Safari z Zanzibaru – jak zorganizować safari odwiedzając Zanzibar?

Safari z Zanzibaru jak zorganizować

Spis treści

Wycieczka na safari z Zanzibaru w Tanzanii w Afryce jak zorganizować i ile kosztuje?

Safari z Zanzibaru w kontynentalnej Tanzanii

Planujesz wakacje na Zanzibarze? Pragniesz jednak zobaczyć coś więcej niż tylko piękne plaże? Przelatując pół świata myślę, że warto rozważyć wybranie się na przygodę życia jaką zdecydowanie jest safari w Afryce.

Zanzibar wycieczka na safari w Tanzanii

Safari z Zanzibaru w kontynentalnej Tanzanii jest bardzo łatwo zorganizować jeśli zna się sprawdzonego przewodnika, który załatwi dla Ciebie wszystko, począwszy od transportu z dowolnego hotelu na Zanzibarze, przeprawę promem do Dar es Salaam, transport do parku narodowego na safari i powrót samolotem na Zanzibar, gdzie odbierze Cię kierowca i odwiezie do wybranego przez Ciebie hotelu.

Całość jest organizowana przez lokalną firmę. Płaci się za wszystko na miejscu, a cena jak wiele osób które skorzystało z usług tej firmy pisze, jest najlepszą kombinacją jakości i ceny za tego typu safari.

Jak to wszystko zorganizować, dowiesz się już za chwilę z tego wpisu.

Safari z Zanzibaru firma organizująca safari

Jak zorganizować safari z Zanzibaru w Tanzanii?

Organizacja safari z Zanzibaru polega tutaj wyłącznie na wysłaniu zapytania do nas.

Niedawno podjęliśmy współpracę z Frankiem, który ma firmę organizującą takie safari w kontynentalnej Tanzanii. Safari może być zorganizowane z Zanzibaru lub z innego miejsca w Tanzanii.
Jak wybląda takie safari z Zanzibaru możesz zobaczyć na naszych vlogach, gdzie byliśmy właśnie z Frankiem w Parku Narodowym Mikumi.

Na samym dole wpisu przeczytasz jakie informacje są nam potrzebne, abyśmy mogli wraz z Frankiem przygotować koszt takiego safari. 

Jeśli cena będzie Ci odpowiadać, to zaczynamy rezerwację transportu i noclegów, a za całość płacisz na miejscu Frankowi. Nie ma żadnych przedpłat, depozytów ani innych dodatkowych kosztów.

Safari w Tanzanii z Zanzibaru – jak to wygląda

Jeśli zdecydujesz się wybrać na safari z Zanzibaru z Frankiem (do najpopularniejszego parku z Zanzibaru, czyli Mikumi), wycieczka będzie wyglądała mniej więcej tak.

Transport na safari z Zanzibaru do kontynentalnej Tanzanii

Frank poprosi o informację z jakiego hotelu na Zanzibarze kierowca ma Was odebrać. Następnie jedziecie do Stone Town, gdzie kierowca wręczy Wam bilety na prom do Dar es Salaam.

Po drugiej stronie będzie na Was czekał Frank z karteczką z imieniem lub nazwiskiem (czy z jakąkolwiek inną informacją – kwestia dogadania oczywiście 🙂 ).

Jak zorganizować safari w Tanzanii z Zanzibaru

Tansport na safari z Dar es Salaam

Po tym jak Frank odbierze Was w Dar es Salaam, czyli już w kontynentalnej Tanzanii, jedziecie do Parku Narodowego Mikumi. Podróż trwa kilka godzin, więc po drodze zatrzymujecie się na smaczny lunch w eleganckim barze z bufetem (nie jest to jakiś lunch w formie kanapek z bagażnika czy coś w tym stylu).

Droga mija bardzo fajnie, bo przez cały czas jest co podziwiać. Jak wygląda życie w Afryce, miasta, wioski. Widok największego miasta w Tanzanii, czyli Dar es Salaam z pewnością Cię zaskoczy, mnie zaskoczył bardzo, bo nie spodziewałem się wieżowców, takiego ruchu samochodowego i budowy takich dróg.

Zbliżając się do parku narodowego Mikumi można podziwiać też piękne pasma gór.

Safari w Narodowym Parku Mikumi

Po dotarciu do Parku Mikumi, Frank załatwi wejściówki i nocleg i po kilku chwilach zaczynacie wymażone safari.

Na temat jakie zwierzęta można tam spotkać, nie będę się tutaj rozpisywał, bo jest to temat na inny wpis. Powiem tylko, że w Mikumi można spotkać wszystkie zwierzętak które występują na przykład w Serengeti, poza nosorożcami.
Ogólnie Park Narodowy Mikumi mówi się, że jest jednym z najbardziej niedocenionych parków narodowych w Tanzanii. No ale dzięki temu można zobaczyć tak piękne zwierzęta, płacąc za to o wiele mniej niż w innych parkach.

Po kilkugodzinnym safari, kiedy zaczyna się ściemniać, czas wracać na ośrodek..

Safari w Tanzanii w Parku Narodowym Mikumi

Nocleg na safari w Parku Narodowym Mikumi

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd na safari z Frankiem, to standardem na takich wycieczkach jest nocleg na ośrodku w parku Mikumi. Są tam małe domki w których jest elektryczność, ciepła woda no i stołówka / restauracja, gdzie jest obiadokolacja czy śniadanie, które są już w cenie safari. 

Można tam też dodatkowo zamówić sobie zimne napoje czy na przykład piwo.

Rano jeszcze przed świtem Frank będzie czekał w aucie, aby zacząć kolejne safari i zobaczyć zwierzęta o wschodzie słońca (tutaj dodam tak od siebie jak niesamowitym przeżyciem jest podróż po afrykańskich bezdrożach kiedy na horyzoncie wstaje słońce i trafiacie na pierwsze zwierzęta w tym cudownym porannym świetle).

Jak zorganizować safari z noclegiem w Tanzanii - Mikumi Park Narodowy

Powrót z safari na Zanzibar

Po porannym safari, jest jeszcze powrót na śniadanie w ośrodku w Parku Mikumi. Po śniadaniu najczęściej jedzie się na kolejne safari, po zakończeniu którego zaczyna się powrót w kierunku Dar es Salaam, skąd będzie powrót droga lotniczą na Zanzibar.

Podczas drogi powrotnej również jest lunch (który już jest też w cenie safari).

Następnie Frank odwiezie Was i odprowadzi pod sam terminal z którego jest lot samolotem z powrotem na Zanzibar. 

Lot trwa około 15 minut i po wylądowaniu, na lotnisku obierze Was kierowca który odwiezie Was do wskazanego hotelu.

Transport z safari w Tanzanii z powrotem na Zanzibar

Cena safari z Zanzibaru – ile kosztuje safari w Tanzanii

Ile kosztuje safari w Tanzanii z Zanzibaru?

Każda firma będzie miała inne ceny, bo dużo zależy od tego jak takie safari będzie zorganizowane. Jeśli chodzi o Franka – który jest profesjonalnym przewodnikiem i to o nim w tym wpisie mowa, cena zawiera bardzo dobre wyżywienie w barach i restauracjach, profesjonalnego przewodnika, który zna zwierzęta, wie gdzie ich szukać i zna masę ciekawych opowieści na temat dzikich afrykańskich zwierząt i tego co miał okazję tam zobaczyć.

Mnie zafascynowała jedna z jego historii, jak widział krokodyla który się uparł, żeby lwy się z nim podzieliły swoją zdobyczą. Lwy oczywiście nie uznały tego za dobry pomysł, więc w dużym skrócie, krokodyl przypłacił to życiem, a lwy miały jeszcze mięso krokodyla na „deser”.

Na cenę safari ma też wpływ, czy bedzie spało się w domkach z prysznicem, czy w namiotach. Niektóre firmy oferują też tańsze wersje jednodniowe safari, bez noclegu. Taka opcja jest jednak zawsze odradzana przez Franka, bo wtedy jest bardzo mało czasu na oglądanie zwierząt. Takie safari jest można powiedzieć, żeby „odhaczyć”, że się było. Ale warto dołożyć kilka dolarów i zostać na przynajmniej jedną noc i mieć o wiele więcej czasu na podziwianie tych pięknych afrykańskich zwierząt.

Safari z Zanzibaru ile kosztuje jaka cena

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na cenę będzie pojazd. Czy ma otwierany dach, wygodne siedzenia itp. Frank posiada profesjonalne auto na safari, które sprosta wymaganiom najbardziej wymagających miłośników afrykańskich safari.

Jednak największym czynnikiem który wpływa na cenę safari jest wybór parku narodowego, ilość dni ile ma taka wycieczka trwać no i oczywiście liczba osób w grupie która chce się na takie safari z Zanzibaru wybrać.

Wszystkie wycieczki na safari są wyceniane indywidualnie, dlatego jeśli chcesz poznać aktualną cenę, napisz do nas. Wyślij nam te informacje:

  • w którym Parku Narodowym ma być safari (z Zanzibaru najczęściej wybieranym jest Park Narodowy Mikumi, ze względu na odległość od Zanzibaru, a także na cenę. Park Narodowy Serengeti będzie praktycznie 2 razy droższy niż Mikumi).
  • ile osób wybiera się na safari, oraz jeśli są w grupie dzieci, to w jakim wieku
  • na ile dni (ile noclegów) chcecie zostać na safari (Frank odradza wyjazdów jednodniowych, ze względu na odległość. Pozostaje wtedy niewiele czasu na samo safari, a nie ma sensu pojechać, żeby tylko taką przygodę „odhaczyć”. Lepiej pojechać i zostać w parku choćby na jedną noc, aby w pełni cieszyć się pieknem prawdziwego afrykańskiego safari.

Wyślij email na adres [email protected], a jak tylko otrzymamy wycene od Franka, skontaktujemy się.

Czy safari w Afryce jest bezpieczne?

Wiele osób nas pyta, czy safari w Tanzanii jest bezpieczne. Czy na ośrodku w parkach gdzie się śpi, są strażnicy z bronią itp.

Jak wiadomo są to dzikie zwierzęta, jednak Frank jest naprawdę profesjonalistą i zna się na swojej pracy. Wie gdzie szukać zwierząt, oraz zna ich zachowania. Wie co robić, kiedy zwierzęta reagują na różne nasze zachowania.

Kiedy zobaczysz lwy z odległości 2 metrów, zobaczysz, że one nie są nami wcale tak mocno zainteresowane. Nie znajdujemy się w ich menu, więc będą może reagować i warczeć dopiero kiedy zbliżymy się do nich na zbyt małą odległość. Dadzą wtedy znać, że nie są zadowolone z tak małej odległości do nich.

Frank wie, aby nie zbliżać się zbytnio do słoni jeśli są z małymi, czy do starych bawołów, które mogą już słabo widzieć i potrawią czasami zaatakować nawet samochód.

Wiele tego typu historii poznasz też od Franka, bo on zna ich naprawdę całą masę. Niektóre z nich są tak ciekawe, że czegoś takiego nigdy nie widziałem nawet na Animal Planet.

Wycieczka na safari z Zanzibaru – podsumowanie

Jeśli odwiedzenie safari w Afryce zawsze było Twoim marzeniem, to wybierając się na Zanzibar, masz niesamowitą okazję, aby to marzenie zrealizować.

Jak wielokrotnie słyszałem od Franka, ale także od osób które już na takim safari były, jest to najlepsze jakość za te pieniądze, jaką znajdziecie w Tanzanii. Frank prowadzi niewielką firmę, z dwoma terenowymi samochodami, dzięki czemu nie ma wysokich kosztów utrzymania, co przekłada się na atrakcyjne ceny safari.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat organizacji safari w Tanzanii to koniecznie odwiedź ten wpis. 

Z Zanzibaru na safari w kontynentalnej Tanzanii

Safari w Afryce całkowicie zaskoczyło nas i jeszcze przez długi czas po powrocie miałem ochotę oglądać dzikie zwierzęta afrykańskie w telewizji czy na YouTube.

Wrażenia jakie niesie ze sobą zobaczenie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku, szczęśliwych i na wolności, a nie za kratami zoo, są niesamowite. Jest to zupełnie inne przeżycie niż wycieczka do parku zoologicznego. Prawdziwe afrykańskie safari zapamiętasz z pewnością do końca życia.

Natomiast jeśli jeszcze nie wiesz jak zorganizować wycieczkę na Zanzibar na własną rękę, to odwiedź ten wpis, gdzie opisujemy od A do Z jak całość zorganizować bez pomocy biura podróży. Nie dosyć, że wyjdzie taniej, to taka przygoda może być szyta na miarę, można zatrzymać się w kilku miejscach, tak aby wygodniej zwiedzić Zanzibar. Piszemy też gdzie można wynająć auto, lub w gdzie najlepiej pojechać na Zanzibarze.

Zapraszamy też na bloga Natalii, gdzie również znajdziesz wpisy na temat Zanzibar jak zorganizować wakacje na własną rękę, czy inne podróżnicze wpisy. 

Safari w Tanzanii który park wybrać na udane safari

Zatem podsumowując, jeśli interesuje Cię wyjazd na safari z Zanzibaru, lub ogólnie z innego miejsca w Tanzanii, wyślij do nas email na adres [email protected] z kiloma informacjami:

  • ilość osób dla których mamy zrobić wycenę (jeśli są w grupie dzieci, to poprosimy o podanie ich wieku)
  • preferowany Park Narodowy
  • ilość dni na safari

Posiadając te informacje będziemy w stanie przekazać informacje Frankowi, który wyceni takie safari. Jak tylko będziemy mieli informację zwrotną skontaktujemy się.

Po akceptacji przez Ciebie, zaczynamy organizować wyjazd na safari, noclegi, transport promem i samolotem itp. Płatność jest w całości na miejscu. Nie ma zatem żadnego ryzyka wpłaty zaliczki, której później w razie jakichkolwiek problemów nie można odzyskać.

Jeśli zatem interesuje Cię safari z Zanzibaru, to do usłyszenia drogą mailową 🙂

Zapraszamy też na nasze inne wpisy na temat Tanzanii i Zanzibaru, czy również safari. My się dzisiaj już żegnamy i do usłyszenia w kolejnych wpisach na naszym blogu podróżniczym!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.