Gdzie zatrzymać się na Malcie? Top 5 miejsc!

Gdzie się zatrzymać na Malcie, najlepsze miejsca i hotele

Spis treści

Malta, gdzie zatrzymać się na wyspie?

Kiedy słyszymy pytanie „gdzie zatrzymać się na Malcie?”, to na myśl przychodzi kilka dodatkowych pytań, czego ktoś oczekuje od swojego pobytu.

Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na te pytania, opisując różne miejsca na wyspie i co one oferują. Mam nadzieję, że pomoże Ci to w wyborze miejsca, w którym najlepiej zatrzymać się na Malcie.

Malta gdzie się zatrzymać na wyspie?

Malta – to gdzie się zatrzymać, zależy od tego, co chcesz robić…

Malta, pomimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje naprawdę dużo. W zależności, czy bardziej chcesz nastawić się na zwiedzanie, imprezowanie, a może plażowanie, różne miejsca na wyspie, będą mniej lub bardziej odpowiednie do danego stylu spędzania wakacji czy urlopu.

Poniżej opisujemy które miejsca mogą być odpowiednie, w zależności od tego, jak chcesz spędzić swoje wakacje na Malcie.

Gdzie się zatrzymać na wakacje na Malcie? Najlepsze miejsca.

Zwiedzanie – gdzie zatrzymać się na Malcie, jeśli lubisz zwiedzać?

Jeśli należysz do grupy osób, które lubią eksplorować i zwiedzać odwiedzane miejsce, to miejsc, w których można się zatrzymać, będzie dość sporo. 

Malta nie jest duża, więc zawsze można dojechać szybko autobusem, samochodem, czy taksówką, w zupełnie inne miejsca na wyspie. Jednak mamy kilka miejsc, które zdecydowanie można polecić, jako ciekawe bazy wypadowe do zwiedzania Malty.

Malta gdzie najlepiej wybrać hotel?

Sliema / Gzira – miejsca na Malcie, idealne jako baza wypadowa

Malta najlepsze miejsca w Sliema i Gzira, na zatrzymanie się na wakacje

Nasz pierwszy pobyt na Malcie rozpoczęliśmy właśnie w Bayview Hotel w miejscowości Gżira.

Hotel ten jest naprawdę świetną bazą wypadową do zwiedzania wyspy. Jeden przystanek autobusowy znajduje się prawie naprzeciwko hotelu, a jeśli wybierasz się w przeciwnym kierunku, to przystanek jest kilkaset metrów dalej.

W Hotelu na dachu jest malutki basen, także można się schłodzić po długim zwiedzaniu wyspy, albo zrobić sobie przerwę i troszkę się poopalać.

Ta część Malty to nie tylko ten hotel, ale spory wybór również innych hoteli i apartamentów. Jest tam też dużo restauracji i sklepów. Można promem w kilka minut przepłynąć na drugą stronę do Valletty, czyli stolicy wyspy. Także niespełna dwudziestominutowy spacer dzieli to miejsce od imprezowej części Malty, czyli St. Julian’s

Valletta – stolica Malty i „muzeum pod gołym niebem”

Malta Valletta gdzie się zatrzymać?

Valletta to stolica Malty i też świetne miejsce do zatrzymania się, dla osób, które lubią zwiedzać. Sama Valletta jest często nazywana „muzeum pod gołym niebem”, bo jest tam ponad 300 zabytków, a samo miasto naprawdę nie jest duże. Zatem z pewnością na miejscu będzie co zwiedzić, a dodatkowo z Valletty można łatwo dostać się autobusami w praktycznie każde inne miejsce na wyspie.

Dlatego właśnie Valletta będzie kolejnym świetnym miejscem na bazę wypadową na zwiedzenie Malty.
My mieliśmy okazję tam się kiedyś zatrzymywać w na weekend, w hotelu Grand Excelsior.

Hotel jest naprawdę fajny, ale co nas najbardziej tam urzekło, to fakt, że posiada on własną, co prawda niewielką, ale posiada plażę i bardzo fajny basen. Także można tam korzystać z uroków plażowania i wypoczynku, mając przy tym 5 minut drogi na pieszo do centrum Valletty, gdzie jest nie tylko dużo zabytków, ale również wiele restauracji, barów, muzyki na żywo i innych rozrywek.

Malta – gdzie się zatrzymać na wypoczynek i zwiedzanie?

Malta nie jest dużą wyspą, więc na zwiedzanie można zatrzymać się w większości miejsc na wyspie. Nie będzie problemu, aby dostać się gdziekolwiek autobusem, samochodem czy taxi, w ciągu pół godziny czy godziny.

Niektóre miejsca jednak będą (przynajmniej naszym zdaniem), bardziej się nadawały na wypoczynek, a inne mogą być nieco lepszą bazą wypadową do zwiedzania…

Mellieha lub Bugibba

Mellieha Malta gdzie się zatrzymać?

Ten region Malty, czyli miejscowości takie jak Mellieha czy Bugibba i ich okolice, to miejsca, gdzie można nieco bardziej nastawić się na wypoczynek.

Mieliśmy okazję zatrzymywać się w samej miejscowości Mellieha, a także w hotelu, który był już dość mocno oddalony i znajdował się on bliżej już miejsca skąd odpływają promy na wyspę Gozo. Hotel, w którym tam się zatrzymaliśmy, nazywa się Labranda Riviera Hotel & Spa.

Malta hotel z All Inclusive Labranda

Jest to bardzo fajny hotel na typowy wypoczynek. Ma dostęp do morza, fajny basen, pyszne jedzenie, a bar all inclusive był czynny całą noc.

Innym razem zatrzymywaliśmy się w samej miejscowości Mellieha, skąd jest niedaleko, do największej piaszczystej plaży na Malcie. Jest tam też sporo hoteli i apartamentów do wynajęcia, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Malta miejsca w których warto się zatrzymać na wakacje

St. Julian’s, najbardziej imprezowa miejscowość na Malcie

Malta gdzie są największe imprezy? St. Julian's!

St. Julian’s to najbardziej imprezowa miejscowość na Malcie. Jeśli jedziesz na wakacje, aby imprezować do białego rana, to właśnie to jest miejsce, do którego chcesz trafić.

Znajdziesz tam najlepsze na wyspie kluby, bary i imprezy. Nie mieliśmy okazji dużo imprezować na Malcie, ale jeśli ta tematyka Cię interesuje, to tutaj mamy anglojęzyczny wpis z najlepszymi klubami na Malcie.

Oczywiście, gdzie jest dużo turystów, tam też będzie dużo miejsc z zakwaterowaniem, hoteli i apartamentów. Jak mniej więcej wyglądają hotele i ceny na Malcie, w miejscowości St. Julian’s zobaczysz tutaj.

Malta najbardziej imprezowa miejscowość St. Julian's, kluby, bary, imprezy

Malta Gozo – jeśli szukasz spokoju i mniej turystów

Malta wyspa Gozo, gdzie się zatrzymać na Malcie?

Dla osób, szukających nieco bardziej spokoju i odpoczynku od tłumów, dobrym wyborem może być wyspa Gozo. Na tej wyspie zdecydowanie mniej rozwinęła się turystyka i będzie tam o wiele spokojniej niż na głównej wyspie Malty.

My nie mieliśmy okazji się tam zatrzymywać (jeszcze, bo już są takie plany), ale zwiedziliśmy wyspę i ma ona zdecydowanie sporo do zaoferowania. 

Gdzie zatrzymać się na Malcie – podsumowanie

Jak już wcześniej wspomniałem, Malta nie jest dużą wyspą i łatwo się dostać z jednego końca na drugi, w miarę krótkim czasie. Jednak odpowiednio wybierając miejsce, gdzie się zatrzymać, dostosowane do tego, co lubisz robić, pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który być może niepotrzebnie spędzisz w autobusach lub taksówkach, ewentualnie w samochodzie, jeśli masz zamiar na przykład wynająć auto.

Jeśli planujesz odwiedzić Maltę, to zapraszam na wpis na naszym blogu podróżniczym, gdzie opisujemy, jak zorganizować wakacje na Malcie na własną rękę. Znajdziesz tam informacje o tym, jak poruszać się po Malcie, jak znaleźć tanie loty na Maltę, transport z lotniska czy nawet różne firmy transportowe, które świadczą usługi przewozu osób.

Polecam też wpis, Malta co warto zobaczyć i zwiedzić, gdzie opisujemy naszym zdaniem najciekawsze atrakcje Malty.

Na dzisiaj to już tyle. Mamy nadzieję, że nasze przygody na wyspie pozwoliły nam przekazać Ci nieco wiedzy, na temat najlepszego miejsca dla Ciebie, na zatrzymanie się na Malcie. Zaplanowany mamy już kolejny wyjazd na Maltę, więc jeśli poznamy jakieś nowe ciekawe miejsca, gdzie warto się zatrzymać na wakacje na Malcie, to z pewnością o tym tutaj wspomnimy.

Tymczasem na dzisiaj to już tyle. Zapraszamy na nasze pozostałe wpisy na tym blogu podróżniczym. Pozdrawiamy i do usłyszenia. Cześć!

6 odpowiedzi

  1. Malta to wyjątkowa wyspa, w której z pewnością można się zakochać. Twoje cenne porady i wskazówki na pewno pomogą niejednej osobie, która właśnie planuje wakacje na tej malowniczej wysepce.

  2. Bardzo fajny opis. W tym roku na przełomie lipca/sierpnia wyberam się na Maltę z rodziną 3 dorosłe osoby plus 1 dziecko w wieku 10 lat. Chcielibyśmy dużo pozwiedzać czy mogę prosić o polecenie jakiś sprawdzonych apartamentów na naszą czwórkę?

    Z góry dziękuję
    Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *