Zanzibar plantacja przypraw, farma przypraw – którą wybrać?

Zanzibar farma przypraw plantacja przypraw na Zanzibarze

Spis treści

Plantacja przypraw Zanzibar – co to jest?

Zanzibar plantacja przypraw lub nazywana także farmą przypraw, to miejsce, gdzie na niewielkim terenie uprawia się wiele rodzajów przypraw i owoców, w celach demonstracyjnych. Na prawdziwych plantacjach przypraw duże obszary są obsadzone jednym rodzajem roślin. Gdyby osoba odwiedzająca taką plantację czy też farmę odwiedzić i zobaczyć, jak najwięcej przypraw i owoców, trzeba byłoby pokonywać bardzo duże odległości.

Farmy przypraw, które spotkacie na Zanzibarze, oferują wiele gatunków roślin rosnących bardzo blisko siebie. W ten sposób w krótkim czasie, nie pokonując ogromnych dystansów, możesz zobaczyć wszystkie popularne na Zanzibarze przyprawy i owoce.

Zanzibar plantacja przypraw - farma przypraw Tangawizi

Którą plantację przypraw na Zanzibarze odwiedzić?

Na Zanzibarze jest wiele plantacji przypraw czy też farm przypraw. My postanowiliśmy poszukać opinii, gdzie warto pojechać, aby to doświadczenie było jak najciekawsze.

Znaleźliśmy na stronie TripAdvisor farmę Tangawizi, która miała bardzo fajne oceny. Postanowiliśmy zatem wybrać właśnie tą. Czy się opłacało?

Plantacja przypraw na Zanzibarze - rosnący aloes

Jeśli jeszcze jesteś w trakcie planowania swojego wyjazdu na Zanzibar, to polecam wpis Zanzibar wakacje na własną rękę, który już jest dostępny na tym blogu. Znajdują się tam wszystkie potrzebne informacje do zorganizowania takiej podróży na wyspę przypraw, bez biura podróży. Zapraszam!

Plantacja przypraw, farma przypraw Tangawizi

Plantacja przypraw Tangawizi jak się okazało, miała mega sympatycznych ludzi w obsłudze, ale i sam szef, kiedy na koniec przyszedł z nami porozmawiać, okazał się bardzo miłym człowiekiem. Zapytał nas, jak można zareklamować się bardziej, aby mieć większą liczbę gości, zwłaszcza w czasach zarazy, kiedy zdecydowanie mniej ludzi podróżuje.

Stąd też między innymi powstaje ten wpis, aby Ci pokazać tą właśnie farmę prowadzoną przez bardzo miłe osoby. W ten sposób być może chociaż częściowo będę w stanie się odwdzięczyć za tak miłe doświadczenie, jakim była wycieczka po tej farmie przypraw.

Którą plantację przypraw na Zanzibarze wybrać?

Co można zobaczyć na plantacji przypraw na Zanzibarze

Na plantacji przypraw, czy też farmie przypraw, bo są one różnie nazywane, zobaczysz wiele przypraw, owoców i ogólnie roślin, które nie występują w Europie.

Na przykład po raz pierwszy widziałem tam czerwone banany, lub rosnące na drzewie mango czy owoce drzewa dorian. Zobaczysz tam również, jak rośnie pieprz, kurkuma, wanilia, ananasy czy gałka muszkatołowa.
Przewodnik opowiada, jak zbiera się wiele przypraw, na przykład jak uzyskać różne rodzaje pieprzu, czyli jak uzyskać pieprze czerwony, czarny lub biały.

Zobaczysz tam również między innymi jak rośnie kawa. Na Zanzibarze mają dwa rodzaje kawy. Arabica i Robusta. Dowiesz się, jak się zbiera i suszy kawę. 

Wiele roślin wykorzystuje się do produkcji mydeł lub perfum. Te również będą zaprezentowane podczas wycieczki przez plantację przypraw. Będzie też można je kupić na pamiątkę.

Zanzibar farma przypraw i rosnący pieprz
Farma przypraw Zanzibar świeża gałka muszkatołowa

Czy warto odwiedzić farmę przypraw na Zanzibarze

Zanzibar oferuje wiele ciekawych atrakcji i myślę, że plantację przypraw zaliczyłbym do miejsc, które warto odwiedzić. W końcu nie bez powodu Zanzibar nazywa się również wyspą przypraw.

Wycieczka na farmę przypraw Tangawizi, to nie tylko przyprawy i owoce, bo jak zapytaliśmy, co tak ładnie pachnie, przewodnik wprowadził nas na podwórze mieszkających obok lokalnych osób. Akurat był przygotowywany obiad. Ryba smażona nad ogniskiem, gdzie garnek był po prostu ustawiony na kamieniach rozstawionych wokół ognia.
Do ryby było dodanych wiele przypraw, co w połączeniu z zapachem palonego drewna, dawało niesamowicie apetyczny zapach w okolicy. To nas właśnie skusiło do zapytania, skąd te zapachy i wtedy przewodnik postanowił nas wprowadzić do środka.

Zanzibar plantacja przypraw i lokalny obiad gotowany przez lokalne kobiety - ryba z duąż ilością przypraw.

Całą tę sytuację możecie zobaczyć na naszym filmie z drugiego dnia na wyspie, który umieszczam poniżej:

Testowanie zanzibarskich owoców i przypraw na plantacji – farmie przypraw.

Wycieczka na plantację przypraw to także testowanie lokalnych owoców, oraz herbaty i kawy z przyprawami.
Na farmie przypraw Tangawizi zostaliśmy poczęstowani świeżymi kokosami, które zostały zerwane na naszych oczach, a na koniec dostaliśmy poczęstunek bananami, pomarańczami, mango, herbatą masala i kawą z przyprawami.

Wszystko smakowała naprawdę wyśmienicie. Zwłaszcza zapadły mi w pamięci te ich malutkie banany, które były najsłodsze. Także mango było najlepsze, jakie miałem okazję kiedykolwiek jeść. No i nie można zapomnieć o zielonych pomarańczach, które są bardzo słodkie i pyszne.

Jak zarezerwować wizytę na plantacji przypraw na Zanzibarze

Jeśli podróżujesz na Zanzibar w tak zwanym wysokim sezonie, to może być spory ruch na takich plantacjach przypraw, dlatego dobrym wyborem może być rezerwacja terminu.

Poniżej podaję numer kontaktowy do przewodnika, który przedstawia się jako Tony (cały nick to Tony Blair — często na Zanzibarze spotkacie osoby przedstawiające się jako znane autentyczne lub fikcyjne postaci. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym filmie na YouTube).

+255 778 453 611

Mozna się z nim kontaktować przez WhatsApp – to polecam, bo raz zadzwoniłem do Tanzanii w sprawie pozwolenia na latanie dronem i kilkuminutowa rozmowa kosztowała mnie 30 złotych.

Tony mówi po angielsku, ale powiedziano mi, że w wysokim sezonie mają także przewodnika mówiącego w języku polskim.

Tony będzie również w stanie zorganizować każdą inną wycieczkę po Zanzibarze. Jeśli interesuje Cię, co warto zobaczyć i zwiedzić na Zanzibarze, to zapraszamy również na wpis pod tym linkiem. Jeśli natomiast bardziej interesują Cię ceny na Zanzibarze, to zapraszamy tutaj.

Farma przypraw na Zanzibarze

Zanzibar plantacja przypraw – podsumowanie

Farma przypraw jest to jedna z atrakcji Zanzibaru. Jeśli szukasz jeszcze jakichś informacji, których nie byłoby tutaj ani w filmie powyżej, to napisz w komentarzu. Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć.

Na dzisiaj to tyle na temat farmy przypraw czy jak kto woli plantacji przypraw. Zapraszam na kolejne wpisy na tym blogu, oraz na nasze filmy na nasz kanał podróżniczy na YouTube.
Odwiedźcie też naszą stronę na Patronite, gdzie zbieramy właśnie fundusze na półroczną wycieczkę po Azji.
Wszystkim patronom serdecznie dziękujemy za wsparcie. To nas przybliża do naszej wymarzonej przygody w Azji. Oczywiście wszystkimi naszymi przygodami będziemy się dzielić na tym blogu podróżniczym oraz na naszym podróżniczym kanale YouTube.

Zobacz też wpis, jakie są aktualnie wymagania, aby wjechać na Zanzibar czy do Tanzanii. We wpisie „Zanzibar testy i ograniczenia” opisuję, co musieliśmy zrobić, aby móc lecieć na Zanzibar w czasach zarazy.

Do usłyszenia (czy też do przeczytania 😉 ) już niedługo w kolejnych wpisach i w kolejnych filmach na YouTube. Cześć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *