Zanzibar atrakcje – 17 miejsc, które musisz zobaczyć

Zanzibar atrakcje turystyczne co warto zobaczyć i zwiedzić na Zanzibarze

Spis treści

Atrakcje Zanzibaru i ich ceny – co warto zobaczyć

Zanzibar przez wiele osób nazywany też rajem na Ziemi, ma piękne plaże, delikatny jasny piasek, który bardziej przypomina mąkę niż piasek, oraz cudowny turkusowy kolor wody. Jednak Zanzibar to nie tylko plaże i ocean. Jest wiele pięknych miejsc, które zdecydowanie warto jest zobaczyć, będąc na „wyspie przypraw”.

Poniżej lista 12 miejsc, które według nas trzeba zobaczyć — Zanzibar atrakcje turystyczne i nie tylko…

Ale zanim przejdziemy do atrakcji Zanzibaru, które warto zobaczyć, chciałem zachęcić Cię do późniejszego sprawdzenia naszej listy, na której polecamy, co warto zabrać na Zanzibar. Znajdziesz tam rzeczy, które skutecznie uchronią Cię przed komarami, zapobiegną problemom zdrowotnym i pomogą miło spędzić czas na tej rajskiej wyspie.

A teraz już największe atrakcje Zanzibaru:

Mnemba Island czyli wyspa należąca do Bila Gatesa, u wybrzeży Zanzibaru

Wyspa Mnemba należy jednego z najbogatszych ludzi świata i nie można na nią wchodzić, chyba, że się wykupi pobyt w tamtejszym hotelu, który kosztuje dość sporo, bo ponad tysiąc dolarów za osobę za noc. 

Jednak niedaleko wyspy jest piękna rafa koralowa, na którą można się wybrać na snurkowanie. Piękne ławice kolorowych rybek, które można karmić chlebem lub na przykład bananami, wyglądają spektakularnie. Jest to zdecydowanie wycieczka, na którą warto się wybrać, będąc w północnej części Zanzibaru.

My za lokalną wycieczkę na wyspę Mnemba zapłaciliśmy 50 dolarów za 2 osoby. Cena jednak może być różna, bo drugi raz na tą samą wycieczkę udało nam się popłynąć już za 40 dolarów za 2 osoby, czyli wychodzi jakieś 79,53 PLN za osobę (wszystkie ceny w PLN przy kursie z października 2021)

Zanzibar atrakcje turystyczne wyspa Mnemba i rafa koralowa w jej pobliżu
Zanzibar co warto zobaczyć - wycieczka wodna na wyspę Mnemba na rafę koralową i piękne ławice ryb

Stone Town i Zanzibar city – czyli stolica wyspy

Stone Town to starsza część miasta Zanzibar city, czyli stolicy wyspy. Stone Town znajduje się na liścia światowego dziedzictwa UNESCO.

Moim zdaniem warto wziąć sobie przewodnika, który oprowadzi Cię po mieście i pokaże wszystkie ciekawe miejsca. My takiego przewodnika wynajęliśmy za 15$, a znajdował się na parkingu, gdzie zaparkowaliśmy auto. Poniżej znajdziecie namiary na mapach Google, gdzie dokładnie ten parking się znajdował.

W Stone Town warto zobaczyć takie miejsca jak na przykład fort arabski, Dom Cudów, czyli House of Wonders, Darajani Market, Freddie Mercury Muzeum i wiele więcej. Wpis co warto zobaczyć w Stone Town już jest na tym blogu, więc nie ma sensu bardziej się tutaj rozpisywać.

Dodam tylko, że jedyne miejsce w Stone Town gdzie trzeba było wykupić dodatkowy bilet, to targ niewolników. Cena wstępu to 10 tysięcy szylingów tanzańskich, czyli 17,27 PLN za osobę.

Stone Town Zanzibar atrakcje

Farma przypraw / plantacja przypraw Zanzibar

Farma przypraw lub przez niektórych nazywana plantacją przypraw to kolejne miejsce, które moim zdaniem warto zobaczyć. Jest to zorganizowana wycieczka po niewielkim obszarze obsianym wieloma gatunkami roślin. W ten sposób niewiele spacerując, można zobaczyć jak rośnie pieprz, papaja, banany, gałka muszkatołowa, aloes i wiele innych roślin.

Mamy też osobny wpis na temat farmy przypraw na Zanzibarze, dlatego nie ma sensu powielać informacji i dla osób bardziej zainteresowanych tematem, zapraszam na tamten wpis.

Cena takiej wycieczki po farmie przypraw to 20 tysięcy szylingów tanzańskich za osobę, czyli jakieś 34,53 PLN za osobę.

Zanzibar atrakcje - farma przypraw inaczej nazywana też jako plantacja przypraw

Wycieczka do wioski Makunduchi

Jeśli chcesz zobaczyć, jak żyją mieszkańcy Zanzibaru, to świetnym pomysłem będzie odwiedzenie wioski Makunduchi. Można tam nie tylko zobaczyć, jak się robi wiele rzeczy, ale też samemu tego spróbować. Mowa tutaj na przykład o robieniu mąki z ryżu…

Miejscowość ta utrzymuje się głównie z produkcji bananów, więc oczywiście będzie można tam spróbować świeżych owoców. Zobaczysz jak się robi mleko kokosowe, oraz olej kokosowy. Dowiesz się, gdzie lokalni chowają swoich bliskich i jak mieszkają – będzie można wejść do lokalnego domu.

W Makunduchi mieliśmy okazję zobaczyć, jak naprawdę wygląda lokalne życie. Jak dzieci robią pranie i wieszają je do wyschnięcia na krzakach. Zobaczyliśmy, jak dzieci tam cieszą się z praktycznie wszystkiego. Dziewczynka była zachwycona jak dostała od nas chusteczki higieniczne i spinkę do włosów ( nie mieliśmy nic innego przy sobie ). Jest to wycieczka, którą zdecydowanie polecamy.

Jak zorganizować taką wycieczkę z Tony’m, czyli przewodnikiem z którym my tam byliśmy, znajdziesz w naszym filmie z tego miejsca:

Zanzibar zachód słońca w Kendwa lub Nungwi

Zachody słońca w Afryce robią naprawdę wrażenie. Te kolory pojawiające się nad oceanem… Jest to w 100% darmowa atrakcje, którą można zobaczyć z wielu miejsc. 
Na nas największe wrażenie zrobiły zachody słońca oglądane w Kendwa oraz w Nungwi. Podejrzewam, że dlatego, że w tych oto miejscach spędziliśmy najwięcej wieczorów. Zatem jeśli będziesz w innym miejscu, to się nie przejmuj, bo zachód słońca tam będzie prawdopodobnie równie piękny.

Zanzibar atrakcje co warto zobaczyć - zachód słońca w Nungwi
Zanzibar zachód słońca w Nungwi

Równie piękne mogą być wschody słońca. My specjalnie wstaliśmy około 6 rano kiedy zatrzymywaliśmy się w miejscowości Jambiani. Udało nam się zobaczyć i nagrać piękny wschód słońca nad Oceanem Indyjskim.

Będzie można zobaczyć ten wschód słońca w nadchodzących filmach na naszym kanale YouTube. 
Jeśli interesują Cię filmy z Zanzibaru, to poniżej link do całej serii filmów, które są już na naszym kanale:

Booking.com

Zanzibar Full Moon Party – najlepsza impreza na Zanzibarze

Full Moon Party to chyba największa i najlepsza impreza, na jaką można trafić na Zanzibarze. Odbywa się w Kendwa, a konkretnie w hotelu Kendwa Rocks (w którym mieliśmy okazję się zatrzymać na 3 noce — więcej na ten temat znajdziesz w naszej serii filmów z Zanzibaru), na samej plaży.

Zanzibar imprezy atrakcje Full Moon Party

W Kendwa są bardzo szerokie plaże, zatem nie ma problemu ze zorganizowaniem tam imprezy dla setek osób. 
My wybraliśmy się tam z koleżankami, które poznaliśmy w hotelu w Nungwi. Dołączyli do nas również pracownicy a może właściciele (nie wnikałem w szczegóły) szkoły nurkowania, ponoć najlepszej na Zanzibarze, czyli Spanish Dancer Divers.
Musieliśmy zamówić dwie duże taksówki, żeby się tam zabrać…

Na Full Moon Party Zanzibar znajdziecie ludzi z całego świata. Poznaliśmy tam między innymi również Polaków czy Holendrów.

Jest tam świetna muzyka — często DJ puszcza afrykańskie rytmy, które są raczej nieznane w Europie. Może właśnie dlatego ta impreza tak różni się od pozostałych, na jakich miałem okazję być.
Dla osób lubiących zabawę jest to chyba punkt obowiązkowy do odwiedzenia podczas pobytu na Zanzibarze.

Cena wstępu na Full Moon Party w Kendwa to 20 tysięcy szylingów tanzańskich za osobę, czyli mniej więcej 34,53 PLN. No, chyba że jest się gościem hotelu Kendwa Rocks, bo dla gości wstęp jest ponoć darmowy.

Dodam jeszcze, że przykładowo za piwo na Full Moon Party przyjdzie zapłacić 10 tysięcy szylingów, czyli 17,27 PLN i jest to najdroższe piwo i impreza, jakie spotkaliśmy na Zanzibarze. Jednak impreza ma naprawdę świetny klimat z muzyką inną niż tą, którą spotkacie na europejskich imprezach, dlatego moim zdaniem zdecydowanie warto.

Safari z Zanzibaru w kontynentalnej Tanzanii

Jeśli planujesz zostać na Zanzibarze dłużej i będziesz mieć nieco czasu i chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, to zdecydowanie jedną z większych atrakcji wyjazdu do Afryki może być safari w kontynentalnej Tanzanii.

Podjęliśmy współpracę z Frankiem i pomagamy mu w kontakcie z osobami zainteresowanymi takim safari w Tanzanii. Jeśli zatem interesuje Cię taka wyprawa, to zapraszamy do kontaktu pod adresem email kontakt@podrozniczy.blog.

Tutaj mamy więcej informacji na temat jak zorganizować safari z Zanzibaru. Tam znajdziesz garść informacji, na temat jak takie safari wygląda, co jest wliczone w cenę i jakich informacji potrzebujemy, aby dokładnie móc całość wycenić.

Jak zorganizować safari w Tanzanii przewodnik i kierowca z Jeep'em

Frank bardzo dobrze zna miejsca, gdzie można znaleźć zwierzynę, zna także wiele historii o zwierzętach. Jedna z historii, którą nam opowiedział zapadła mi w pamięci. Opowiedział nam, jak na jego oczach z wody wyszedł krokodyl, który chciał uszczknąć sobie nieco mięsa ze zdobyczy upolowanej przez lwy. Stado lwów niezbyt zadowolone z takiego obrotu sprawy, zabiły krokodyla i jak to powiedział Frank, miały na deser, jeszcze mięso gada.

Frank mówi świetnie po angielsku, a w przyszłości być może będzie też możliwość wzięcia dodatkowego przewodnika mówiącego w języku polskim. Jedank jeśli interesuje Cię przewodnik w języku polskim, napisz do nas, a dowiemy się, czy ta opcja jest już dostępna.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat organizacji safari w Afryce, to zajrzyj na wpis jak zorganizować safari w Tanzanii, bo tam jest wszystko dokładniej rozpisane jak zorganizować takie afrykańskie safari.

Więcej na temat samego safari, jak całość wyglądała i na jakie zwierzęta udało nam się trafić, można zobaczyć na filmie, który jest już dostępny na naszym podróżniczym kanale YouTube:

Zanzibarska wioska – Nungwi, Jambiani, Kendwa lub inna

Czymś, co zdecydowanie trzeba zobaczyć, będąc na Zanzibarze, to jedna z wiosek gdzie żyje lokalna ludność. Moim zdaniem jednym z powodów, dlaczego każdy powinien to zobaczyć, to to, że powinniśmy być bardziej wdzięczni za to, co mamy w Europie. 

W wioskach panuje naprawdę skrajna bieda. Domy wyglądają hmm, nawet nie wiem, jak to opisać. Ludzie często siedzą przed domem, robiąc sobie pranie w misce lub po prostu wypoczywając.

Zanzibar atrakcje turystyczne wioska Nungwi
Zanzibar co warto zobaczyć wioska i lokalna ludność sklep z owocami

Każda odwiedzona przez nas wioska na Zanzibarze miała jakieś sklepiki czy lokalny street food. W sklepach nie uraczysz cen na produktach, więc o wszystkie ceny trzeba pytać. Sprzedawcy, widząc białego człowieka zapewne podadzą cenę dla muzungu (w języku suahili muzungu znaczy właśnie biały człowiek). Czasami poda cenę lekko zawyżoną, a czasami można usłyszeć cenę zaporową jak na przykład 40 tysięcy szylingów tanzańskich (67 złotych) za 2 magnesy na lodówkę lub jeszcze lepiej 60 tysięcy szylingów tanzańskich, czyli jakieś 100 złotych za Red Bulla.

Ze sprzedawcami można zawsze się targować, ale ja szczerze mówiąc, jak słyszałem taką zaporową cenę, to obracałem się na nodze i po prostu odchodziłem.

Zanzibar atrakcje dzieci idące ze szkoły w wiosce Nungwi
Atrakcje Zanzibaru droga z wioski Nungwi na plażę

Będąc na wiosce na Zanzibarze, można również spróbować lokalnego street foodu. Naszym ulubionym miejscem ku temu był lokalny sprzedawca w Nungwi. Miał zawsze świeże i pyszne produkty, a i ceny przez niego podawane nie brzmiały ani troszkę jak ceny dla muzungu (jeśli były zawyżone to niewiele).

Jeśli lubisz pikantne jedzenie to zamów u niego coś z sosem chili. Nieźle pali, ale danie z nim smakuje wyśmienicie.
Za dwie porcje kurczaka z frytkami, surówką plus jedna Coca-Cola z lodówki zapłaciliśmy 10 tysięcy szylingów tanzańskich, czyli jakieś 16,75 zł. Można się tym najeść do syta, a my wręcz mieliśmy problemy z dokończeniem dania.

Można zatem zjeść smacznie i tanio będąc na Zanzibarze.

Sandbank czyli piaskowa wyspa w okolicach Zanzibaru

Sandbank to piaskowa wyspa, która pojawia się tylko podczas odpływu i znika całkowicie pod wodą podczas przypływu. 
Na taką piaskową wyspę można się wybrać z wycieczką wodną, które są oferowane na Zanzibarze na każdym kroku. 
Odwiedzenie sandbanku może być połączone na przykład z wycieczką na snurkowanie czy wraz z wycieczką na obserwację delfinów.

Zanzibar atrakcje turystyczne sandbank niedaleko wyspy Mnemba

My naszą wycieczkę na sandbank mieliśmy połączoną ze snurkowanie na Mnemba Island, czyli w okolicach wyspy należącej do Bila Gatesa. Niedaleko, podczas odpływu pojawia się właśnie taki sandbank i to tam się udaliśmy zaraz po podziwianiu rafy koralowej oraz kolorowych rybek tam żyjących.

Widoki na sandbank’u otoczonym piękną turkusową wodą zapierają dech w piersiach. Wygląda to najprościej mówiąc, jak prawdziwy raj na Ziemi. 

Eden Rock i Plaża Mtende Zanzibar

Eden Rock to restauracja znajdująca się na Mtende Beach w południowej części Zanzibaru. Tę plażę od innych plaż na wyspie wyróżnia to, że po obu jej stronach znajdują się wysokie skały.

Wygląda ona zupełnie inaczej podczas przypływu i inaczej podczas odpływu.

Atrakcje Zanzibaru plaża Mtende i restauracja Eden Rock wejście na plażę

Plaża Mtende wygląda bajecznie, dlatego będąc w pobliżu, zdecydowanie warto się na nią wybrać.

Cheetah’s Rock Zanzibar – dzikie zwierzęta pod opieką…

Cheetah’s Rock, to miejsce, gdzie opiekują się chorymi czy też rannymi zwierzętami. Miejsce to nie posiada żadnych dotacji od rządu, i utrzymuje się całkowicie ze sprzedanych biletów. Wstęp do tego miejsca nie należy do najtańszych, ale znajdziesz tam atrakcje, których nie znajdziesz chyba nigdzie indziej.

W Cheetah’s Rock można zobaczyć z bliska lwa, który znajduje się zaraz za siatką. Można tak usiąść, a nawet pogłaskać geparda no i oczywiście zrobić sobie przy nim zdjęcie…

Znajduje się tam jeszcze wiele innych zwierząt, które można podziwiać z bardzo bliska.

Blue Safari czyli wodne wycieczki na Zanzibarze

Blue safari to wycieczka wodna ze snurkowaniem, coś na styl wyprawy na Mnemba Island, ale przeważnie rozbudowana o pyszny lunch z owoców morza.
Płynie się na nią jednak zupełnie z drugiej strony wyspy Zanzibar. W trakcie wycieczki można też zobaczyć najstarsze na Zanzibarze drzewo baobab.

Mieliśmy tą wycieczkę już zarezerwowaną u ludzi, u których byliśmy na plantacji przypraw, ale na naszej poprzedniej wycieczce wodnej Natalii przewiało nieco zatoki i musieliśmy sobie ten rejs już odpuścić. 

Ale z pewnością się na Blue Safari wybierzemy podczas następnego pobytu na Zanzibarze.

Jozani Forest – jedyny park narodowy na Zanzibarze

Jozani Forest Jest to park narodowy, w którym znajdziecie występujące tylko w tym miejscu na świecie małpy red colobus. Gatunek, który nie występuje nigdzie indziej. Jest to więc atut przemawiający za odwiedzeniem tego miejsca. 

Dużo osób jednak narzeka, że wycieczka nie jest ciekawa i że nie warto się tam wybierać. 
Ja jednak powiem, że może faktycznie nie warto się tam wybierać na wycieczkę zorganizowaną i zapłacić za nią przykładowo 80 dolarów. Jednak jeśli masz własny środek transportu, to jak najbardziej można się do lasu Jozani wybrać.

Jozani Forest to jedyny na Zanzibarze park narodowy.

Zanzibar Jozani Forest park narodowy i atrakcja Zanzibaru

Tumbatu – wyspa czarnej magii, o której prawie nikt nie wie…

Wyspa Tumbatu, to trzecia największa wyspa Zanzibaru. Nie znajdziesz tam jednak dróg ani samochodów. Ludzie żyją całkowicie bez transportu samochodowego.

Wyspę można odwiedzić tylko po wcześniejszym umówieniu się. Trzeba swój pobyt zgłosić wodzowi wioski czy też wyspy, wpisać się do księgi gości i dopiero można wyspę Tumbatu eksplorować.

Na wyspie Tumbatu można spotkać szamanów, którzy za kilka dolarów przepowiedzą Ci przyszłość, lub pomogą pozbyć się złych duchów. Tak, na wyspie wciąż jest praktykowana czarna magia…
Kobiety muszą mieć zakryte włosy, odwiedzając wyspę. Tego typu wymogów nie spotkaliśmy nigdzie indziej na Zanzibarze.

Wyspa Tumbatu jest bardzo surowa i mało turystyczna. Dla osób nielubiących takich klimatów chyba nie będzie to najlepsze miejsce do odwiedzenia. Jednak dla eksploratorów, którzy lubią zwiedzać miejsca nieznane i nietypowe, jak najbardziej możemy tę wyspę polecić.

Mało znana atrakcja Zanzibaru czyli wyspa Tumbatu

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat wyspy Tumbatu, to zapraszamy na nasz film z tego miejsca:

Nakupenda Sandbank – czyli najpiękniejsza piaskowa wyspa na Zanzibarze

Nakupenda, to piaskowa wyspa znikająca całkowicie podczas przypływu, a podczas odpływu tworząca niesamowity sandbank, z absolutnie jednym z piękniejszych kolorów wody na Zanzibarze.

Nakupendę można odwiedzić wypływając łódką ze Stone Town. Piaskowa wyspa leży kilkanaście minut drogi łodzią, od wybrzeża Stone Town. Można taką łódkę wynająć w stolicy Zanzibaru, lub zamówić przewodnika (my tam byliśmy z Tony’m), który może Cię odebrać spod hotelu i zorganizować wszystko za Ciebie.

Tutaj znajdziesz nasz vlog z wyprawy na Nakupenda Sandbank:

Lekcje gotowania kuchni Suahili na Zanzibarze

Dla osób chcących poznać nieco bardziej kuchnię Suahili polecamy odwiedzenie szkoły gotowania i poznania tajników tej afrykańskiej kuchni.

My na taką lekcję gotowania wybraliśmy się na farmę przypraw Tangawizi. Można taką lekcję sobie zarezerwować, kontaktując się z Tony’m, na którego namiary znajdziesz w filmie poniżej.

Takie ugotowane danie, później można zjeść i muszę przyznać, że to był jeden z lepszych obiadów Suahili jakie mieliśmy okazję jeść na Zanzibarze.
Jak wyglądała lekcja i ogólnie ta atrakcja Zanzibaru, zobacz w filmie poniżej:

Zanzibar atrakcje – lista miejsc które warto zobaczyć i zwiedzić

Dla osób, które chciałyby wybrać się na jakieś wycieczki lokalne na Zanzibarze, to pod tym linkiem opisujemy najciekawsze (naszym zdaniem) z nich.

Zanzibar gdzie najlepiej zatrzymać się na wyspie, pod tym wpisem znajdziesz wiele informacji gdzie najlepiej pojechać na Zanzibarze. Opisujemy tam miejscowości zanzibarskie, w których mieliśmy okazję się zatrzymać lub je odwiedzaliśmy. 
Opisujemy tam atrakcje, jakie znajdziesz w samej miejscowości, lub w jej okolicy, oraz w jakiej części Zanzibaru się ona znajduje. Zapraszamy.

Oto nasza lista atrakcji i miejsc na Zanzibarze, które według nas warto zobaczyć. Jeśli masz jakieś inne miejsca na wyspie przypraw, które są warte zobaczenia, koniecznie napisz o nich w komentarzu. Jeśli natomiast interesują Cię ceny na Zanzibarze, to koniecznie odwiedź ten wpis.

Jeśli chcesz poczytać więcej na temat Zanzibaru, to zapraszamy również na bloga Natalii, na którym w dziale „Podróże” znajdziesz bardzo ciekawe wpisy i inny punkt widzenia na temat wyspy Zanzibar.

Zdecydowanie ciekawym artykułem dla każdego, kto myśli o wyjeździe na Zanzibar, będzie wpis ciekawostki o Zanzibarze, gdzie poruszamy temat ciekawych informacji i faktów, które zdecydowanie mogą się przydać podczas wakacji na wyspie.

Do usłyszenia w kolejnym wpisie. Cześć.

Wybierasz się na Zanzibar? Pobierz darmowy PDF z poradami o Zanzibarze!

zanzibar poradnik Zanzibar atrakcje

12 odpowiedzi

 1. Cześć, inspirujący opis. Mam pytanie jak najlepiej poruszać się po wyspie, można wynająć jakiegoś jeepa? Co polecasz?

  1. Cześć. Dzięki za miły komentarz. Można oczywiście wynająć auto. My mieliśmy Toyotę Rav 4 z tej strony: https://www.zanzibarcars.co.tz/carhire.php i się spisała świetnie na ich bezdrożach nawet.
   Jeśli zamawiając przez WhatsApp podacie na koniec hasło „Lukasz” to dostaniecie jeszcze 5% rabatu. Tutaj numer do osoby z którą możecie wszystko załatwić: +255 659 371 936
   Zaznaczam, że ja z tego nie nie mam i polecam tylko dlatego, że u nas się sprawdzili a zaproponowali dla czytelników i widzów naszego kanału YT zniżkę 🙂

   Sporo informacji można jeszcze znaleźć na naszej playliście z filmami z Zanzibaru, które można znaleźć tutaj:
   https://www.youtube.com/playlist?list=PLgXvJEq1eTXq66uCpeZIrvUWVwMVgZyXf

   Pozdrawiam cieplutko!

 2. Witam proszę przybliżyć ceny safari gdzie są organizowane proszę wskazać miejsce na mapie

  1. Dzień dobry,

   Safari z Frankiem może być zorganizowane w dowolnym parku narodowym w Tanzanii. Wyceny są robione indywidualnie, w zależności ile osób wybiera się na safari, który park narodowy się wybierze na safari i na ile nocy ma być zorganizowana taka wycieczka.
   Mogę powiedzieć, że najpopularniejszym safari z Zanzibaru jest u nas Park Mikumi, ze względu na niewielką odległość od Zanzibaru no i zdecydowanie na cenę. Parki takie jak Serengeti są często 2x (a nawet i więcej) droższe.
   Ostatnio organizowaliśmy takie safari w Parku Narodowym Mikumi dla 2 osób z 1 noclegiem i transportem z hotelu na Zanzibarze i z odwiezieniem pod sam hotel na Zanzibarze, pełnym wyżywieniem (poza napojami do posiłków), noclegiem w domkach w parku Mikumi, lunchami, obiadokolacją, transportem na kontynent promem i powrotem na Zanzibar samolotem – całość za 2 osoby wyniosła 940$.

   W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań proszę pisać (można tutal albo na naszego maila, którego można znaleźć w zakładce „Kontakt”).

   Pozdrawiamy cieplutko!

   1. Dzień Dobry, czy mogę prosić o ofertę podobnego safari dla 2 osób dorosłych i dziecka 13 lat (będziemy w Kiwengwa Beach od 26.06 do 10.07) na maila sledza@wp.pl?
    pozdrawiam
    Aneta

 3. Hej, czy do Jozani Forest jest wejściówka? Jest parking żeby gdzieś zaparkować czy po prostu się wjeźdźa samochodem? Jak to sobie zorganizować? Można samemu łazić po prostu po parku i szukać małpek? 🙂

  1. Cześć. Z tego co pamiętam, to płaci się za wstęp jakieś 12000 szylingów tanzańskich. Można sobie zorganizować też wycieczkę zorganizowaną z hotelu itp, ale za to wołają już jakoś chyba 80 dolarów za 2 osoby. Także lepiej na miejscu przyjechać i za cenę wstępu dostaniecie przewodnika.
   Pozdrawiamy cieplutko!

 4. Witam. Lecę za dwa tyg do Zanzibaru. Myślę żeby wziąć walizkę przyborów szkolnych i po co się przyda dzieciakom. Jak myślicie gdzie się udać do rodzin czy szkół? Chyba że macie kontakt do osoby która się tym zajmuje i może odwdzięczy jakimś nimi przewodnictwem

 5. Witam, z jakiej witryny korzystaliscie Panstwo rezerwujac bilety lotnicze do Tanzanii?
  pozdrawiam
  Wojtek , Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *