Bali atrakcje, co robić na wyspie?
Co robić na Bali?
Bali oferuje sporo. Uciech dla ciała i ducha na wyspie jest zatrzęsienie. Rozrywki od tych ekstremalnych po eksplorację terenów zielonych, pola ryżowe, wodospady, góry i wulkany. Dziś zostaniemy przy tym ostatnim, a mianowicie wulkany na Bali.
Najbardziej znanymi wulkanami na wyspie są Gunung Agung i Gunung Batur. Agung jest jednocześnie najwyższym szczytem na Bali o wysokości 3 031 metrów, Batur – wysokość 1 717 metrów.
Wulkany na Bali, atrakcje wyspy
Hiking na wulkany jest niezwykle popularną atrakcją turystyczną. Wycieczki wszelakie można znaleźć w sieci, nie szukając długo.
Nam kolejny raz nie było dane. Za pierwszym razem, kontuzja Łukasza podczas surfingu uniemożliwiła nam wspinaczkę. Tym razem rozpoczęcie pory deszczowej, nie chcieliśmy ryzykować wejścia ze sprzętem video podczas dość nieprzewidywalnej pogody. Co się odwlecze to nie uciecze, gdyż na Bali planujemy wrócić i tym razem odpuścimy Batur, a naszym celem będzie Agung i wspinaczka na najwyższy szczyt na wyspie.
Ale jeśli nie wspinaliśmy się na wulkany, to o czym będzie dzisiejszy wpis, zapytasz? Dziś o tym, gdzie warto pojechać, gdzie się udać, ażeby podziwiać te cudowne krajobrazy górskie z pewnej odległości, bez żadnego wysiłku fizycznego i bez uronienia ani jednej kropelki potu:)
Dziś o cudownej miejscówce, miejscu, do którego musisz pojechać, będąc na Bali. Miejsce, a raczej widok, który tam zastaniesz, sprawi, że zawyjesz z zachwytu, a szczena opadnie Ci na ziemię.
Mowa o Kintamani. Kintamani to niewielkie miasteczko położone w regionie Bangli, w północno-wschdniej części wyspy. To właśnie tam chcesz się udać po to, by podziwiać najpiękniejszy widok na wulkan Batur oraz na pobliskie jezioro o tej samej nazwie. W Kintamani znajduje się mnóstwo restauracji z bajecznym widokiem, my polecamy jedną z nich, mianowicie Paperhills.
Więcej atrakcji na wyspie znajdziesz we wpisie: Bali atrakcje.
Wulkan Batur i niesamowity wschód słońca w Kintamani
Nasz trip rozpoczyna się wcześnie. Budziki nastawione na 4 rano, z naszej miejscówki w Ubud wyjeżdżamy o 4:30, by na miejsce dotrzeć jeszcze przed wschodem słońca, bo właśnie wtedy widok na górę jest spektakularny.
Tak wczesny wyjazd skuterem skutkuje tym, że pierwszy raz od 3 miesięcy lekko marzniemy. Powietrze jest przyjemne, rześkie, przydała się kurtka, którą zabieram zawsze, nawet podczas wyjazdu do krajów egzotycznych z wysoką temperaturą.
Czeka nas około 50 minut jazdy. Wspomniana wcześniej restauracja Paperhills, jest otwarta już od 5:30 rano, tak by każdy odwiedzający, mógł raczyć się wyśmienitą kawą, podziwiając wschód słońca.
Co robić na Bali? – Kintamani i wschód słońca z widokiem na wulkan
Tak właśnie czynimy. Zastany widok przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Promienie słońca wylewające się spoza wniesienia, chmury otaczające wulkan, cudowna zieleń, magiczna, tajemnicza mgła zalewająca dżungle, widok nie do zapomnienia.
To wszystko, co widzimy przypomina scenę z King Konga – magia. Pierwsze promienie słońca ogrzewające nasze zmarznięte policzki. Spokój, pyszna kawa, niezwykle smaczne śniadanko, w dodatku w takim boskim otoczeniu.
Polecamy Ci to miejsce, musisz tu przyjechać, będąc na Bali. Nawet jeśli uda Ci się zdobyć szczyt, któregoś z wulkanów, to i tak warto odwiedzić Kintamani, bo będzie to zgoła inne, lecz równie piękne doświadczenie. Poza tym, że restauracja Paperhills zapewnia cudowny widok na pobliski wulkan Batur, oferuje bardzo smaczne dania, cudowne słodkości i wyśmienitą kawę. Nasze wspomnienia z tego miejsca są wciąż żywe, widok bajeczny i zdecydowanie było warto wstać tak wcześnie, by móc doświadczyć takiego widoku. Polecamy, tylko pamiętaj, weź coś ciepłego!
Więcej miejsc, które warto odwiedzić na Bali, zobaczysz na naszym kanale:
Zarówno na naszym blogu, jak i na kanale jest mnóstwo przydatnych treści na temat wyspy. Jeśli marzysz o wyjeździe na Bali, koniecznie zobacz nasze inne artykuły: Wakacje na Bali.
2 Responses
Trekking na wulkan Batur to naprawdę niesamowite doświadczenie – widok wschodu słońca z góry zapiera dech w piersiach. Fajnie, że wspomnieliście o przygotowaniu, bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak chłodno może być na szczycie. Podoba mi się też, że doradzacie wynajęcie lokalnego przewodnika – to nie tylko wsparcie, ale też okazja do poznania ciekawostek o okolicy. Czy polecacie jakieś konkretne miejsca w pobliżu Batur, gdzie warto się zatrzymać na jedzenie lub odpoczynek po trekkingu?
Myślę, że właśnie w Kintamani będą najlepsze miejscówki. Pozdrawiamy 🙂