Atrakcje turystyczne Costa Calida Hiszpania – Bateria de Castillitos

Spis treści

Co zobaczyć na słonecznym wybrzeżu Hiszpanii? Dziś atrakcje turystyczne Costa Calida czyli sąsiadującym z Costa Blanca wybrzeżem na południu Hiszpanii. Bateria de Castilliotos – o tej atrakcji turystycznej będzie dziś mowa i postaram się przybliżyć Ci nieco to niesamowite miejsce na mapie Hiszpanii.

Atrakcje turystyczne Hiszpanii – zamek na wzgórzu???

Za górami, za lasami, za siedmioma morzami, na malowniczym wzgórzu znaleźliśmy Zamek… Nie, nie, to nie początek jakiejś zmyślonej opowieści dla pięciolatków to nasz jeden dzień spędzony w Costa Calida a dziś o cudownym miejscu, które udało nam się zwiedzić – Bateria de Castillitos czyli umocnienie obronne na wzgórzu.

Atrakcje turystyczne Costa Calida czyli co warto zobaczyć będąc w tym regionie Hiszpanii

Bateria de Castillitos – umocnienie obronne wtedy i dziś

Miejsce o którym dziś mowa znajduje się w regionie Cartagena na półwyspie Cabo Tinoso. Fortyfikacja obronna wybudowana i umocniona w latach 1926-1933 znajduje się na szczycie wzgórza 200 metrów nad poziomem morza. 

Niegdyś miejsce to miało służyć obronie wybrzeży Cartageny a dziś stanowi jedną z atrakcji turystycznych regionu wraz z sąsiadującą Baterią de Jorel.

Atrakcje Costa Calida co warto zobaczyć w tym regionie Hiszpanii - Bateria de Castillitos

Bateria de Castillitos w Costa Calida – jednorazowe użycie broni

Nie bez powodu nazwałam umocnienie Zamkiem, iż z zewnątrz przypomina właśnie Zamek rodem z jakiejś dziecięcej bajkowej opowieści. 

Bateria wyposażona została w dwa potężne działa, które robią niesamowite wrażenie. Działa w kolorze czarnym, umiejscowione tak, aby były niedostrzegalne od strony morza miały możliwość wystrzelenia pocisku warzącego tonę na odległość aż 35 km.

Ciekawym faktem jest z pewnością to, iż broń została użyta wyłącznie raz w 1937r. w hiszpańskiej wojnie domowej.

Costa Calida Hiszpania, Bateria de Castillitos – przydatne informacje

Wstęp do tej atrakcji turystycznej jest bezpłatny. Teren jest bardzo rozległy i warto zarezerwować sobie troszkę więcej czasu na jego dokładne zwiedzenie. Eksploracja nie ma końca. Podziemne tunele, ciemne zakamarki, wejścia, zejścia, bunkry – prawdziwa gratka dla fanów odkrywania ciekawych miejscówek militarnych oraz URBEXU.

Warto mieć na uwadze to, iż na miejscu nie czeka was cała ta turystyczno-komercyjno-krwiopijno-nagabująca otoczka. Nie ma tam straganów, budek, sklepików oraz toalet. 

Atrakcje Hiszpanii, Bateria de Castillitos – czy warto?

Bateria de Castillitos Zamek na malowniczym wzgórzu z zapierającym dech w piersiach widokiem, który zostanie ze mną na długo zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Najlepsze jest to, że sama droga w to miejsce była atrakcją samą w sobie. Tu trzeba wspomnieć, że bywa wąsko, bywa stromo, ale jak pięknie i wyjątkowo.

Kopara nam opadała z wrażenia nie raz w drodze na fortyfikację obronną. Na trasie zatrzymaliśmy się w jedynym przeznaczonym do tego miejscu i udało się nakręcić coś dronem bo widok przedni, niezapomniany i wart uwiecznienia.

Zdecydowanie warto.

Atrakcje turystyczne Costa Calida – co jeszcze warto zobaczyć?

Jak już będziesz w tym pięknym regionie Hiszpanii, jakim jest Costa Calida, to warto też wybrać się na latarnię morską do Cabo de Palos. Jest to kolejna atrakcja turystyczna regionu Costa Calida, którą zdecydowanie warto odwiedzić. Znajdziesz tam zapierające dech widoki, piękną latarnię morską no i pyszne jedzenie. Zdecydowanie też polecamy to miejsce.

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *