Jak kupić tanie bilety lotnicze – porównywarka cen

Porównywarka cen biletów lotniczych - lotów Skyscanner

Spis treści

W dzisiejszym wpisie będę chciał Wam przedstawić jeden z moich sposobów na latanie i na to jak kupić tanie bilety lotnicze za pomocą porównywarki cen.

Porównywarka tanich biletów lotniczych Skyscanner to porównywarka między innymi lotów, ale nie tylko. Mozna na niej porównać też ceny hoteli czy samochodów do wynajęcia, ale szczerze Wam się przyznam już na samym początku, ja tej porównywarki cen używam wyłącznie do szukania biletów lotniczych.

Tanie bilety lotnicze – podrównywarka lotów

Jak korzystac z tej porównywarki lotów?
Ja korzystam ze Skyscanner od kilku lat, także mi wydaje się, że jest dość prosta w obsłudze. Przedstawię Wam tutaj jej podstawowe opcje, dzięki którym będziecie w stanie łatwo i szybko znaleźć tanie bilety lotnicze.

Ja szukanie biletów lotniczych dzielę na takie można powiedzieć trzy kategorie.

Jak szukać tanich lotów kiedy termin wakacji jest elastyczny

Jak kupić tanie bilety lotnicze
Jak kupić

Kiedy wiecie, że chcieli byście pojechać gdzieś na przykład w czerwcu, ale nie ma konkretnej daty. Wtedy szukam lotów na cały miesiąc czerwiec. 

W porównywarce lotów Skyscanner można wybrać skąd chcecie lecieć i w jakie miejsce, a następnie wybrać albo konkretną datę albo przejść do zakładki „Cały miesiąc”, gdzie po przejściu dalej znajdziecie listę widoku kalendarza na cały miesiąc, wraz z cenami na konkretny dzień miesiąca, jak to widać na zdjęciu poniżej.

Jak kupować tanie bilety lotnicze - porownywarka lotów Skyscanner
Porówny

W ten sposób, kiedy znajdziemy jakieś atrakcyjne cenowo bilety, to wtedy dopiero zaczynam organizować sobie na ten termin urlop. Ja mam na szczęście w pracy taki komfort, że mogę poprosić o urlop nawet na kilka dni przed wyjazdem i poza terminem samych wakacji, kiedy to większość ludzi chce iść na urlop, nigdy nie mam z dostanem wolnego problemu.
W ten właśnie sposób udało nam się zorganizować wakacje na Malcie z przelotem w bardzo atrakcyjnej cenie, a zatrzymaliśmy się w apartamencie u mojej koleżanki z Polski, która przeprowadziła się na Maltę i ma tam firme zajmującą się wynajmem apartamentów, ale na ten temat bedzie więcej w innym wpisie.

Jeśli ktoś natomiast musi określić termin urlopu na przykład na początku roku, to dla takiej osoby odpowiedni będzie kolejny sposób szukania tanich biletów.

Jak kupić tanie bilety lotnicze kiedy znamy konkretną datę wyjazdu?

Tanie bilety lotnicze jak szukać na Skyscanner

Jak szukać tanich biletów kiedy znacie konkretną datę urlopu, ale jeszcze nie wiecie gdzie pojechać? Bo jeśli znacie konkretną datę i konkretny kierunek, to porównywarki cen nie mają dużego pola do popisu i pokażą Wam tylko ceny w liniach lotniczych które mają w swojej ofercie.

Natomiast jeśli znacie datę, ale jeszcze nie macie wybranego żadnego kierunku, to w porównywarce można ustawić jako kierunek „wszędzie” i wyszukać gdzie można tanio polecieć w określonej dacie. 

Porównywarki lotów jak szukać tanich biletów lotniczych

Pokaże się Wam lista różnych linii lotniczych wraz z cenami biletu w tym terminie. Po lewej stronie możecie też zaznaczyć, czy wyszukiwarka ma pokazać wam tylko loty bezpośrednie, czy też z jedną lub dwiema przesiadkami.

Jak kupić tanie bilety lotnicze do Barcelony

Pamiętajcie, że ceny lotów zwłaszcza w tanich liniach lotniczych często się zmieniają. Linie te mają swoje algorytmy które automatycznie podnoszą cenę jeśli dużo biletów się sprzedaje, a jeśli lot ma nadal wiele wolnych miejsc i mało kto rezerwuje bilet, to algorytm będzie automatycznie obniżał cenę.

Dlatego warto sprawdzać co jakiś czas cenę, jeśli bilety były za drogie. Cena ta może się zmienić i to dość znacznie. Wiem z doświadczenia, bo kiedyś zarezerwowaliśmy bilety na Teneryfę za 300 euro za dwie osoby w dwie strony. Później okazało się, że znajomi by chętnie pojechali z nami na takie wakacje, ale bilety niestety były już za 500 euro za dwie osoby w dwie strony.
Dlatego nasi znajomi stwierdzili, że chyba polecą na Lanzarote w tym czasie, bo znaleźli sporo tańsze bilety. Jednak stwierdziliśmy, że damy sobie jeszcze troszkę czasu, bo może ceny biletów na Teneryfę jeszcze się zmienią. No i cena skakała w dół i w górę, praktycznie za każdym razem jak sprawdzałem stronę Ryanair. Aż pewnego dnia, w pracy wszedłem na stronę przewoźnika i pokazała się cena 300 euro za dwie osoby w obie strony, czyli taka sama jaką my zapłaciliśmy. Szybko więc zarezerwowaliśmy bilety i udało się pojechać razem.

Dlatego czasami warto być cierpliwym, ale pamiętajcie, że jeśli bilety będą się dobrze sprzedawać, to cena może jeszcze wzrosnąć a i ewentualnie wszystkie bilety mogą się wyprzedać. Także ta strategia może być nieco ryzykowna…

Nam jednak kilka razy się opłaciła i w ten sposób właśnie trafiliśmy na nasz Rzym co zobaczyć w weekend czy Londyn city break.

Jak szukać tanich biletów lotniczych kiedy nie wiemy gdzie ani kiedy chcemy polecieć na wakacje?

Ja często szukam inspiracji na jakiś wyjazd, nie znając ani konkretnej daty ani destynacji. Wchodzę wtedy na wyszukiwarki lotów i szukam w ciemno w jakie miejsce można by tanio polecieć w jakimś miesiącu.

Na obrazku poniżej możecie zobaczyć loty z lotniska w Berlinie (często latam z Holandii gdzie mieszkam aktualnie, ale często też będąc w Polsce wyskakujemy gdzieś na kilka dni i wtedy często lecimy z lotniska w Berlinie, bo jest to w sumie najbliższe lotnisko z miejsca gdzie mieszkamy).

Tanie bilety lotnicze jak szukać?

Jeśli nie chce Wam się sprawdzać cen biletów co jakiś czas, to możecie też sobie ustawić alert cenowy na konkretny lot. Wtedy za każdym razem jak cena lotu się zmieni, dostaniecie maila z informacją o tym fakcie.

Tanie bilety lotnicze alerty cenowe

Jak już znajdziesz tani bilet lotniczy, to być może zapoznać się jeszcze z naszym wpisem jak zacząć podróżować na własną rękę? Umieściliśmy tam informacje i podstawowe narzędzia które pomogą zorganizować każdy wyjazd bez biura podróży.

Jak kupić tanie bilety lotnicze – podsumowanie.

Jak widzicie takie porównywarki cen lotów mogą być bardzo przydatne przy kupowaniu tanich biletów lotniczych. Dzięki nim nie musicie nawet sprawdzać czy cena się zmieniła, bo może ona automatycznie powiadomić Was o takim fakcie.

Jak oszukać algorytmy niektórych linii lotniczych…

Pamiętajcie, że niektóre algorytmy niektórych linni lotniczych potrafią zwiększać cenę, jeśli szukacie często lotu w konkretnej dacie. Mogą nawet to robić pod Wasze konkretne IP danego komputera czy urządzenia. Czasami warto sprawdzić cenę biletu korzystając z innego komputera / laptopa / telefonu. 

Jak zatem szukać tanich biletów? Wchodźcie na strony przewoźników (bo tutaj chodzi o algorytmy niektórych linni lotniczych, a już raczej nie o Skyscanner) na inną datę lotu i później przewijajcie w kierunku dnia, który Was interesuje. Słyszałem, żeby też korzystać z trybu incognito w przeglądarce internetowej.
Czy to wszystko pomoże? Ja osobiście nie zauważyłem jakiś wielkich różnic szukając lotów w ten sposób, ale takie porady można znaleźć często w internecie, więc polecam najlepiej przetestować to samemu. 

Być może zainteresuje Cię też inna bardzo ciekawa porównywarka cen biletów lotniczych Google Loty. Daje ona bardzo dużo możliwości filtrowania wyników, szukanie lotów z kilku lotnisk jednocześnie i szukanie lotów w całe regiony a nie tylko na jedno lotnisko.

Poniżej dla osób które wolą przyswajać informacje w formie wideo, film w którym przedstawiam moje ulubione 4 porównywarki cen biletów lotniczych.

Jeśli bilet lotniczy już jest zakupiony (i mam nadzieję, że udało się go znaleźć w dobrej cenie), to czas wyruszyć w podróż.

Dla osób, które wcześniej nie podróżowały samolotem, albo nie mają w takich podróżach jeszcze dużego doświadczenia, polecamy wpis pierwszy lot samolotem i pierwszy raz na lotnisku krok po kroku. Tam opisujemy wiele przydatnych informacji, które pozwolą bezstresowo przejść przez odprawę bezpieczeństwa, powiemy, jak szukać swojej bramki i gdzie się odprawić. Innymi słowy, wszystkie potrzebne informacje przy pierwszej podróży samolotem i pierwszym pobycie na lotnisku.

Na dzisiaj to tyle. Zapraszamy na pozostałe wpisy na naszym blogu podróżniczym i do zobaczenia gdzieś w świecie. Cześć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *