City Break Barcelona – jak zorganizować na własną rękę

Barcelona city break jak zorganizować weekend w Barcelonie

Spis treści

Barcelona city break

City break Barcelona można zorganizować w sumie na 2 sposoby. Pierwszy, który będzie opisany w tym wpisie, to typowy city break, gdzie udajemy się na weekend do Barcelony na zwiedzanie i ewentualnie skosztowanie nocngo życia w tym mieście…

City break Barcelona podróż na własną rękę

Drugi sposób na zwiedzenie Barcelony to zrobienie sobie wakacji w Hiszpanii, gdzieś niedaleko stolicy Katalonii i wyskok co jakiś czas na zwiedzanie miasta.
My kiedyś tak właśnie zrobiliśmy. Zatrzymaliśmy się w Lloret de Mar a kilka razy dojeżdżaliśmy autobusem pozwiedzać piękną Barcelonę. Ale jak zorganizować takie wakacje w Hiszpanii połączone ze zwiedzaniem Barcelony zostawię już na inny wpis. Dzisiaj skupmy się na organizacji weekendowego wypadu do Barcelony.

Tanie loty do Barcelony

Do Barcelony oczywiście najlepiej dostać się samolotem, zwłaszcza, jeśli ma to być weekendowy wyskok 😉

Niestety zazwyczaj na weekend bilety lotnicze są najdroższe, bo najwięcej ludzi podróżuje na weekendy, lub właśnie w sobotę albo niedziele swoje podróże zaczyna lub kończy.

Wpis jak kupić tanie bilety lotnicze już na tym blogu jest, więc nie będę powielał tych informacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kliknięcia w link.

Barcelona tanie bilety lotnicze

Jak już uda się dotrzeć na miejsce, to trzeba by się dostać jakoś z lotniska do hotelu, apartamentu lub pokoju, gdzie się zatrzymujesz. W tym celu można użyć strony która oferuje transfery z lotniska w wielu miejscach w Hiszpanii:
https://www.hoppa.com/en

Strona jest dostępna w kilku językach (między innymi w angielskim), ale niestety nie ma języka polskiego.

Można też zamówić taksówkę. Booking.com pokazuje cenę do 3 osób za 25 euro. Jednak weź pod uwagę, że Barcelona to duże miasto i w zależności gdzie się zatrzymujesz, cena może się różnić. Najlepiej sprawdzić to dokładnie, lub nawet zarezerwować taki transport, jeszcze przed przyjazdem do Barcelony.

Tutaj link do Booking.com, gdzie sprawdzisz cenę taxi dokładnie do miejsca gdzie znajduje się Twoje zakwaterowanie:
https://bit.ly/3ipFqH0

Barcelona transport z lotniska

Gdzie się zatrzymać w Barcelonie

Barcelona gdzie się zatrzymać - nocleg

Barcelona jest tak dużym miastem, a atrakcje w nim są dość mocno porozrzucane, więc wskazanie jednego miejsca gdzie warto się zatrzymać, może być bardzo trudne. 

Moim zdaniem warto zatrzymać się gdzieś, gdzie będzie można wyjść wieczorem, pospacerować, zjeść kolację czy wyjść na piwo czy lampkę wina. Ale w sumie najwięcej będzie zależało od tego kto co lubi robić 🙂

Barcelona city break na własną rękę bez biura podróży
Barcelona zwiedzanie miasta podczas city break

My do rezerwacji noclegów najczęściej, choć nie zawsze, używamy Booking.com. Listę noclegów w Barcelonie na portalu Booking.com znajdziesz tutaj.

Tak jeszcze tylko dla jasności, nie jest to żadna reklama Booking.com. Jest wiele innych portali, na których można zarezerwować noclegi w Barcelonie (i nie tylko oczywiście), dlatego jeśli masz jakieś swoje ulubione, to jak najbardziej z nich skorzystaj. Nikogo nie namawiam na przejście do Booking.com, jedynie zdarza się, że my z niego korzystamy, dlatego wspominam o nich od czasu do czasu w naszych podróżniczych wpisach 🙂

Co zwiedzić w Barcelonie

Tanie noclegi w Barcelonie

Miejsca, które warto zwiedzić w Barcelonie, już opisywałem na tym blogu, także jeśli szukasz informacji, na temat co warto zobaczyć w Barcelonie, kliknij ten link. Nie ma sensu tutaj znowu opisywać tego samego.

W tamtym wpisie opisujemy, co warto zobaczyć w Barcelonie w 2 dni. Jednak Barcelona ma tak wiele do zaoferowania, że nie sposób wszystko zobaczyć, wyjeżdżając tam na weekend. No ale warto od czegoś zacząć, prawda? 🙂

We wpisie co warto zobaczyć w Barcelonie w 2 dni, wybraliśmy grupę miejsc, które sami mieliśmy okazję odwiedzić podczas naszego pobytu w Barcelonie i z których byliśmy zadowoleni. Oczywiście taką listę można edytować wedle swoich upodobań, bo Barcelona ma jeszcze wiele pięknych miejsc do zaoferowania.

City break Barcelona – podsumowanie

Barcelona jak zorganizować wycieczkę bez biura podróży

Jeśli ogólnie lubisz wyjazdy city break, lub chcesz się dowiedzieć, jak można taki wyjazd zorganizować na własną rękę, czyli bez biura podróży, to zapraszam Cię również na wpis city break Rzym, gdzie opisujemy jak zorganizować weekendowy wyjazd do Rzymu. Mamy też wpis z planem zwiedzania Wiecznego Miasta, tak, żeby nie trzeba było korzystać z komunikacji miejskiej ani taksówek.

Na tym blogu podróżniczym znajdziesz też inne wpisy, na przykład jak zorganizować Londyn city break, czy Malta Valletta city break. Zapraszamy!

Barcelona city break weekend w stolicy Katalonii

Nasz blog podróżniczy, jak to często bywa, to nie tylko opisy, ale także wiele informacji w formie wideo. Powyżej link do filmu na naszym kanale podróżniczym, o tym jak zorganizować wycieczkę do Barcelony na własną rękę.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego kanału podróżniczego na YouTube który znajdziecie pod tym linkiem: Łukasz Szewczyk Kanał YouTube

Mam nadzieję, że się spotkamy również tam 🙂

2 odpowiedzi

  1. Barcelona zaliczona!

    Jest wiele miejsc na świecie, które bardzo mi się podobały. W Barcelonie się zakochałem! 😍 Gaudiego pojechana 😜 architektura, parki pełne rozmawiających ze sobą ludzi, nieskrępowana kultura hiszpańska i wiele więcej… Muzeum figur woskowych, gdzie nie będzie problemem zrobić sobie selfie z Matką Teresą lub zatańczyć z Michaelem Jacksonem. Poruszanie się metrem intuicyjne i banalnie proste. W Barcelonie być trzeba! Nie lubię wracać w te same miejsca, jednak Barcelona nadal jest na mojej liście miejsc do odwiedzenia 🤩

    Popełniłem filmik z tego wyjazdu, który być może będzie fajnym wspomnieniem dla tych, co już tam byli lub dodatkową motywacją dla tych, którzy dopiero planują 😉

    Link do filmu: https://youtu.be/bkVKZEBBdj0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *