Rzym co warto zobaczyć w 2 dni w Rzymie

Rzym co warto zobaczyć w dwa dni
Booking.com

Spis treści

Co zobaczyć w Rzymie podczas pierwszej wizyty w mieście

Rzym co warto zobaczyć w dwa dni?

Rzym to zdecydowanie jedno z ciekawszych miast, w jakim miałem okazję być. Co warto zobaczyć w Rzymie, będąc tam 2 – 3 dni?

Myślę, że jest to zdecydowanie za mało czasu, żeby zobaczyć wszystkie te, co ciekawsze miejsca, ale da się zobaczyć przynajmniej te najpopularniejsze.
Co moim zdaniem jest dużym plusem Rzymu, to rozmieszczenie jego atrakcji. Wszystko jest w miarę niedaleko siebie i można tak ułożyć plan zwiedzania, że co kilkaset metrów będzie się trafiało na jakąś fajną atrakcję. Zatem jeśli nie boicie się przejść kilku kilometrów na pieszo, to obejdzie się bez korzystania z żadnych środków transportu.

Jeśli wybierzecie hotel w dobrym miejscu (gdzie my się zatrzymaliśmy, znajdziecie w innym wpisie o Rzymie, w którym będzie jak zorganizować wyjazd do Rzymu na własną rękę — przelot, hotel, transport z lotniska itp.), to obejdzie się całkowicie bez korzystania z autobusów podmiejskich, taksówek czy metra.  Jedyny transport, który będzie potrzebny to autobus lub taksówka z lotniska.

Hotel, w którym zamieszkaliśmy w Rzymie, znajdziesz tutaj.

Jak zwiedzać Rzym – nasza trasa

My na pierwszy dzień zwiedzania Rzymu naszą trasę ustaliliśmy w ten sposób, aby na koniec dotrzeć do Watykanu, a po drodze mieliśmy sporo atrakcji. Już kilka minut od naszego hotelu trafiliśmy na punkt pierwszy tego dnia.

Rzym w dwa dni mapa

Plan zwiedzania Rzymu – dzień 1 mapa

Plac Wenecki w Rzymie

Plac Wenecki trafił na pierwsze miejsce miejsc wartych zobaczenia w Rzymie, z tego względu, że był oddalony od naszego hotelu o 15 minut spacerem.

Pałac na Placu Weneckim do połowy XVI wieku pełnił rolę rezydencji papieskiej. Później była tam ambasada Republiki Weneckiej a następnie Austro-Węgier.

Rzym Plac Wenecki atrakcje Rzymu

W Pałacu Weneckim aktualnie znajduje się muzeum, do którego kiedy my byliśmy w Rzymie można było wejść za darmo.

Panteon w Rzymie

Kolejnym punktem po drodze do Watykanu był słynny Panteon w Rzymie, gdzie nawet były nagrywane sceny do filmu „Anioły i Demony” z Tomem Hanksem.

Panteon na początku był poświęcony bóstwom planetarnym, a od VII wieku został użytkowany jako kościół katolicki.

Panteon w Rzymie

Jest to jeden z lepiej zachowanych budynków pochodzących ze starożytnego Rzymu. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia.

Plac Navona – Piazza Navona

Plac Navona czyli w oryginale  Piazza Navona to kolejne miejsce w Rzymie, gdzie były nagrywane sceny do znanego filmu z Tomem Hanks’em, czyli „Anioły i Demony”.

Rzym Plan Navona

Na środku placu znajdziecie fontannę „Czterech Rzek” powstałą w 1650-1651. Na środku fontanny postawiony został egipski obelisk ozdobiony hieroglifami.

Fontanna Czterech Rzek to jedna z popularniejszych i bardziej rozpoznawanych fontann w Rzymie. Piękne miejsce którego na pewno bym nie odpuścił sobie zwiedzając Rzym.

Na Placu Navona znajdziecie też wiele restauracji i kawiarenek. Można na chwilę przysiąść i odpocząć, ciesząc się tymi pięknymi widokami, przy okazji regenerując siły na dalsze zwiedzanie :).

Budynek sądu najwyższego w Rzymie – Corte Suprema di Cassazione

Następnie po drodze do Watykanu warto tak wyznaczyć trasę, aby przejść koło budynku sądu najwyższego w Rzymie. Szczerze przyznam, że nie mieliśmy w planach tego punktu, a trafiliśmy tam zupełnie przypadkiem, wracając z Watykanu.

Budynek sądu najwyższego w Rzymie co warto zobaczyć

Budynek ten od razu przyciągnął naszą uwagę, bo jest naprawdę imponujący. Na szczycie budynku znajduje się piękny posąg rydwanu zaprzęgniętego w cztery konie.

Zamek Świętego Anioła i Most Świętego Anioła

Zamek Świętego Anioła to kolejny i już ostatni punkt naszej trasy do Watykanu, ale oczywiście to nie ostatnie miejsca które odwiedzimy w Rzymie. Kolejne będą następnego dnia.
Castel Sant’Angelo to grobowiec cesarza Hadriana, jego rodziny i następców. Obecnie od roku 1933 w budynku znajduje się watykańskie muzem średniowiecznej broni.

Zwiedzanie Rzymu Zamek Świętego Anioła

Do Zamku Świętego Anioła prowadzi Most Świętego Anioła na którym co kilkadziesiąt metrów są piękne posągi Aniołów. Naprawdę piękny widok. Tym właśnie mostem codziennie przechodzą tysiące turystów idących w stronę Watykanu.

Rzym Most Świętego Anioła

Watykan

Watykan to ostateczny nasz cel tego dnia. Jednak mała porada, jeśli spodobała się Wam nasza trasa zwiedzania, to chyba doradzał bym zrobić ją w odwrotnej kolejności. Z rana pojechał bym lub poszedł do Watykanu, aby uniknąć tych tłumów na które trafiliśmy.

Z rana, zwłaszcza dość wcześnie pewnie unikniecie godzinnego czekania aby wejść do Watykanu. Dlatego idealnym pomysłem było by zacząć od tego miejsca i podążać w drugą stronę, po drodze zwiedzając pozostałe atrakcje.

Watykan - co warto zobaczyć w Rzymie

W Watykanie można było zobaczyć wielu odwiedzających z Polski. Poznać można po wielu flagach z którymi przeważnie szedł przewodnik grupy, tak aby w tym tłumie nikt się nie zgubił i w razie czego podążał za powiewającą wysoko flagą.

Miasto Watykan i Bazylika Świętego Piotra w Rzymie

Rzym co warto zobaczyć – zwiedzanie dzień drugi

Plan zwiedzania Rzymu – dzień 2 mapa

Koloseum w Rzymie

Dzień drugi naszego zwiedzania Rzymu postanowiliśmy zacząć od Koloseum. Tym razem był to strzał w dziesiątkę, bo kiedy przyszliśmy nie było jeszcze strasznych kolejek, ale widzieliśmy jak ludzi przybywa i kiedy wychodziliśmy kolejka do wejście była już ogromna.

Rzym Koloseum atrakcje wiecznego miasta.

O koloseum chyba słyszał każdy, dlatego moim zdaniem jeśli pierwszy raz jesteście w Rzymie, to nie można tego miejsca sobie odpuścić. 

Ja widziałem Koloseum w wielu filmach, uczyłem się o nim w szkole, widziałem ten budynek w różnych grach komputerowych, także zobaczenie go w końcu na żywo zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. W końcu stałem tam obok i mogłem zobaczyć na żywo wielkie Koloseum.

Forum Romanum

Jeśli kupiliście bilet do Koloseum, to macie też wstęp do Forum Romanum, które znajduje się niedaleko.

Forum Romanum to najstarszy plac miejski w Rzymie. Główny towarzyski, polityczny czy też religijny ośrodek starożytnego Rzymu. Wszystkie najważniejsze uroczystości publiczne odbywały się właśnie tam. 

forum romanum rzym rzym co warto zobaczyć

Forum Romanum zostało w dużej części zniszczone, to przez trzęsienie ziemi, to przez rozbiórkę przez ludzi w średniowieczu, kiedy to ruiny starożytnego Rzymu były uznawane jako łatwe źródło surowca pod nowe budynki.
Jednak zdecydowanie warto zobaczyć to co zostało. Można sobie tylko wyobrazić jak Forum musiało wyglądać za czasów świetności.

Fontana Di Trevi

Fontana Di Trevi to kolejna bardzo popularna i znana fontanna w Rzymie. Przychodzą tam całe masy turystów. Większość z nich wrzuca do fontanny monetę, bo jak mówi legenda, jeśli wrzuci się monetę, tyłem, przez ramię, to wróci się jeszcze do Rzymu.

Rzym Fontana Di Trevi co warto zwiedzić w Rzymie

Fontanna przedstawia dwa pół konie pół ryby, czyli hipokampy. Prowadzone są one przez hybrydy człowieka i ryby – Trytony. Hipokamp po prawej stronie jest spokojny, natomiast tego po lewej próbuje okiełznać Tryton.

Hipokampy symbolizują tutaj dwa odmienne stany morza, czyli ciszę i sztorm. 
Natomiast cztery statuy ustawione wyżej, symbolizują cztery pory roku.

Co warto zwiedzić w Rzymie - Fontana Di Trevi

Schody Hiszpańskie

To już ostatni punkt na naszej liście na drugi dzień zwiedzania. Schody Hiszpańskie to jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie. Ustępują tylko schodom w Odessie.

Na szczycie schodów znajdziecie Kościół Świętej Trójcy z XVI wieku.

Na Schodach Hiszpańskich odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną są na nich ustawiana kwiatowa dekoracja z okazji festiwalu kwiatów.

schody hiszpanskie rzym rzym co warto zobaczyć

To by było na tyle. My na nasze 2 dni zwiedzania wybraliśmy tyle atrakcji. Dajcie znać w komentarzach, co byście do tej listy dodali.

Jednak rzym to nie tylko miejsca które warto zobaczyć. To także pyszna kuchnia i wieczorne i nocne życie. 

Restauracje, jedzenie, włoska kuchnia i wieczorne biesiadowanie w Rzymie

Nie zapomnijcie wybrać się w Rzymie na pyszną kolację, lampkę wina czy kufel piwa wieczorem. Warto zobaczyć jak biesiadują włosi z rodzinami i znajomymi. Nie wspomnę już jak smaczna jest włoska kuchnia.

Rzym restauracje, jedzenie i nocne życie wiecznego miasta.

Właśnie te nasze wieczorne wyjścia na miasto wspominam równie dobrze jak wszystkie te cudowne miejsca odwiedzone w Rzymie. 
Oczywiście polecam spróbować makarony. Raz zamówiłem jakieś danie mięsne. Też było pyszne, ale to w makaronach w Rzymie się zakochałem.

No i oczywiście nie mogło zabraknąć mojego ulubionego „deseru” 😀 (zdjęcie poniżej).

Uliczki z restauracjami w Rzymie

Rzym co zobaczyć w 2 dni – oto nasze pomysły. Mam nadzieję, że Wam się przydadzą.
Życzymy Wam udanego pobytu w tym pięknym mieście. Do usłyszenia w kolejnym wpisie, jak zorganizować wyjazd do Rzymu na własną rękę, czyli Rzym city break.

Miłego zwiedzania! Cześć.

A dla tych którzy zamiast czytać, lubią oglądać, poniżej filmik z tego wyjazdu do Rzymu

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy:

Booking.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *