

Dla nas zdecydowanie jednym z najlepszych sposobów na poznanie odwiedzanego miejsca jest eksplorowanie świata lokalnych smaków.
Ucztowanie, kosztowanie wybitnych dań, nowe doznania kulinarne, eksplozje smaków, poznawanie nieznanych dotąd połączeń, to jest coś, co jest nieodłącznym, elementem naszych podróży i kochamy to.
Jestem w stanie godzinami łazić po lokalnych sklepach, targach, marketach i z wypiekami na twarzy studiować zawartość wszystkich półek, stojaków i zakamarków.
Będąc w Hiszpanii, we Włoszech, czy we Francji uwielbiamy kosztować lokalnych trunków.
Z ogromną fascynacją i zaciekawieniem obserwujemy zjawisko, które myślę, że śmiało można nazwać “kulturą picia”, która we wspomnianych krajach, jest zupełnie inna.

La dolce vita…

Picie wina we Włoszech, kiedy do codziennej biesiady zasiada cała rodzina, widzisz pokolenia, bo zawsze na honorowym miejscu zasiada bacia – donna, są dzieci, dzieci tych dzieci i wszyscy są głośni, radośni, jedzą, piją wino, rozmawiają, jest fascynującym zjawiskiem.
Wino jest nieodłącznym elementem, dopełnieniem, wisienką na torcie, formą podkreślenia wykwintności i wytrawności dania, a nie czymś, wokół czego skupia się wydarzenie.
Jest to coś, z czym niezwykle się utożsamiam. Nasz każdy posiłek uwielbiamy celebrować, nie praktykujemy zapełniania brzucha na szybko, byle czym i ten sposób spędzania czasu, który właśnie odgrywa się w scenerii pełnej cudownego jedzenia i dobrego wina, ubóstwiamy.

Etap 3 – powrót do wspomnień z podróży

Nadchodzi kolejny etap. Podróż się kończy, wracasz do domu, ale tak naprawdę, może to być dopiero początek.
Masz przecież tyle wciąż żywych wspomnień, tyle wiedzy, fotografii, filmów. Emocje są jeszcze żywe, więc zaczynasz opowiadać. Spotykasz się z rodziną, z przyjaciółmi. Mówisz im wszystko to, co spotkało Cię na miejscu, dzielisz się tymi wszystkimi zebranymi doświadczeniami, wspomnieniami, a wszyscy wokół są teraz częścią tej fascynującej przygody.
Postanawiasz iść krok dalej. Odtwarzasz smaki. Chcesz w zaciszu własnej kuchni przygotować to danie, które tak bardzo zapadło Ci w pamięci, a odtworzonym smakiem powrócisz do tych miejsc i przeniesiesz się, choć na chwilę w czasie i przestrzeni.
Odnajdujesz to samo wino, które wtedy w ten wyjątkowy wieczór spożywaliście w cudownym gronie, lub właśnie wtedy, podczas romantycznej kolacji z towarzyszem podróży.
I rozpoczyna się etap, który sprawia, że podróż nigdy się nie kończy.

Jak odtworzyć wspomnienia z wakacji?

Ja wielokrotnie odtwarzam te dania, które uwielbialiśmy podczas naszej podróży. Włoskie pasty, moja ukochana maltańska pasta do kanapek z tuńczykiem, tajskie curry, zanzibarska surówka kachumbari, greckie tzatziki, a jako dodatek moje ukochane wino musujące, które sprawia, że wracam do Rzymu do naszej ulubionej knajpki…
Smak zabiera nas, wyrywa z rzeczywistości, przenosi tam, gdzie chcemy.
Zapach, dźwięk, muzyka, wspomnienia, właśnie tak jesteśmy w stanie odtworzyć te wszystkie niezapomniane i nie do zapomnienia, wspomnienia z podróży.

Wpis powstał we współpracy z portalem rezerwacyjnym Winnicalidla.pl. Na portalu znajdziesz zakładkę „blog”, który jest kopalnią wiedzy i inspiracji.

Mnie niesamowicie zainspirował jeden artykuł „W rytmie wakacyjnego orzeźwienia, czyli 5 sprawdzonych drinków z białym winem w roli głównej„. Wino musujące, wino białe, wytrawne czy słodkie jak się okazuje, świetnie miksują się z innymi składnikami, tworząc, nowe ekscytujące smaki.
Winnicalidla.pl to portal, na którym można zarezerwować alkohole z całego świata oraz odebrać i opłacić w sklepie przy okazji codziennych zakupów.

Zarezerwuj dzisiaj i odbierz i opłać NAWET JUŻ JUTRO przy okazji codziennych zakupów w Lidlu.

Winnica lidla przepisy i inspiracje

Podróżnicze inspiracje, porady, wskazówki, czy gotowe plany zwiedzania znajdziesz na naszym blogu podróżniczym🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *