Londyn city break – jak zorganizować udany wyjazd

Londyn city break

Spis treści

Londyn jak zorganizować city break na własną rękę?

Nasz pomysł na zorganizowanie weekendowego city break w Londynie sprawdził się wyśmienicie, dlatego tutaj podzielimy się informacjami, jak ten wyjazd zorganizowaliśmy.

Weekend w Londynie to masa frajdy, zabawy, zwiedzania i ogólnie atrakcji, ale najpierw trzeba się do Londynu jakoś dostać. My zazwyczaj polecamy podróż samolotem i tak też jest tym razem.
Można się wybrać do Londynu również samochodem czy autobusem, ale podróż trwa o wiele dłużej, a po doliczeniu kosztów Eurotunelu lub promu, zazwyczaj to samolot okaże się też tańszą opcją. Dlatego my polecamy organizować Londyn city break zdecydowanie drogą lotniczą.

Londyn city break
Tower Bridge Londyn

Żeby nie powtarzać się , to tutaj przekieruję osoby które nie wiedzą jak kupić tanie bilety lotnicze, na wpis konkretnie o tym zagadnieniu, bo już taki powstał na tym blogu. Nie ma zatem co się powtarzać.
Opisuję tam porównywarkę cen lotów Skyscanner – jedną z moich ulubionych porównywarek cen biletów lotniczych.

My kupiliśmy nasz lot na lotnisko Stansted w Londynie, więc opiszemy jak z tego lotniska dostaliśmy się do centrum Londynu. Jednak na stronach które podamy, można też znaleźć transport z innych lotnisk w stolicy Anglii i nie tylko.

Tanie bilety lotnicze do Londynu

Londyn Stansted transport z lotniska do centrum

Opcji dostania się z lotniska do centrum Londynu jest oczywiście przynajmniej kilka. Jeśli zależy Ci na czasie, to można wziąć taksówkę. Będzie to najszybsza, ale też jedna z droższych opcji. Taki transport z lotniska będzie kosztował Cię z pewnością powyżej 60 funtów.

Londyn transport z lotniska Stansted taksówką

Transport z lotniska w Londynie – easyBus

My wybraliśmy opcję tańszą, czyli autobus. Jest kilka firm oferujących transport z lotniska do centrum Londynu, ale koleżanka która przez kilka lat mieszkała w Londynie poleciła nam konkretnie firmę EasyBus. Ta firma oferuje także transport z innych lotnisk, więc jeśli szukacie transportu z innego lotniska niż Stansted, to też warto tam zajrzeć.

Strona easyBus jest dostępna w czterech językach, ale niestety nie ma języka polskiego.

Londyn transfer z lotniska autobusem easyBus

Polecam zarezerwować sobie transport od razu w dwie strony, żeby nie było niespodzianek takich jak brak miejsc w autobusie, kiedy do wylotu zostało kilka godzin.
My mieliśmy powrót z tego samego miejsca, gdzie nas autobus wysadził w drodze z lotniska, czyli z dworca Victoria Station. 

Londyn transport z lotniska – Terravision

Kolejną firma która oferuje transport z lotniska w Londynie, jest Terravision.

Z usług tej firmy nie mieliśmy co prawda okazji korzystać w Londynie, ale mieliśmy okazję „zabrać” się z nimi z lotniska w Rzymie. Tam wszystko było w porządku, więc pewnie firma także sprawnie będzie działała w Londynie.

Na dzień kiedy przygotowuję ten wpis, cena biletu w firmie Terravision z lotniska Stansted w Londynie wynosiła 8 funtów brytyjskich, w jedną stronę.

Jak się dostać z lotniska w Londynie do centrum

Londyn hotel w centrum niedaleko Victoria Station

Bez względu, w której części Londynu chcielibyście się zatrzymać, oferta hoteli będzie bardzo duża. 
My postanowiliśmy zatrzymać się niedaleko dworca Victoria Station, skąd mieliśmy tylko kilka minut spacerem do naszego hotelu. 

Londyn hotel w centrum idealna baza wypadowa do zwiedzania

Londyn na weekend – gdzie się zatrzymać?

Hotel niedaleko centrum Londynu

Po dłuższym przeszukiwaniu ofert padło na hotel, który zarazem jest blisko stacji autobusowej i jest oddalony dosłownie o kilka minut drogi na pieszo od Big Bena.

Link do hotelu znajdziesz tutaj.

Jest to bardzo ładny, 4* hotel, który jednak jak zobaczycie na naszym przykładzie, nie jest bez skazy. Co nam się przytrafiło? O tym już za chwilę. Najpierw jeszcze informacje o położeniu hotelu.

Londyn hotel w centrum miasta Wellington Hotel by Blue Orchid
Hotel w centrum Londynu

Hotel  znajduje się zaledwie pół mili od dworca Vistoria Station, czyli jakieś 11 minut spacerem (odległości podaję w milach, bo tak w pokazało nam Google Maps, kiedy sprawdzaliśmy odległość w Wielkiej Brytanii — chociaż można to zmienić na kilometry w opcjach). Z tego miejsca będziecie mieli tylko 12 minut spacerem do Pałacu Westminsterskiego czy 17 minut spacerem do Big Bena.

Weekendowy wyjazd do Londynu jak zorganizować
Pałac Westminsterski w Londynie
Big Ben w remoncie Londyn city break na weekend
Big Ben w remoncie do 2021 roku

Nieplanowana noc w innym hotelu w Londynie…

Hotel Rochester Hotel by Blue Orchid w Londynie koło Victoria Station
Rochester Hotel by Blue Orchid w Londynie

Hotel Wellington sprawdzi się idealnie jako baza wypadowa. Można co prawda znaleźć tańsze opcje, jak na przykład hotel, w którym musieliśmy spędzić jedną noc, a mianowicie Rochester Hotel by Blue Orchid. Ten obiekt to siostrzany hotel naszego pierwotnego zakwaterowania. Musieliśmy się tam zatrzymać na jedną noc, ponieważ hotel Wellington jak się okazało po naszym przyjeździe, nie miał dla nas wolnego pokoju. To znaczy, niby wszystko było w porządku i dostaliśmy pokój i klucze, ale jak się okazało, łóżko nie było pościelone, a z boku stały jakieś walizki. Poinformowaliśmy o tym fakcie recepcję no i wtedy zaczęło się zamieszanie.

Koniec końców wyszło na to, że pokoju jednak nie ma i proszą nas o zatrzymanie się w sąsiednim hotelu, tuż za rogiem, a jako zadośćuczynienie dostaliśmy gratis śniadania i obiadokolacje, bo wynajęliśmy pokój bez wyżywienia.

Muszę przyznać, że śniadania mieli tam naprawdę pyszne, a po pierwszej nocy spędzonej w sąsiednim hotelu, dostaliśmy bardzo ładny pokój, który znajdował się zaraz nad wejściem do budynku.
Miła obsługa zatem robiła, co mogła, by jakoś naprawić błąd, który w sumie nie wiadomo, w którym miejscu powstał.

Weekend w Londynie to niewiele, ale i tak warto

Londyn na weekend Pałac Buckingham
Pałac Buckingham Londyn
Pomnik przed Pałacem Buckingham w Londynie
Pomnik przed Pałacem Buckingham w Londynie

Nasz weekendowy city break do Londynu trwał w sumie tylko 3 dni (2 noce), ale w tym czasie można zobaczyć naprawdę wiele. Po Londynie szybko i łatwo podróżuje się metrem, zatem można szybko przemieszczać się między atrakcjami miasta, omijając zatłoczone i zakorkowane ulice wielkiej metropolii.

Jeśli już masz zaplanowany wyjazd do Londynu, to zapraszamy jeszcze na nasz wpis Londyn atrakcje co zwiedzić w weekend w Londynie. Przedstawiamy tam top 10 miejsc w Londynie z tych, które udało nam się odwiedzić i które uważamy, że warto jest zobaczyć i odwiedzić będąc w stolicy Anglii.

Pamiętaj o przejściówce do prądu i to takiej, która zastąpi 5 innych…

W Wielkiej Brytanii mają inne wtyczki do prądu, niż w Polsce, czy ma kontynencie. Dlatego pamiętaj, żeby zabrać ze sobą przejściówkę.

My możemy polecić idealne urządzenie, które nam zastępuje 5 innych przejściówek. Adapter do prądu UK posiada 3 wejścia USB i jedno USB typu C, więc można ładować jednocześnie kilka urządzeń jak telefon czy kamera. Wejście USB typu C pozwala też ładować iPhona, bez zabierania ładowarki dedykowanej do niego, a wystarczy zabrać kabel.

„Jestem Partnerem Amazon i otrzymuję wynagrodzenie z tytułu określonych zakupów dokonywanych za moim pośrednictwem.”

Weekendowy Londyn city break – podsumowanie

London Eye czyli wielki młyn diabelski w Londynie
London Eye – Oko Londynu wielki młyn diabelski

Jak się poruszać po Londynie i co warto w mieście zwiedzić, pojawi się jeszcze w osobnym wpisie zatytułowanym „Londyn co zobaczyć w 2 dni”.
Poza atrakcjami miasta, które odwiedziliśmy podczas naszego weekendowego city break do stolicy Anglii, podzielimy się z informacjami, jak podróżować metrem i jak można płacić za bilety, aby nie kupować papierowych biletów jednorazowych, które są dwa razy droższe.
Jak tylko ten wpis się pojawi, to postaram się go tutaj podlinkować.

Jeśli masz jakieś ciekawe miejsca, gdzie w Londynie można się zatrzymać, to koniecznie dajcie znać w komentarzach na dole.

Jeśli lubicie organizować sobie weekendowe wypady do miast, to zapraszam Cię na inny wpis na tym blogu, a mianowicie „Rzym city break„, z którego dowiecie się jak zorganizować taki weekendowy wyjazd na własną rękę do Rzymu.

Dzisiejszy wpis dobiegł końca, ale dla osób lubiących oglądać nasze filmy z podróży zapraszamy też na odcinek jak zorganizować city break na weekend do Londynu.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *