Chorwacja Krk: 7 miejsc, które musisz zobaczyć, odwiedzając największą wyspę…

Chorwacja wyspa Krk atrakcje które warto zobaczyć

Spis treści

Chorwacja Krk co zobaczyć i zwiedzić

Co warto zobaczyć na wyspie Krk w Chorwacji?

Chorwacja Krk co zobaczyć odwiedzając to piękne miejsce? Wyspa Krk to największa chorwacka wyspa i jadąc z Polski, jest ona także najbliżej.

Jest to też najczęściej odwiedzana wyspa w Chorwacji.
Na wyspę Krk można wjechać prawie półtorakilometrowym mostem, więc nie jest potrzebna przeprawa promem, co oszczędza czas i pieniądze. Most od czerwca 2020 jest bezpłatny.

Jakie atrakcje tam znajdziesz, co warto zobaczyć i zwiedzić. Jakie są plaże, miejscowości, w których warto się zatrzymać i wiele więcej. To wszystko w tym wpisie.

Chorwacja Krk atrakcje i co zobaczyć?

Wyspa Krk atrakcje

Osoby, które lubią też informacje w formie wideo, zapraszamy do obejrzenia naszego filmu na YT o atrakcjach wyspy Krk, który można znaleźć poniżej.

Punat

Wyspa Krk przywitała nas pięknymi widokami już na samym starcie. Nasze miejsce docelowe, czyli Willa B&B, w której się zatrzymaliśmy, jest położone w miejscowości Punat. Zaledwie o kilka minut drogi samochodem od stolicy wyspy, czyli miasta Krk.

Punat to niewielka miejscowość, licząca około 2 tysiące mieszkańców.
Znajdziesz tam fajną żwirkową plażę, z leżakami, parasolami, restauracjami i barami.
Jest tam na plaży nawet bankomat i toalety.
Z ciekawostek, to po raz pierwszy spotkałem prysznic do opłukania się z wody morskiej, który był na monety. Trzeba było wrzucić 2 kuny, aby zaczął działać.

W Punat też znajdziesz restauracje, gdzie można naprawdę smacznie zjeść. Naszym numerem jeden zostało miejsce o nazwie Konoba Sidro.

W pensjonacie, w którym się zatrzymaliśmy, była tam przemiła obsługa, pyszne śniadania i nawet mały basen z leżakami. Pokoje były czyste i codziennie sprzątane. Myślę, że zdecydowanie możemy to miejsce polecić.

Krk – stolica wyspy

Stolica wyspy, czyli miasto Krk zachwyciło nas od pierwszych chwil w tym miejscu. Stare miasto z jego wąskimi uliczkami, po prostu oszałamia swoim klimatem. Nawet większość sklepów, które tam znajdziesz, wyglądają jak atrakcje. 😉

W mieście zachowały się stare mury, na temat których pierwsze wzmianki pochodzą już z ponad dwóch tysięcy lat.

Miasto Krk to również wiele innych zabytków, między innymi Zamek Frankopanów, który jest jedną z głównych atrakcji miasta. Z jego murów są naprawdę fajne widoki, a zwiedzając to miejsce, można dowiedzieć się co nieco na temat zamku, kiedy powstał, w jakim celu itd.

Niedaleko zamku jest katedra i plac Kamplin, znajdujący się właśnie pomiędzy zamkiem a katedrą.

Nie można zapomnieć o głównym placu miasta, czyli Vela Placa. Na tym placu zachowała się wieża i XVI wieczna studnia.

W miasteczku Krk można znaleźć naprawdę pyszne jedzenie. My możemy polecić dwa miejsca, które udało nam się odkryć. Pierwszym z nich jest Konoba Nono, w której mieli bardzo smaczne grilowane mięso, pyszne owoce morza, ale tym, co nas najbardziej zaskoczyło, to jedna z lepszych pizz, jakie jedliśmy.

Drugą restauracją, która serwowała bardzo smaczne jedzenie, jest miejsce o nazwie Neptun. Tam mieliśmy okazję spróbować grilowanych kalmarów i grilowanego steka z tuńczyka. Pyszne.
Ta restauracja jest przy samej plaży no i w związku z tym jest chyba ciut droższa, o ile dobrze pamiętam, ale nie ma tragedii, jeśli chodzi o ceny.

Chorwacja Krk co zobaczyć?

Vrbnik

To miasteczko potrafi naprawdę zachwycić swoimi widokami. Położone na 49-metrowym klifie, po prostu gwarantuje piękne widoki. Miejscowość posiada wiele klimatycznych wąskich uliczek, wliczając tę najwęższą ulicę na świecie.

Dla miłośników wina polecane jest odwiedzenie miejsca z degustacją tego trunku, produkowanego właśnie we Vbrnik. Miasto słynie z produkcji białego wina wytrawnego, które eksportowane jest głównie do krajów Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych.

To lokalne wino, o nazwie Žlahtina, znajdziesz praktycznie w każdym lokalu w mieście. Warto zatem spróbować, zwłaszcza jeśli jesteś smakoszem.

Miejscowość Vbrnik posiada też piękną plażę z barem zaraz obok. Miejsce to ma bardzo fajny klimat. Znajdziesz tam też miejsca do kąpieli, przy samej skarpie, gdzie można popływać w nieco bardziej kameralnych warunkach.

Stara Baška

Stara Baška to niewielka miejscowość położona w południowej części wyspy. Zastały nas tam piękne widoki, ale też spokój i cisza. Było co prawda troszkę turystów, ale w porównaniu z innymi miejscowościami, było tam naprawdę spokojnie.

Ze Starej Baški można przejść do miejscowości Baška. Droga prowadzi przez góry i zajmuje około 2 godzin drogi.
Samochodem ze Starej Baśki do Baški jest prawie 40 minut drogi, ze względu na to, że trzeba objechać góry praktycznie dookoła.

W Starej Bašce są bardzo kameralne miejsca do plażowania, jeśli takie właśnie lubisz, to polecamy się tam wybrać.

Baška

Baška to już nieco częściej odwiedzana przez turystów miejscowość na wyspie Krk. Znajdziesz tam najdłuższą na wyspie plażę, która ma około 2 kilometry długości.

Jest tam wiele restauracji, barów i miejsc noclegowych.

Można się tam też wybrać na eksplorację pobliskich ruin zamku oraz kościoła Św. Ivana.
Z tego miejsca znajdziesz piękny widok na zatokę i miejscowość Baśka z góry.

Jaskinia Biserujka na wyspie Krk

Kolejnym ciekawym miejscem i atrakcją wyspy Krk jest jaskinia Biserujka. W jaskini zaraz przy wejściu znajdziesz replikę szkieletu niedźwiedzia, który żywił się tylko roślinami. Ten gatunek niedźwiedzi wymarł około 20 tysięcy lat temu.

Do jaskini wstęp jest płatny i kosztował 30 kun. Wejście do jaskini jest w towarzystwie przewodnika, chociaż nie jest to obowiązkowe oczywiście. Jednak od pani przewodnik dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na przykład o szczątkach niedźwiedzia, jak i stalaktytach, które znajdziesz w jaskini.

Malinska oraz Njivice – rozrywkowe i imprezowe miejscowości na wyspie Krk

Miejscowość Malinska to chyba najbardziej rozrywkowe miasteczko na wyspie. Wraz z miejscowością Njivice, najbardziej nastawione są na turystów szukających rozrywek.

Znajdziesz tam wiele barów, pubów czy klubów. To właśnie Malinska jest najbardziej imprezową miejscowością na wyspie Krk, gdzie znajdziesz tętniące życie nocne.

Poza imprezami można tam znaleźć też wiele wycieczek i rejsów. Wystarczy przejść się w okolice portu, aby trafić na wiele stoisk oferujących takie rozrywki.

Chorwacja Krk co zobaczyć i zwiedzić na wyspie – podsumowanie

Wyspa Krk to naprawdę fajne miejsce na spędzenie wakacji w Chorwacji. Oferuje wiele atrakcji i pięknych miejsc, które warto zobaczyć.
Znajdziesz tam cudowne widoki i pyszne jedzenie. Są tam plaże żwirkowe, ale jak udało nam się wyczytać, znajdziesz tam też plaże piaszczyste, jeśli takie właśnie wolisz.
My nie jesteśmy typami plażowiczów, więc niestety na tą piaszczystą plażę nie udało nam się dotrzeć. 😛

Jeśli wybierasz się do Chorwacji samochodem po raz pierwszy, to tutaj link do filmu z informacjami o winietach, cenach i poradach na temat wyjazdu autem, czyli Chorwacja samochodem.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądała nasza przygoda na wyspie Krk w Chorwacji, to zapraszamy na pierwszy z dwóch odcinków z tego miejsca. Film znajdziesz poniżej:

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *