Jak zorganizować safari w Tanzanii – 2 sposoby…

Jak zorganizować safari w Tanzanii w Afryce

Spis treści

Ile kosztuje safari w Tanzanii w Afryce

Zanim poruszę temat tego jak zorganizować safari w Tanzanii, myślę, że warto wspomnieć ile takia wyprawa kosztuje.

Safari w Tanzanii to nie jest wycieczka za którą można podać jedną konkretną cenę, dla kogoś kto chciałby się tam wybrać. Takie wyjazdy na safari do parków narodowych są najczęściej szyte na miarę dla każdego klienta, w zależności czego oczekuje. Tak przynajmniej odbywa się to z ludźmi ktorych poznaliśmy i którzy taką organizacją się zajmują.

My na przykład chcieliśmy zostać tam na jedną noc, wiadomo – zobaczyć jak najwięcej zwierząt i wrócić na drugi dzień wieczorem na Zanzibar (bo to właśnie z Zanzibaru wybraliśmy się na nasze safari), ale nie promem, bo wtedy wcześnie musielibyśmy wyjechać z parku Mikumi (ostatni prom na Zanzibar wyrusza około godziny 16:00 o ile dobrze pamiętam), a więc chcieliśmy wrócić samolotem. 

Safari w Tanzanii stado bawołów
Safari Tanzania Mikumi National Park

Takie właśnie safari zostało dla nas „uszyte na miarę”. Mieliśmy jeszcze taką opcję, że jeśli chcielibyśmy zapłacić mniej, to musiałyby z nami podróżować jeszcze jakieś dodatkowe osoby. Dostaliśmy pierwszą ofertę z ceną za całego Jeep’a tylko dla nas. Kolejną cenę, jeśli na wycieczkę pojadą 4 osoby i najniższa cena w przypadku kiedy w Jeep’ie byłoby osób 6.
Cena spadała dość znacznie, bo wiadomo, spadają koszty paliwa wydane na osobę, koszt przewodnika też jest jeden. Jedynie koszt noclegu, wstępu do parku i wyżywienia się nie zmienia.

Jak zorganizować safari w Tanzanii od A do Z
Safari w Parku Narodowym Mikumi, Tanzania, Afryka

Zatem jeszcze wspomnę co w cenie było wliczone w naszym safari, abyśmy mieli pełny obraz…

  • Pierwszego dnia rano o godzinie 4:30 przyjechał po nas do hotelu kierowca. Zabrał nas na prom. Zarówno transport taksówką jak i prom był już wliczony w cenę safari.
  • Następnie w Dar es Salaam odebrał nas kierowca i przewodnik z którym Landcruiserem pojechaliśmy do Parku Narodowego Mikumi. Po drodze zatrzymaliśmy się na lunch, który także był w cenie, poza napojami, które musieliśmy sobie do lunchu dokupić. To akurat nie jest duży problem bo za 2 Coca Cole w barze zapłaciliśmy 2000 szylingów tanzańskich, czyli mniej więcej 3,45PLN (za dwie butelki). 
    W aucie mieliśmy kilka dużych butelek wody do naszej dyspozycji.
  • Dojechaliśmy na miejsce. Wstęp do Parku Mikumi też był wliczony w cenę.
  • Po kilku godzinach podziwiania dzikich zwierząt przyjechaliśmy do ośrodka z domkami, gdzie był nasz nocleg. Zarówno zakwaterowanie jak i kolacja były też w cenie.
  • Na drugi dzień o 6 rano wyruszyliśmy na drugą część safari. Po kilku godzinach wróciliśmy na śniadanie, oczywiście wliczone w cenę całej wycieczki.
  • Następnie kolejna część z podziwianiem afrykańskich zwierząt i po południu powrót do Dar es Salaam. Po drodze lunch – również opłacony przez firmę organizującą wycieczkę.
  • Z Dar es Salaam mieliśmy wieczorem o 20:30 samolot z powrotem na Zanzibar – oczywiście już opłacony bilet.
  • W Dar es Salaam czekała na nas taksówka która zawiozła nas do naszego hotelu – również w cenie safari.

To wszystko było w cenie naszego safari. Za całość zapłaciliśmy 450 USD za osobę. Jednak gdyby udało się znaleźć dodatkowe dwie osoby do naszej wycieczki, cena spadłaby z 450 USD do 368 USD za osobę. Gdybyśmy wybrali się na tą wycieczkę w 6 osób cena wynosiła niewiele ponad 300 dolarów za osobę.

Transport z safari w Tanzanii z powrotem na Zanzibar
Powrót małym samolotem z safari z powrotem na Zanzibar

Jaki Park Narodowy w Tanzanii wybrać na safari

W Tanzanii safari można zorganizować w kilku Parkach Narodowych. My wybraliśmy Park Narodowy Mikumi, bo jest w miarę blisko Dar es Salaam i nie jest aż tak drogi jak na przykład Serengeti.

Park Narodowy Serengeti i krater Ngorongoro to chyba najpopularniejsze safari. Kosztuje jednak też praktycznie dwukrotnie więcej niż Mikumi. My dostaliśmy ofertę na Serengeti na 2 noce z noclegiem w namiotach (a nie w domkach, tak jak mieliśmy w Mikumi) za około 1000 USD za osobę.

Park Serengeti 2 razy w roku oferuje atrakcję w postaci wielkiej migracji zwierząt. Stada są ponoć tak duże, że nie widać ich końca. Z pewnością jest to niesamowity widok i dlatego dodaliśmy to na naszą bucket list i mamy nadzieję, że za kilka lat uda się to zrealizować.

Na chwilę obecną jednak przeżyliśmy niesamowite chwile w Parku Narodowym Mikumi, gdzie widzieliśmy zebry, antylopy, guźce, słonie, krokodyle, hipopotamy, lwy, szakale i wiele innych zwierząt.
Jak kto gdzieś przeczytałem w Internecie: Mikumi jest to jeden z bardziej niedocenionych parków narodowych w Tanzanii. Moim zdaniem na pewno warto go odwiedzić. Poza nosorożcami występują tam praktycznie wszystkie zwierzęta które można spotkać w Serengeti.

Jak zorganizować safari w Tanzanii – 2 różne sposoby…

Przedstawię tutaj dwa sposoby na zorganizowanie takiego safari. Jedno będzie dla osób które wolą, żeby ktoś je odebrał z hotelu i później przywiózł z powrotem do hotelu. Inna będzie taka, że jeśli ktoś nie ma problemu dostać się samemu do Dar es Salaam, to można całość zorganizować bezpośrednio z Frankiem – naszym przewodnikiem i kierowcą. Będzie z pewnością taniej.

Jak zorganizować safari w Tanzanii w Afryce - Frank przewodnik i kierowca

Organizacja safari bezpośrednio z przewodnikiem – bez odbioru z hotelu

Frank to zawodowiec i jest naprawdę świetny w tym co robi. Zna dobrze zwierzęta, wie gdzie ich szukać, oraz zna wiele bardzo interesujących historii na temat zwierząt. Nam opowiedział na przykład jak głodny krokodyl wyszedł z wody, bo chciał aby lwy podzieliły się z nim swoją zdobyczą. 
Lwy nie były zachwycone tym pomysłem, co krokodyl przypłacił życiem. Jak to powiedział Frank, lwy teraz na deser miały jeszcze mięso krokodyla.

Frank posiada zarejestrowaną firmę i również zorganizuje safari szyte na miarę. Może to być Serengeti, Mikumi czy każdy inny park. Najlepiej skontaktować się z nim przez WhatsApp i ustalić szczegóły i poznać wycenę takiej wycieczki. Dodam tylko, że Frank mówi świetnie w języku angielskim.

Numer kontaktowy do Franka: +255 687 552 587

Safari w Tanzanii organizacja takiej wycieczki w Afryce

Aby zorganizować safari z Frankiem, będzie trzeba dostać się na własną rękę do Dar es Salaam. Nie jest to skomplikowane, ale niektórzy wolą wycieczki zorganizowane od A do Z. Taka opcja jest opisana poniżej.

Organizacja safari w języku polskim i z odbiorem z hotelu

Organizają safari zajmuje się nasz kolega po fachu – YouTuber Kuba z kanału Fit on Trip. Spędził on kilka miesięcy w Tanzanii, poznał ludzi którzy się tym zajmują i teraz zajmuje się organizacją takich szytych na miarę safari.

Wszystko załatwicie z nim w języku polskim. Załatwi odbiór z hotelu, transport wodny, lotniczy czy samochodowy. Załatwi noclegi, wyżywienie oraz pomoże w organizacji wypadu na przykład do wioski Masajów, czy w góry gdzie można zobaczyć piękny wodospad. 

Jak zorganizować safari w Tanzanii po polsku? Organizator Kuba...
Kuba z kanału Fit on Trip

Kuba może zorganizować dodatkowo jakieś świetne atrakcje w drodze na safari lub podczas powrotu z niego. Może też zorganizować takie pozaprogramowe atrakcje z dodatkowym noclegiem. Kuba naprawdę dobrze zna się na podróżach i zawsze znajdzie coś ciekawego co warto zobaczyć.

Z Kubą kontaktować można się przez jego kanał na YouTube (email) lub przez WhatsApp.
Tutaj jego numer kontaktowy: +48 792 017 883

Oto nasze dwa sposoby jak zorganizować safari w Tanzanii. Oba sposoby są przez nas przetestowane i godne polecenia. Mamy już też feedback od osób które wybrały się na safari z Frankiem i są z tego bardzo zadowolone.

Jeśli masz jakieś pytania, to zapraszamy do zadawania ich w komentarzach pod wpisem, lub ewentualnie do kontaktu przez nasz formularz kontaktowy na podstronie „kontakt”.

Jak wygląda safari w Tanzanii?

Jeśli kogoś interesuje jak takie safari w Tanzanii wygląda, to w poniższym filmie można zobaczyć Franka, czyli naszego kierowcę i przewodnika w akcji. Całość była natomist zorganizowana przez Kubę. 
Jest to jedna z dwóch części z naszego safari.

Mam nadzieję, że nasze porady w organizacji safari w Tanzanii w Afryce się przydadzą. Na koniec chciałem zaznaczyć, że nie mamy żadnych profitów ani prowizji od polecenia osób organizujących safari w Afryce. Po prostu sprawdzili się bardzo dobrze i dlatego chetnie ich polecamy dalej.

To już dzisiaj na tyle jeśli chodzi o organizajcę safari. Jeśli ineresują Cię a przykład atrakcje Zanzibaru, to zapraszamy na ten właśnie wpis, lub inne z naszej serii wpisów z Zanzibaru, które można znaleźć na naszym podróżniczym blogu.

Do usłszenia w kolejnym wpisie. Cześć.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *