Keukenhof Holandia największy park kwiatowy na świecie

Keukenhof Holandia park kwiatów

Spis treści

Keukenhof – park kwiatów w Holandii i zarazem największe skupisko kwiatów na świecie.

Około 7 milionów kwiatów sadzonych ręcznie i prawie milion turystów w ciągu tylko mniej więcej dwóch miesięcy – bo tyle trwa seson i okres kiedy kwiaty kwitną – a więc uwierzcie mi, są tutaj tłumy.

Holandia Keukenhof atrakcje które warto zobaczyć

Miejsca które warto zobaczyć w Holandii – Keukenhof

Keukenhof to największy ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie. Znajduje się w Holandii w miejscowości Lisse, pomiędzy Hagą i Amsterdamem.
Tereny te dawniej należały do holenderskiej księżnej Jakoby z Bawarii. Ponoć to właśnie w nich zbierała zioła do zamkowej kuchni. Stąd też nazwa Keukenhof czyli ogród kuchenny.

W samym ogrodzie znajduje się, oczywiście poza kwiatami, także wiele innych atrakcji. Są tam na przykład zwierzęta w zagrodach, takie jak małe świnki, kozy, są też klatki z papugami.

Co roku jest nowy temat przewodni całego parku kwiatowego. W 2012 roku takim tematem był Fryderyk Chopin. Także to miejsce można odwiedzać co roku i zawsze zobaczyć coś nowego.

Miejsca które warto zobaczyć w Holandii Keukenhof park kwiatów

Keukenhof – co jeszcze znajduje się w parku

W jednym z budynków znajdujących się na terenie parku kwiatowego można znaleźć także wiele różnych ciekawostek., chyba można powiedzieć.
Pewnie co roku to co tam zobaczycie się zmienia, my mieliśmy okazję zobaczyć tam karetę z figurą konia, całość oczywiście przyozdobiona kwiatami. Były tam też stare auta i cała masa różnych ozdób, a całość oczywiście dość mocno przeplatana kwiatami. W końcu to o kwiaty chodzi w tym parku 🙂

Keukenhof Holandia – wiatraki rejs łodzią między polami kwiatów

Jak to w Holandii bywa i tutaj na terenie parku znajduje się też wiatrak na który można wejść i podziwiać okolicę z balkonu widokowego.
W pobliżu ogrodu są całe pola kolorowych kwitnących tulipanów i innych kwiatów. Naprawdę piękny widok.

Na miejscu można wykupić rejs łódką po kanałach które przecinają te piękne pola kwiatowe.
Niestety my byliśmy za późno i już nie załapaliśmy się na taki rejs. Dlatego chyba wybierzemy się tam jeszcze raz w przyszłości. 

Keukenhof – hale wystawowe z kwiatami

Kolejne miejsce na jakie traficie spacerując po tym pięknym parku wypełnionym kwiatami, to hala z wystawami kwiatów.
Są tam całe masy różnych gatunków kwiatów wraz z tabliczkami z informacją jak się nazywają. Nie miałem nawet pojęcia, że jest tyle różnych gatunków tulipanów.

Kwiaty Holandia miejsca które warto odwiedzić Keukenhof park kwiatów

Keukenhof czy warto?

Moim zdaniem Keukenhof to jedno z tych miejsc które, jeśli będziesz w Holandii, zdecydowanie warto jest odwiedzić, ba, powiem nawet, że trzeba.
Nigdzie indziej nie widziałem podobnego miejsca i pewnie drugiego takiego nie znajdziecie nigdzie na świecie. Warto zapłacić cenę biletu, żeby choć raz w życiu zobaczyć to miejsce na własne oczy. Holandia w końcu słynie między innymi z kwiatów, więc zwiedzajądz Niderlandy, jest to miejsce które trzeba zobaczyć.

Ogród Keukenhof jest otwierany co roku w marcu, a kończy swoją działalność w maju. Dokładne daty znajdują się na ich stronie internetowej. Link do niej tutaj.

Holandia skrywa wiele pięknych miejsc wartych zobaczenia. Ma też wiele ciekawostek które warto poznać. Jeśli interesują Cię ciekawestki na temat Holandii to zapraszam do odwiedzenia bloga lifestylowego Natalii, na którym to właśnie znajdziesz wpis ciekawostki Holandia. Dowiesz się tam wiele interesujących rzeczy na temat Holandii i Holendrów.

Dla wszystkich osób które chciałyby zobaczyć naszą wyprawę do Keukenhof w Holandii, zapraszam na film który znajduje się na naszym kanale podróżniczym YouTube. znajdziecie go poniżej:

YouTube video

Jeśli ktoś jest zainteresowany innymi atrakcjami w Holandii, to zapraszamy na wpis Natalii, pod „tytułem dlaczego warto odwiedzić Amstedam„.

Można tam się dowiedzieć ciekawych rzeczy na temat Amsterdamu i Holandii 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *