Jak zorganizować safari w Tanzanii w Afryce?

Jak zorganizować safari w Tanzanii w Afryce

Spis treści

Safari Tanzania – Ile kosztuje safari Afryce

Zanim poruszę temat tego jak zorganizować safari w Tanzanii, myślę, że warto wspomnieć, ile taka wyprawa kosztuje.

Safari w Tanzanii to nie jest wycieczka, za którą można podać jedną konkretną cenę, dla kogoś, kto chciałby się tam wybrać. Takie wyjazdy na safari do parków narodowych są najczęściej szyte na miarę dla każdego klienta, w zależności czego oczekuje. Tak przynajmniej odbywa się to z ludźmi, których poznaliśmy i którzy taką organizacją się zajmują.

My na przykład chcieliśmy zostać tam na jedną noc, wiadomo — zobaczyć, jak najwięcej zwierząt i wrócić na drugi dzień wieczorem na Zanzibar (bo to właśnie z Zanzibaru wybraliśmy się na nasze safari), ale nie promem, bo wtedy wcześnie musielibyśmy wyjechać z parku Mikumi (ostatni prom na Zanzibar wyrusza około godziny 16:00, o ile dobrze pamiętam), a więc chcieliśmy wrócić samolotem. 

Safari Tanzania stado bawołów podczas podczas naszego safari w Parku Narodowym Mikumi
Safari Tanzania Mikumi National Park

Takie właśnie safari zostało dla nas „uszyte na miarę”. Mieliśmy jeszcze taką opcję, że jeśli chcielibyśmy zapłacić mniej, to musiałyby z nami podróżować jeszcze jakieś dodatkowe osoby. Dostaliśmy pierwszą ofertę z ceną za całego Jeepa tylko dla nas. Kolejną cenę, jeśli na wycieczkę pojadą 4 osoby i najniższa cena w przypadku kiedy w Jeepie byłoby osób 6.
Cena spadała dość znacznie, bo wiadomo, spadają koszty paliwa wydane na osobę, koszt przewodnika też jest jeden. Jedynie koszt noclegu, wstępu do parku i wyżywienia się nie zmienia.

Jak zorganizować safari w Tanzanii od A do Z
Safari w Parku Narodowym Mikumi, Tanzania, Afryka

Zatem jeszcze wspomnę, co w cenie było wliczone w naszym safari, abyśmy mieli pełny obraz…

 • Pierwszego dnia rano o godzinie 4:30 przyjechał po nas do hotelu kierowca. Zabrał nas na prom. Zarówno transport taksówką jak i prom był już wliczony w cenę safari.
 • Następnie w Dar es Salaam odebrał nas kierowca i przewodnik, z którym Land cruiserem pojechaliśmy do Parku Narodowego Mikumi. Po drodze zatrzymaliśmy się na lunch, który także był w cenie, poza napojami, które musieliśmy sobie do lunchu dokupić. To akurat nie jest duży problem, bo za 2 Coca Cole w barze zapłaciliśmy 2000 szylingów tanzańskich, czyli mniej więcej 3,45 PLN (za dwie butelki). 
  W aucie mieliśmy kilka dużych butelek wody do naszej dyspozycji.
 • Dojechaliśmy na miejsce. Wstęp do Parku Mikumi też był wliczony w cenę.
 • Po kilku godzinach podziwiania dzikich zwierząt przyjechaliśmy do ośrodka z domkami, gdzie był nasz nocleg. Zarówno zakwaterowanie jak i kolacja były też w cenie.
 • Na drugi dzień o 6 rano wyruszyliśmy na drugą część safari. Po kilku godzinach wróciliśmy na śniadanie, oczywiście wliczone w cenę całej wycieczki.
 • Następnie kolejna część z podziwianiem afrykańskich zwierząt i po południu powrót do Dar es Salaam. Po drodze lunch — również opłacony przez firmę organizującą wycieczkę.
 • Z Dar es Salaam mieliśmy wieczorem o 20:30 samolot z powrotem na Zanzibar — oczywiście już opłacony bilet.
 • W Dar es Salaam czekała na nas taksówka, która zawiozła nas do naszego hotelu — również w cenie safari.

To wszystko było w cenie naszego safari. Więc ile kosztuje safari w Afryce? Za całość zapłaciliśmy 940 USD za dwie osoby. Mogliśmy praktycznie nie zabierać już ze sobą portfela, bo w samochodzie czekał na nas zapas wody do picia i wszystkie posiłki były już opłacone.

Cena jednak może się nieco zmienić, w zależności gdzie z hotelu na Zanzibarze ma być organizowany transport, a także wpływ na cenę mogą mieć zmieniające się ceny wstępów do parków czy też cena paliwa. Zatem jest to cena orientacyjna. Jeśli chcesz konkretną ofertę takiego wyjazdu na prawdziwe afrykańskie safari w Tanzanii, to poniżej znajdziesz więcej informacji jak się kontaktować i zdobyć wycenę.

Transport z safari w Tanzanii z powrotem na Zanzibar
Powrót małym samolotem z safari z powrotem na Zanzibar

Jaki Park Narodowy w Tanzanii wybrać na safari

W Tanzanii safari można zorganizować w kilku Parkach Narodowych. My wybraliśmy Park Narodowy Mikumi, bo jest w miarę blisko Dar es Salaam i nie jest aż tak drogi jak na przykład Serengeti.

Park Narodowy Serengeti i krater Ngorongoro to chyba najpopularniejsze safari. Kosztuje jednak też praktycznie dwukrotnie więcej niż Mikumi. My dostaliśmy ofertę na Serengeti na 2 noce z noclegiem w namiotach (a nie w domkach, tak jak mieliśmy w Mikumi) za około 1000 USD za osobę.

Park Serengeti 2 razy w roku oferuje atrakcję w postaci wielkiej migracji zwierząt. Stada są ponoć tak duże, że nie widać ich końca. Z pewnością jest to niesamowity widok i dlatego dodaliśmy to na naszą bucket list i mamy nadzieję, że za kilka lat uda się to zrealizować.

Na chwilę obecną jednak przeżyliśmy niesamowite chwile w Parku Narodowym Mikumi, gdzie widzieliśmy zebry, antylopy, guźce, słonie, krokodyle, hipopotamy, lwy, szakale i wiele innych zwierząt.
Jak kto gdzieś przeczytałem w Internecie: Mikumi jest to jeden z bardziej niedocenionych parków narodowych w Tanzanii. Moim zdaniem na pewno warto go odwiedzić. Poza nosorożcami występują tam praktycznie wszystkie zwierzęta, które można spotkać w Serengeti.

Jak zorganizować safari w Afryce w Tanzanii

W tym miejscu wcześniej przedstawiony był opis Franka i kontakt bezpośrednio do niego. Natomiast co się zmieniło? Pojęliśmy współpracę z Frankiem dotyczącą organizacji safari w Afryce a konkretnie we wszystkich parkach narodowych w Tanzanii.

Zatem jeśli interesuje Cię safari w Tanzanii, również możemy zorganizować z Frankiem takie safari z Zanzibaru, to zapraszamy do kontaktu pod adresem email:

safarizfrankiem@gmail.com

Cena safari pozostaje bez żadnych zmian, jedynie za pomoc w kontakcie z osobami chcącymi się wybrać na takie safari, oraz za znalezienie chętnych, Frank odpali nam kilka dolarów prowizji, zatem w ten sposób wspierasz również nasz blog podróżniczy i kanał YouTube

Safari Tanzania - Jak zorganizować safari w Tanzanii w Afryce - Frank przewodnik i kierowca

Organizacja safari z Dar es Salaam lub innego miejsca w kontynentalnej Tanzanii

Frank to zawodowiec i jest naprawdę świetny w tym co robi. Zna dobrze zwierzęta, wie, gdzie ich szukać, oraz zna wiele bardzo interesujących historii na temat zwierząt. Nam opowiedział na przykład, jak głodny krokodyl wyszedł z wody, bo chciał, aby lwy podzieliły się z nim swoją zdobyczą. 
Lwy nie były zachwycone tym pomysłem, co krokodyl przypłacił życiem. Jak to powiedział Frank, lwy teraz na deser miały jeszcze mięso krokodyla.

Frank posiada zarejestrowaną firmę i również zorganizuje safari szyte na miarę. Może to być Serengeti, Mikumi czy każdy inny park.

Skontaktuj się z nami, a my z Frankiem zajmiemy się wyceną i zorganizowaniem wszystkiego. Całość zapłacisz na miejscu Frankowi, więc nie ma żadnego ryzyka. Kontakt z nami dla przypomnienia: safarizfrankiem@gmail.com

Safari w Tanzanii organizacja takiej wycieczki w Afryce

Organizacja safari z Zanzibaru z odbiorem z hotelu

Takie safari można też zorganizować dla osób znajdujących się na Zanzibarze. Wraz z Frankiem zorganizujemy odbiór z hotelu, transport do kontynentalnej Tanzanii, i tak samo powrót na Zanzibar do samego hotelu. Transport z Zanzibaru i z powrotem może być zorganizowany promem lub samolotem. Wszystko jesteśmy w stanie dostosować pod Ciebie i Twoje preferencje.

Afrykańskie safari w Tanzanii może zatem być zorganizowane od A do Z, z odbiorem z Zanzibaru. Jeśli interesuje Cię dokładna wycena, napisz do nas czy masz jakieś preferencja co do parku narodowego, długości pobytu, noclegów na safari oraz ilość osób wybierających się na taką wycieczkę, a jeśli w grupie są dzieci, to także ich wiek. Frank wszystko wyceni i prześlemy Ci ofertę.

Jeszcze raz podaję email, pod którym można się kontaktować w sprawie organizacji safari:
safarizfrankiem@gmail.com

Jeśli interesuje Cię więcej informacji jak zorganizować safari z Zanzibaru, to zapraszamy na ten wpis, gdzie dokładniej opisujemy, jak to wygląda, oraz jak możemy pomóc w zorganizowaniu takiego safari.

Oto nasz sposób, jaki możemy polecić jak zorganizować safari w Tanzanii. Sami byliśmy na safari w Parku Narodowym Mikumi i byliśmy zachwyceni. Frank to naprawdę świetny przewodnik, znający wiele ciekawych historii o zwierzętach i co najważniejsze wie dokładnie jak odnaleźć zwierzęta. Dla nas znalazł wszystkie zwierzęta, które mieliśmy na naszej liście, które chcieliśmy zobaczyć i wiele innych.

Jeśli masz jakieś pytania, to zapraszamy do zadawania ich w komentarzach pod wpisem, lub ewentualnie do kontaktu przez nasz formularz kontaktowy na podstronie „kontakt” lub pod podanym już wcześniej adresem mailowym. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądało nasze afrykańskie safari z Frankiem, to koniecznie zobacz film z tej wyprawy, który znajdziesz poniżej.

Safari Tanzania – czyli jak wygląda afrykańskie safari?

Jeśli kogoś interesuje, jak takie safari w Tanzanii wygląda, to w poniższym filmie można zobaczyć Franka, czyli naszego kierowcę i przewodnika w akcji. 
Jest to jedna z dwóch części z naszego safari w Tanzanii.

Mam nadzieję, że nasze porady w organizacji safari w Tanzanii w Afryce się przydadzą. Na koniec jeszcze dla osób, które się na taką wyprawę wybierają, pewnie okaże się przydatne jak się przygotować na safari. Co zabrać, jak się ubrać, czego nie zabierać i co się może przydać podczas takiego wyjazdu.
Wszystkie te informacje znajdziesz właśnie w tym wpisie.

 

To już dzisiaj na tyle jeśli chodzi o organizację safari. Jeśli interesują Cię a przykład atrakcje Zanzibaru, to zapraszamy na ten właśnie wpis, lub inne z naszej serii wpisów z Zanzibaru, które można znaleźć na naszym podróżniczym blogu.

Do usłyszenia w kolejnym wpisie. Cześć.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy:

7 odpowiedzi

 1. Frank to super przewodnik. Trafiliśmy tam z tego bloga podróżniczego i po obejrzeniu filmów z safari na kanale YT Łukasz Szewczyk. Polecam zdecydowanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *