Gdzie na Kemping we Włoszech? Nie tylko Garda…

Gdzie na kemping we Włoszech?

Spis treści

Często spotykamy się z zapytaniem, gdzie fajnie można pojechać pod kemping we Włoszech? Przeważnie nasi znajomi jeździli na jezioro Garda, ale podczas naszego ostatniego tripu do Włoch odkryliśmy 2 niesamowicie atrakcyjne miejsca, które zdecydowanie chcemy polecić wszystkim miłośnikom kempingów.

Dlatego jeśli wciąż się zastanawiasz. gdzie na kemping we Włoszech, to tutaj możesz znaleźć na to odpowiedź…

Gdzie na kemping we Włoszech? Region Emilia Romania!

Kempingi we Włoszech w regionie Emilia Romania

Po naszej ostatniej podróży do Włoch, w region Emilia Romania, mamy 2 nowe ciekawe miejsca, które chętnie polecamy osobom, które nas pytają, gdzie najlepiej pojechać na kemping we Włoszech?

Mieliśmy okazję tam odwiedzić 2 bardzo ciekawe kempingi, które jednak dość znacznie różnią się od siebie. Zatem każdy z nich będzie pewnie odpowiadał innym osobom.

Najlepsze kempingi we Włoszech

Kemping we Włoszech – Holiday Village Florenz Village Camping Hotel

Pierwszym Kempingiem we włoskim regionie Emilia Romania jest Holiday Village Florenz Village Camping Hotel, który jest świetnym miejscem dla rodzin.

Kemping znajduje się zaraz przy pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży, ale większość miejsc na kampera czy z domkami jest zacieniona drzewami iglastymi, które tworzą piękny zielony sufit i chronią przed upałami. 

Kemping we Włoszech, blisko plaży

Na naszych nagraniach i zdjęciach z drona praktycznie nie widać domków ani kamperów, bo wszystkie są ukryte pod zielonym iglastym daszkiem, dającym cień i schronienie przed upałem. Na zdjęciu powyżej widać tylko część zabudowań i restaurację na plaży, natomiast reszta domków, namiotów i kamperów, jest ukryta pod koronami drzew, gdzie jest o wiele przyjemniej i chłodniej, w letnie gorące dni.

Na tym ośrodku znajdziesz bardzo ciekawe animacje, jak na przykład taniec, zajęcia z jogi czy różne zajęcia artystyczne.

Na miejscu jest fajny basen, stołówka, obok piękna restauracja z widokiem na morze i oczywiście z pysznym włoskim jedzeniem. Mieliśmy okazję zjeść tam lunch i było naprawdę przepysznie.

Kemping we Włoszech – Camping Bungalow Park Tahiti Thermae Oasis

Drugi kemping w tym regionie Włoch, który mieliśmy okazję odwiedzić, to „Camping Bungalow Park Tahiti Thermae Oasis”

Ten piękny kemping we włoskim regionie Emilia Romania, prowadzony rodzinnie już przez trzecie pokolenie (teraz prowadzi je wnuk założycieli ośrodka), to prawdziwy raj dla miłośników kempingów.

Ośrodek ma rozmiary niewielkiej wioski i znajdziesz tu wszystko, co potrzeba do spędzenia udanych wakacji w domku czy przyjeżdżając tam kamperem. Zatem, jeśli zastanawiasz się gdzie na wakacje do Włoch, to tutaj możesz znaleźć inspiracje. 🙂

Na terenie kempingu znajdziesz kilka basenów, sklep, bary i restauracje, a nawet termy i uzdrowiska. Jest tam też wiele animacji dla dzieci.

Na pobliską plażę można dojść spacerem, a dla tych, którzy na wakacjach nie lubią się przemęczać, jest tam elektryczna ciuchcia, która kursuje od kempingu do plaży i z powrotem.

Ciuchcia dowożąca ludzi na plażę z kempingu we Włoszech

Na tym kempingu każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu domki przystosowane specjalnie dla rodzin z małymi dziećmi, albo z osobami starszymi. Są też takie dla rodzin z psami.

Można tutaj wynająć domek, albo namiot. Można też przyjechać kamperem. Jest to wręcz wymarzone miejsce dla każdego miłośnika kempingów we Włoszech.

Gdzie na kemping we Włoszech? – podsumowanie

Jak widać region Emilia Romania, oferuje też świetne miejsca na kemping. Można tam zrobić sobie idealne wakacje pod namiotem, w domku czy kamperem.

Myślę, że to świetne ośrodki kempingowe, dla osób lubiących piękną pogodę, dobre włoskie jedzenie i bliskość ciepłego morza.

W tym regionie jest też wiele ciekawych miasteczek i atrakcji. Jeśli lubisz zwiedzać okolicę, to koniecznie zobacz nasz wpis, w którym opisujemy atrakcje Ravenny, pobliskiej miejscowości, gdzie na przykład pochowany jest twórca „Boskiej Komedii” – Dante. Znajdziesz tam też piękne mozaiki z V i VI wieku, wiele budynków i muzeów, no i oczywiście masę pysznego jedzenia w lokalnych włoskich restauracjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *