Google Loty – jak korzystać z porównywarki cen lotów

Porównywarka cen lotów Google Loty

Spis treści

Porównywarka cen Google Loty

Porównywarka Google Loty, to jedna z moich ulubionych porównywarek cen biletów lotniczych. Ma wiele świetnych opcji ułatwiających wyszukiwanie najatrakcyjniejszych ofert.

Poniżej postaram się przedstawić Ci kilka moich ulubionych funkcji, z których często korzystam.

Wyszukiwanie lotów w całe regiony

To, co wyróżnia porównywarkę cen Google Loty, to szukanie biletów lotniczych w całe regiony. Można przykładowo, jako miejsce docelowe wpisać „Wyspy Kanaryjskie” aby porównywarka pokazała ceny biletów na wszystkie wyspy. 

Można w ten sposób wpisać też większe regiony, a nawet całe kontynenty.

Google Loty porównywarka cen biletów lotniczych
Porównywarka cen lotów Google Loty

Porównywarka sama zasugeruje Ci niższą cenę

Jeśli szukasz biletu lotniczego w jakieś konkretne miejsce i jako datę podasz przykładowo 15 czerwca, to jeśli w okolicach tej daty będą dostępne bilety w wyraźnie niższej cenie, to Google Loty zasugeruje Ci, żeby rozważyć zmianę daty podróży.

Bardzo przydatna opcja, która czasami może dość znacznie zmniejszyć koszty podróży

tanie bilety lotnicze porównywarka cen

Elastyczne daty lotów

Loty Google daje też możliwość szukania biletów lotniczych bez konieczności podawania konkretnej daty podróży.

Jak szukać biletów lotniczych używając Google Loty

Jeśli wiesz, że chcesz polecieć gdzieś w kwietniu, to możesz zaznaczyć ten termin, później wybrać ile podróż ma trwać, jeśli szukasz lotu w obie strony, a porównywarka pokaże najciekawsze sugestie w danym miesiącu na okres przykładowo 1 tygodnia.

Szukanie biletów lotniczych porównywarka Google Loty

Filtrowanie wyników wyszukiwania lotów

Wyniki wyszukiwania lotów w porównywarce Google Loty możesz filtrować tak, aby uzyskać tylko interesujące Cię oferty.

Cena – filtrowanie cen biletów lotniczych do maksymalnie zaznaczonej ceny

Loty można filtrować ze względu na ich cenę. Możesz zaznaczyć jaki zakres cen Cię interesuje i pokażą się tylko pasujące wyniki.

Jak używać porównywarki cen lotów Google Loty

Liczba przesiadek, linie lotnicze, bagaż i czas trwania lotu

Google Loty ma możliwość filtrowania wyników również po liczbie przesiadek. Jeśli chcesz lecieć bezpośrednio do miejsca przeznaczenia, to wystarczy to zaznaczyć w filtrze wyników.

Szukanie bezpośrednich lotów za pomocą Google Loty

Można też wyszukiwać loty po liniach lotniczych. Więc jeśli lubisz jakichś kilku konkretnych przewoźników, to możesz filtrować wyniki tak, aby wyświetlały się tylko wskazane linie lotnicze.

Jak filtrować wyniki wyszukiwania porównywarka cen lotów Google Loty

Możesz dodatkowo przefiltrować wyniki nawet po konkretnych godzinach, w których chcesz mieć lot, czy po lotnisku, na którym chcesz mieć przesiadkę, jeśli przesiadka oczywiście jest brana pod uwagę.

Google Loty filtrowanie wyników wyszukiwania

Wyszukiwanie lotów z kilku lotnisk jednocześnie

Co bardzo lubię w porównywarce Google Loty, to to, że można szukać biletów lotniczych z kilku lotnisk naraz. My w Polsce mieszkaliśmy niedaleko niemieckiej granicy w województwie lubuskim, a tam mamy 3 lotniska mniej więcej w takiej samej odległości. Są to Poznań, Wrocław i Berlin.

Kiedy planujemy jakieś wakacje czy weekendowy city break z tamtego regionu, to szukamy biletów lotniczych właśnie z tych trzech lotnisk.

Jak szukać tanich biletów lotniczych z kilku lotnisk jednocześnie.

Wtedy jako wyniki wyszukiwania pojawią się ceny lotów do różnych miejsc w regionie, który aktualnie przeglądasz, a najeżdżając myszką lub klikając konkretne miasto, zobaczysz, z którego lotniska jest dany lot, tak jak to wygląda na obrazku poniżej.

Jak szukać tanich biletów za pomocą porównywarki cen biletów lotniczych

Dodam jeszcze tylko, że jeśli interesuje Cię wyszukiwanie tanich biletów lotniczych, to może będziesz również zainteresowany wpisem jak zacząć podróżować na własną rękę?

Multicity – wiele miast

Ciekawą opcją, która jest dostępna w wielu porównywarkach cen, którą posiada również Google Loty, jest Multi city.

Jeśli planujesz dłuższą wycieczkę i pobyt w kilku miejscach, to może szukać lotów przez kilka miejsc jednocześnie.

Multicity jak szukać lotów przez kilka miast jednocześnie.

Jeśli planujesz na przykład podróż z Berlina do Rzymu, następnie z Rzymu do Londynu i dopiero później z powrotem do Berlina, to można szukać jednocześnie wszystkich tych lotów.

Ja osobiście wolę szukać lotów pojedynczo, a nie poprzez multi city, ale to dlatego, że moje podróże zazwyczaj są elastyczne i w ten sposób mam większą kontrolę nad planowaniem podróży. Jeśli masz z góry określone terminy podróży, to można szybciej wyszukać lotów poprzez multi city.

Polecam troszkę poszukać lotów, zapoznać się z wyszukiwarką jak ona działa. Ja bardzo lubię wyszukiwać loty i planować nowe podróże, a Google Loty jest przy tym bardzo pomocne.

Jeśli chcesz poznać inna porównywarki cen lotów, które również podpowiadają jak szukać tanich biletów lotniczych, to zapraszam na wpis, gdzie opisuję na tym blogu podróżniczym, jak działa porównywarka SkyScanner.

A może chcesz zobaczyć, jak od A do Z zorganizować wakacje na Malcie na własną rękę? Jeśli tak to odwiedź ten wpis. Tam dowiesz się wszystkiego, co potrzebne, żeby taką podróż sobie zorganizować.

Dla osób, które lubią bardziej format wideo, zapraszam na film na naszym kanale YouTube, gdzie omawiamy kilka porównywarek cen lotów:

Jeśli masz już swój wymarzony tani bilet lotniczy, to teraz pozostaje wybrać się w podróż. Dla osób, które podróżują samolotem po raz pierwszy, lub nie mają w tym dużego doświadczenia, polecamy wpis o tym jak poruszać się po lotnisku. Tam dowiesz się wszystkiego, co potrzebne, aby przejść przed odprawę bezstresowo i cieszyć się lotem.

Na dzisiaj to by było na tyle. Do zobaczenia w innych wpisach na naszym blogu podróżniczym lub na innych filmach na naszym podróżniczym kanale YouTube. Cześć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *